Konkursy Matematyczne im. prof. Jana Marszała

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami dotyczącymi Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała organizowanego przez naszą szkołę. Jednocześnie zachęcamy do przejrzenia dokumentów związanych z organizacją konkursu i życiorysu partona Konkursu.

Wyniki XXXIII Finału Konkursu Matematycznego im. prof. J.Marszała

Napisano: 14 Grudzień, 2017 - 22:57 przez Administrator

Publikujemy wyniki XXXIII Finału Konkursu Matematycznego imienia profesora Jana Marszała:

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy następnych sukcesów - do zobaczenia na przyszłych edycjach Konkursu.

ŚWIĘTO MATEMATYTKI W I LO W ŁAŃCUCIE

Napisano: 17 Marzec, 2017 - 13:29 przez Administrator

W piątek, 10 lutego 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbyło się uroczyste zakończenie XXXII Konkursu Matematycznego im. J. Marszała. Jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim , w którym biorą udział wybitnie uzdolnieni uczniowie najlepszych szkół średnich z Podkarpacia. Zawody odbywają się na trzech poziomach ponadgimnazjalnych : klasa I, klasa II i klasa III w trzech etapach : szkolny, powiatowy i wojewódzki.
Patronem konkursu jest Jan Marszał nauczyciel matematyki I LO w Łańcucie , wspaniały pedagog, wychowawca wielu olimpijczyków . Zmarł w 1980r. na stanowisku pracy , do końca oddany matematyce i swoim uczniom.
Twórcą konkursu jest dr Eugeniusz Śmietana , wieloletni nauczyciel matematyki w I LO w Łańcucie . Jego uczniowie osiągali liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach matematycznych. Obecnie Honorowy Przewodniczący Konkursu.
W organizacji konkursu biorą udział Dyrekcja i nauczyciele matematyki w I Liceum . Aldona Stolarska-Ferenc ( Przewodnicząca Komisji Konkursu), Monika Wyczarska , Karolina Kochmańska, Dariusz Gwizdak przy wsparciu Dyrektora Roberta Szury oraz władz Powiatu Łańcuckiego podejmują to trudne wyzwanie . W obecnej edycji konkursu wzięło blisko tysiąc uczniów – pasjonatów matematyki z wszystkich powiatów województwa podkarpackiego. Finał odbył się 18.11.2016r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie. Do finału zakwalifikowano 143 uczestników, spośród których nagrodzono i wyróżniono 38 uczniów (listy laureatów w załączniku).
W uroczystej gali , w trakcie której zostały rozdane nagrody i dyplomy, wzięli udział nagrodzeni uczniowie , ich opiekunowie, W-ce Starosta Powiatu Łańcuckiego Barbara Pilawa-Kraus , Wicekurator Podkarpacki Stanisław Fundakowski, Prof.dr Hab. Stanisława Kanas – Prezes Polskiego Towarzystwa Matematycznego, dr Sylwia Pelc – Rektor Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej , Kierownik Dydaktyczny z PCEN w Rzeszowie Barbara Perenc, Krystyna Gruca - Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Łańcucie.
W uroczystości wzięła udział również pani Elżbieta Halicka – córka prof. Jana Marszała. Swoje talenty wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie szkoły. Sponsorami nagród dla laureatów XXXI Konkursu Matematycznego są PZU S.A. Odział Łańcut oraz GETIN Leasing S.A. Toyota „Dakar” w Rzeszowie oraz Starostwo Powiatowe .

Opracowanie : Aldona Stolarska-Ferenc Organizator Konkursu

Wyniki XXXII Finału Konkursu Matematycznego im. prof. J.Marszała

Napisano: 8 Grudzień, 2016 - 22:31 przez Administrator

Publikujemy wyniki XXXII Finału Konkursu Matematycznego imienia profesora Jana Marszała:

Finał XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. J. Marszała

Napisano: 29 Listopad, 2016 - 23:17 przez Administrator

W finale wzięło udział 143 uczniów z całego Podkarpacia . Rozwiązywali 3 zadania na trzech poziomach . Uczestników powitała Wicestarosta Powiatu Łańcuckiego Pani Barbara Pilawa-Kraus, Dyrektor I LO w Łańcucie Pan Robert Szura, twórca Konkursu dr Eugeniusz Śmietana oraz nauczyciele matematyki I LO - organizatorzy konkursu. Rozdanie nagród odbędzie się 10.02.2017r . w Łańcucie w czasie uroczystej gali.

• Zadania finałowe
  • Listy osób zakwalifikowanych do finału XXXII Konkursu im. prof. J. Marszała

Napisano: 2 Listopad, 2016 - 20:36 przez Administrator

Listy finalistów zostały utworzone w zależności od liczby zdobytych punktów w sposób malejący. Wszystkim uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim.

Przewodniczący Komisji Wojewódzkiej

mgr Aldona Stolarska - Ferenc

• Wyniki XXXII - klasy pierwsze
  • Wyniki XXXII - klasy drugie
  • Wyniki XXXII - klasy trzecie
  • Zakończenie XXXI Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Napisano: 20 Styczeń, 2016 - 14:16 przez Administrator

W dniu 29 stycznia o godz. 10.30 w sali gimnastycznej naszej Szkoły odbędzie się uroczyste zakończenie XXXI Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała oraz XXIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała dla gimnazjalistów. Serdecznie zapraszamy wszystkich laureatów konkursów oraz ich opiekunów.

Wyniki XXXI Finału Konkursu Matematycznego im. prof. J. Marszała

Napisano: 8 Styczeń, 2016 - 20:52 przez Administrator

Publikujemy wyniki XXXI Finału Konkursu Matematycznego imienia profesora Jana Marszała:

WYNIKI ETAPU POWIATOWEGO XXXI KONKURSU MATEMATYCZNEGO IM. PROF. J. MARSZAŁA

Napisano: 9 Listopad, 2015 - 17:19 przez Administrator

Publikujemy wyniki etapu powiatowego XXXI Konkursu Matematycznego imienia profesora Jana Marszała:

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

Zakończenie XXX Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Napisano: 13 Styczeń, 2015 - 00:01 przez Administrator

W dniu 30 stycznia o godz. 10.45 w sali gimnastycznej naszej Szkoły odbędzie się uroczyste zakończenie XXX Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała oraz XXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała dla gimnazjalistów. Serdecznie zapraszamy wszystkich laureatów konkursów oraz ich opiekunów.

Wyniki XXX Finału Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Napisano: 12 Styczeń, 2015 - 23:55 przez Administrator

Publikujemy wyniki XXX Finału Konkursu Matematycznego imienia profesora Jana Marszała: