Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Współpraca

20 lat współpracy I LO z Gesamtschule Reichshof

Napisano: 31 Październik, 2019 - 20:40 przez Administrator


Dawno, dawno temu… latem 1999 roku po kilku miesiącach rozmów Roswithy Köhlert i Klausa Müllera ze Stanisławem Czechem i Barbarą Magdoń została podpisana umowa o współpracy pomiędzy I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie i Gesamtschule Reichshof w Eckenhagen. Dokument ten sygnowali również Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń i Burmistrz Gminy Reichshof Josef Welter. Obie strony chciały rozwijać polsko-niemiecki program partnerski polegający na wymianie uczniów, realizacji wspólnych projektów, poznawaniu historii, kultury i życia codziennego sąsiedzkich krajów. Koordynatorem ze strony naszej szkoły została Ludmiła Smęt-Dudziak, następnie Urszula Mach. Koordynatorzy niemieccy to kolejno Norbert Grümme, Kerstin Krug i Lucyna Thape. Zamierzony plan udało się owocnie zrealizować i w tym roku mija już 20. rocznica polsko-niemieckiej współpracy obu szkół.

( Kategorie: )

Wymiana polsko-niemiecka (czerwiec – wrzesień 2010)

Napisano: 28 Styczeń, 2010 - 15:16 przez Tomek

W czerwcu rusza X tura wymiany pomiędzy naszym liceum a niemiecką szkołą w Eckenhagen (w okolicach Kolonii).

( Kategorie: )

W Niemczech po raz ósmy

Napisano: 15 Październik, 2008 - 21:21 przez bryn

Do ośmiu razy sztuka? Może i sztuka, ale na pewno nie koniec międzynarodowej wymiany I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie z niemiecką szkołą Gesamtschule Reichshof w Eckenhagen. Uczniowie i nauczyciele tych zaprzyjaźnionych szkół spotkali się już ósmy raz.

( Kategorie: )

Wymiana uczniów - Niemcy 2008

Napisano: 23 Czerwiec, 2008 - 10:26 przez choco

11 czerwca- środa
Grupa 12 uczniów z naszej szkoły wraz z profesorką Urszulą Mach i Barbarą Magdoń spotkała się na dworcu PKP o godz. 12.30. Po pożegnaniu z rodzinami ruszyliśmy przeżyć jedną z największych przygód w naszych życiach.
Z dworca centralnego w Krakowie pojechaliśmy na lotnisko. O godz. 20.10 wylecieliśmy z Polski do Dortmundu. Z niepewnością i strachem stanęliśmy na ziemi niemieckiej. Nie wiedzieliśmy praktycznie nic o naszych „wymianowych” partnerach. Obawialiśmy się grupy „tokiohotelowców” w skórzanych kurtkach. Ku naszemu zdziwieniu, grupa niemiecka wyglądała zwyczajnie i bardzo sympatycznie. Szybko zostaliśmy połączeni w pary i każdy udał się do swojego domu.

( Kategorie: )

Wycieczka do Warszawy

Napisano: 21 Luty, 2008 - 12:47 przez macieknycz

W dniach 10 i 11 lutego 2007 r. 49 uczniów wraz i 5 nauczycieli I Liceum uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Wyjechaliśmy około godziny 5.30 pełni wigoru z plecakami pełnymi jedzenia. Zwiedzanie Stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Zamku Królewskim. Jego piękne wnętrza zrobiły na nas duże wrażenie. Następnie przyszedł czas na spacer po Starym Mieście. Kataryniarz z papugą, stare kamienice i Kolumna Zygmunta - wszystko to wprowadziło nas w klimat starej Warszawy. Co jakiś czas powracała refleksja, że wszystko to było niemal zrównane z ziemią i odbudowane po wojnie wielkim wysiłkiem i poświeceniem całego społeczeństwa.

Kolejnym i chyba najciekawszym etapem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to najnowsze multimedialne muzeum w Polsce. Niesamowite efekty dźwiękowe i wizualne, archiwalne zdjęcia i filmy ze starych kronik, autentyczne pamiątki z czasu II wojny światowej, urządzenie wnętrz w taki sposób, aby przypominało ono walczącą Stolicę – wszystko to sprawiło, że mogliśmy (przynajmniej w niewielkim stopniu) oglądać Warszawę oczami powstańców. Są tam nawet tunele wzorowane na kanałach ściekowych – powstańczych drogach komunikacyjnych, przez które można przejść w zupełnych ciemnościach i przekonać się, jak ciężko było przemieszczać się w ten sposób. Można tam spędzić mnóstwo czasu i ciągle jeszcze chce się tam wracać.

( Kategorie: )

Wymiana uczniów I Liceum im.Henryka Sienkiewicza w Łańcucie z Escola Superior de Educasao Joao de Deus z Portugalii

Napisano: 12 Luty, 2007 - 11:31 przez choco

W tym roku po raz pierwszy nawiązaliśmy kontakt z portugalską szkołą - ESCOLA SUPERIOR DE EDUCASAO JOAO DE DEUS. Inicjatorem tej współpracy była profesor Politechniki Rzeszowskiej - Romana Śliwa, prezes Stowarzyszenia I Liceum i Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie, która zajmuje się wymianami studenckimi na politechnice.

( Kategorie: )

Wymiana uczniów I Liceum im.Henryka Sienkiewicza w Łańcucie z Liceum Pierre'a Caraminot w Egletons we Francji

Napisano: 12 Luty, 2007 - 11:24 przez choco

W ramach programu edukacyjnego Unii Europejskiej SOCRATES - Akcja Lingua E I Liceum Ogólnokształcące z Łańcuta przystąpiło do współpracy z Liceum Pierre'a Caraminot w Egletons we Francji. Owocne kontakty zostały zapoczątkowane wizytą pana Remi Garnero , dyrektora liceum egletońskiego w Łańcucie, w listopadzie 1996r., po czym nastąpiły wymiany: pobyt grupy młodych Francuzów w Polsce, w kwietniu 1998, a następnie grupy naszych uczniów w Egletons w październiku 1998. Naszym celem jest doskonalenie języka oraz rozpowszechnianie wiedzy o Francji.

Tematem wiodącym tego cyklu była ochrona przyrody we Francji i w Polsce.
Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji naszych projektów związanych z poczuciem jedności z Europą, a przede wszystkim pracownikom Fundacji Rozwoju Systemu Szkolnictwa w Ministerstwie Edukacji, a szczególnie panu Pawłowi Poszytkowi.

( Kategorie: )

Współpraca Niemiecko - Polska Gesamtschule Reichshof w Eckenhagen z I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Łańcucie

Napisano: 12 Luty, 2007 - 10:44 przez choco

19 maja 2003 - poniedziałek

Wczesnym rankiem po 24-godzinnej podróży podekscytowani pomimo zmęczenia przybyliśmy do Kolonii. Zostaliśmy bardzo serdecznie powitani przez uczniów i nauczyciela języka angielskiego pana Jensa Mettlera ze szkoły w Eckenhagen. Nasi niemieccy rówieśnicy zaprosili nas do swoich domów. Domownicy przyjęli nas z otwartymi ramionami. Po wspólnym obiedzie zgromadziliśmy się wraz z naszymi niemieckimi rodzinami w szkole, gdzie miało miejsce oficjalne powitanie. Przemawiał dyrektor szkoły pan Klaus Muller, nauczyciel Jens Mettler oraz uczniowie ze szkoły w Eckenhagen. Mile zaskoczyło nas odczytanie w trzech językach wiersza pt. "Utopia" Wisławy Szymborskiej - laureatki nagrody Nobla. Atmosfera była bardzo miła.

( Kategorie: )

Wymiana uczniów I Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie z Gymnasium Seifhennersdorf w Niemczech

Napisano: 11 Luty, 2007 - 15:37 przez choco

W ramach programu edukacyjnego Unii Europejskiej "Socrates" - Akcja Lingua E, I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie przystąpiło do współpracy z Gymnasium Seifhennersdorf w Niemczech. Owocne kontakty zostały zapoczątkowane podpisaniem umowy o współpracy w dniu 11 czerwca 1998r. podczas pierwszego spotkania dyrektorów szkół w Seifhennersdorf. Po czym opracowano program i nastąpiły wymiany: pobyt młodzieży polskiej w Niemczech miał miejsce we wrześniu 1999r., natomiast grupa niemiecka przebywała w Polsce w kwietniu 2000r. Celem wymian jest doskonalenie języków obcych oraz rozpowszechnianie wiedzy o naszych krajach.

( Kategorie: )

SOCRATES - Wymiana uczniów I Liceum im.Henryka Sienkiewicza w Łańcucie z zagranicą

Napisano: 11 Luty, 2007 - 14:44 przez choco

SOCRATES jest programem powołanym przez Wspólnotę Europejską. Wspiera międzynarodową współpracę szkół, uczelni oraz innych ośrodków związanych z edukacją. Program ten został ustanowiony w 1995 roku początkowo na pięć lat (1995 - 1999) a następnie przedłużony jako SOCRATES II na lat siedem (2000 - 2006). Polska bierze w nim udział od 1998 roku.

( Kategorie: )
Subskrybuj zawartość

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość