Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

KONKURS MATEMATYCZNY IM. PROF. MARSZAŁA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Napisano: 27 Listopad, 2013 - 21:47 przez Administrator

Zadania z poprzednich edycji konkursu:

W piątek, 29 stycznia 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbyło się uroczyste zakończenie XXXI Konkursu Matematycznego im. J. Marszała. Jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim , w którym biorą udział wybitnie uzdolnieni uczniowie najlepszych szkół średnich z Podkarpacia. Zawody odbywają się na trzech poziomach ponadgimnazjalnych : klasa I, klasa II i klasa III w trzech etapach : szkolny, powiatowy i wojewódzki.

Patronem konkursu jest Jan Marszał nauczyciel matematyki I LO w Łańcucie , wspaniały pedagog, wychowawca wielu olimpijczyków . Zmarł w 1980r. na stanowisku pracy , do końca oddany matematyce i swoim uczniom.

Twórcą konkursu jest dr Eugeniusz Śmietana , wieloletni nauczyciel matematyki w I LO w Łańcucie . Jego uczniowie osiągali liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach matematycznych. Od 30 lat pełni funkcje Przewodniczącego Konkursu.

Od 15 lat w I LO w Łańcucie jest organizowany Konkurs Matematyczny na poziomie gimnazjalnym. Ma on zasięg powiatowy . W tym roku wystartowało w zawodach ok. 40 uczestników , a 30 zostało nagrodzonych i wyróżnionych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 3 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość