Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Sukcesy sportowe

Tytuł mistrza obroniony ! Bo dziewczyny lubią złoto!

Napisano: 24 Kwiecień, 2019 - 07:30 przez Administrator

Dnia 10 kwietnia 2019 r. w Sanoku odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt.Drużyna pod wodzą prof. Bogdana Dudka ponownie pokazała ducha walki i stanęła na wysokości zadania. Pomimo wielu kontuzji w zespole i dużym niedosycie po niezbyt udanym sezonie klubowym nasze dziewczyny nie załamały się i pokazały na co je stać. W meczu półfinałowym zmierzyły się z drużyną z Sanoka, w którym pewnie wygrały 2:0 (13;11). W finale przyszło zmierzyć się im z dziewczynami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mielcu, które od początku były faworytkami, gdyż w rozgrywkach klubowych zdobyły złoto. Nasze uczennice mocno zmotywowane, pragnące rewanżu za sezon oraz dopingowane przez niezastąpionych kibiców jak lwice wyszły na boisko i rozbiły drużynę z Mielca 2:0 (10;21). Tym samym obroniły mistrzowski tytuł z poprzedniego roku a na ich szyjach ponownie zawisły piękne złote medale. Dzięki temu po raz drugi zagrają w Finale Ogólnopolskiej Licealiady, który odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w Wieliczce. Gratulacje dla całej drużyny oraz trenera! #1LOgórą

( Kategorie: )

,,Srebro lecz smakuje jak złoto’’

Napisano: 12 Kwiecień, 2019 - 17:52 przez Administrator


Na gościnnej ziemi krośnieńskiej 05.04.2019r rozegrane zostały Finały Wojewódzkie Licealiady w koszykówce chłopców. W obecności Pana Jacka Bigusa Prezesa Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie do rywalizacji przystąpiły drużyny: gospodarzy –ILO Krosno, ZSSpoł. Nr1 Tarnobrzeg(w składzie Mistrzowie Polski w Gimnazjadzie z przed roku), IILO Przemyśl – obrońca tytułu i miniony Mistrz Polski, ILO Łańcut.

W meczach półfinałowych zmierzyły się drużyny ILO Krosno - IILO Przemyśl, gdzie zdecydowane zwycięstwo odnieśli zawodnicy gości. W drugim meczu zmierzyły się drużyny ZSSPoł.Nr1 Tarnobrzeg - ILO Łańcut. Przy ogromnym wsparciu kibiców z naszej szkoły (głośnym dopingu) i zaciętej rywalizacji przekonujące zwycięstwo 20 punktami wywalczyła Nasza drużyna. W meczu o trzecią lokatę miejscowi ulegli drużynie z Tarnobrzega. W rozgrywce finałowej (kolejny już rok z rzędu) zmierzyły się drużyny faworyta z Przemyśla oraz drużyna ILO z Łańcuta. I znowu przy głośnym dopingu naszych kibiców trwała wyrównana rywalizacja w pierwszej połowie meczu. Kluczowa dla losów spotkania okazała się III kwarta meczu, w której ,,Niedźwiadki’’(w składzie których grają reprezentanci naszego kraju) pokazały swoje umiejętności oraz swoje duże doświadczenie boiskowe. Ostatnia kwarta to wyrównana gra kontrolowana jednak przez drużynę przemyską. Ostatecznie zajęliśmy 2-ie miejsce i otrzymaliśmy SREBRNY MEDAL.

( Kategorie: )

Bo w nas jest moc !

Napisano: 17 Październik, 2018 - 06:55 przez Administrator


Z największą dumą informujemy o wielkim sukcesie sportowym naszych dziewcząt! Nie, nie, tym razem to nie siatkarki, choć i one nie osiadają na laurach! Dzisiaj prezentujemy Aleksandrę i Gabrielę Blajer, siostry – bliźniaczki z 3b, które od roku trenują pod okiem trenera dr. Adama Bieleckiego wyciskanie sztangi leżąc. To ich prawdziwa pasja, której uprawianie już owocuje sukcesami. Dziewczęta marzyły o dobrych wynikach, ale nie spodziewały się, że na pierwszych z ich udziałem Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbyły się 14 września br. w Kielcach, sięgną po laury. Obie zajęły I miejsce: Oleńka w kategorii wagowej do 52 kg, zaś Gabrysia w kategorii do 57 kg. Dziewczęta świetnie spisały się również w kategorii OPEN z przelicznika Wilks’a zajmując III i IV miejsce!

( Kategorie: )

S – jak sport, S – jak siatkówka!

Napisano: 25 Luty, 2018 - 22:07 przez Administrator


Po wielu latach udało się utworzyć w naszej Szkole klasę sportową: małą, zgraną i już odnoszącą znaczące sukcesy. Dzisiaj prezentujemy jej żeńską część, której hobby, pasja i miłość to piłka siatkowa.

Po intensywnych przygotowaniach m.in. na wakacyjnym obozie sportowym w Tryńczy oraz dzięki systematycznym zajęciom treningowych w ramach lekcji wf uczennice 1s (wszystkie są zawodniczkami Miejskiego Klubu Sportowego w Łańcucie) odniosły szereg sukcesów rozsławiających nasze Liceum na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Już w pierwszy weekend września w Sandomierzu zwyciężyły w ogólnopolskim turnieju piłki siatkowej kadetek (czyli kategorii wiekowej do lat 17-stu), w którym startowało 10 drużyn z różnych miast Polski. Wygrały również kolejny ogólnopolski turniej, tym razem w Wieliczce. Tutaj startowało 12 drużyn. Pod koniec 2017 roku zwyciężyły w bardzo dobrze obsadzonym turnieju w Łańcucie, w którym zmagało się 8 drużyn. Świetnie, jak do tej pory spisują się nasze zawodniczki również w rozgrywkach Mistrzostw Polski w kategorii kadetek. W eliminacjach województwa podkarpackiego wygrały wszystkie mecze pozostawiając w pokonanym polu zarówno uczennice szkoły sportowej z Rzeszowa, jak i szkoły mistrzostwa sportowego z Mielca oraz oczywiście wszystkie pozostałe. Tym sposobem zapewniły sobie zaszczytną rolę gospodarza ćwierćfinałów MP, które odbędą się w łańcuckiej hali sportowej MOSiR w dniach od 1 do 4 marca 2018r.

( Kategorie: )

I miejsce naszej drużyny w Powiatowej Licealiadzie!

Napisano: 20 Listopad, 2016 - 18:22 przez Administrator

W coraz popularniejszej w naszej szkole, piłce ręcznej, męska reprezentacja zwyciężyła w rozgrywkach powiatowych. Nasi chłopcy pod okiem trenera prof. Piotra Szmuca byli niezwyciężeni. W bardzo emocjonującym meczu o pierwsze miejsce spotkały się drużyny I i II LO . Mecz zakończył się sukcesem dla naszej drużyny . Gratulujemy!

Skład drużyny: Dominik Tkacz (3d), Dawid Tkacz (3d), Hubert Stecko (3d), Łukasz Kraska(3d), Jakub Fleszar(3d), Bartosz Wojak (3d), Krystian Szpunar (3e), Kamil Szmuc (3a), Paweł Balawender(2a), Mateusz Gala (2a),Maks Preisner(2d), Szymon Bieniasz (1a), Mateusz Plesnar (1e)

( Kategorie: )

Kolejny sukces szachowy uczniów naszego LO!

Napisano: 3 Listopad, 2016 - 07:54 przez Administrator

Szkolna drużyna szachistów zajęła 1 miejsce w Finale Powiatowej Liceliady.
W składzie drużyny byli: Izabela Niemczak, Łukasz Kraska, Marcin Gargała, Bartłomiej Kraska.
Zajmując najwyższą pozycję na podium, zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich.
Niedawno do drużyny dołączył młodszy brat Łukasza, dobrego zawodnika od lat grającego w szachy.

( Kategorie: )

Świetny start podopiecznych prof. Wojciecha Rybaka w zawodach rejonowych „Sprawni jak żołnierze'2016”

Napisano: 10 Kwiecień, 2016 - 19:44 przez Administrator

Nasi uczniowie pod dowództwem;-) prof. Wojciecha Rybaka, bardzo dobrze poradzili sobie w etapie rejonowym XXXIX Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak Żołnierze” zajmując trzecie miejsce w kategorii dziewcząt i piąte w kategorii chłopców. Zawody rozegrane zostały pod patronatem Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz przy współudziale Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rzeszowie w dn. 30.03. w Zespole Szkół w Czudcu.

Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Agnieszka Wrona (kapitan) kl.3d, Monika Maternia kl.1a oraz Klaudia Walanus kl.1a, natomiast chłopców reprezentowali: Kacper Telesz (kapitan) kl.3e, Aleksander Olbrycht kl.2a oraz Dawid Kościółek kl.2a.

( Kategorie: )

MARCIN GARGAŁA MISTRZEM POWIATU ŁAŃCUCKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!!!

Napisano: 5 Październik, 2015 - 21:19 przez Administrator

W dniu 2 października 2015 r., na Stadionie Miejskim w Łańcucie odbyły się zawody sportowe z kalendarza powiatowego szkolnego związku sportowego w indywidualnych biegach przełajowych. Wielki sukces w imprezie odniósł Marcin Gargała z kl.2a, który imponując doskonałą formą w wyśmienity, pewny sposób wygrał bieg. Dzięki zwycięstwu, Marcin uzyskał awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Kolbuszowej w dniu 21 października 2015 r.
Naszą szkołę wśród chłopców godnie reprezentowali: Kacper Telesz, kl.3e, Marcin Gargała, kl.2a, Nikodem Sroczyk, kl.2a, Kamil Telega, kl.1d oraz Kacper Sowa, kl.1d. Wśród dziewcząt - Agnieszka Wrona, kl.3d, Małgorzata Bester, kl.2c oraz Agnieszka Pelc, kl.1b. Opiekunem reprezentacji I LO był prof. Wojciech Rybak.

( Kategorie: )

AGNIESZKA WRONA - WICEMISTRZYNIĄ POWIATU ŁAŃCUCKIEGO W PŁYWANIU!!!

Napisano: 27 Wrzesień, 2015 - 18:57 przez Administrator

W czwartek, 24.09. na pływalni MOSiR w Łańcucie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu, zorganizowane z okazji obchodów Dni Miasta Łańcuta i Powiatu. Rewelacyjny start zanotowała reprezentantka Naszej szkoły - AGNIESZKA WRONA z kl.3d, która w godnym pozazdroszczenia stylu zajęła 2 m-ce na dystansie 100 m. stylem zmiennym. Szkołę reprezentował również uczeń kl.2a, Aleksander Olbrycht, który wystartował na dystansie 50 m. stylem dowolnym, plasując się na wysokim 5 m-cu. Opiekunem naszych pływaków był prof. Wojciech Rybak.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w następujących konkurencjach: 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym, 100 stylem zmiennym oraz 50 m kraulem na piersiach. Udział wzięło ok. 200 zawodników i zawodniczek z Łańcuta, Markowej, Albigowej, Kosiny, Czarnej, Krzemienicy. Organizatorzy zawodów – w tym dyrektor MOSiR Łańcut, p. Jerzy Hałka, zapewnili uczniom niezapomniane wrażenia sportowe. Mistrzostwom z dużym zainteresowaniem przyglądali się młodsi koledzy i koleżanki zawodników, którzy gorąco kibicowali reprezentantom poszczególnych szkół. Zawody były bardzo widowiskowe i dały możliwość większej rywalizacji między sobą, co również wzbudzało wiele emocji wśród publiczności. Do najżarliwszych kibiców należeli członkowie rodzin młodziutkich pływaków. Końcowy efekt to radość, duma, ogromne brawa i chwile wzruszeń rodziców oraz opiekunów, gdy na podium stawała najbliższa osoba otrzymując dyplom oraz piękny medal. Na zakończenie imprezy zawodnicy, organizatorzy zawodów oraz zaproszeni goście stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Wicestarosta łańcucki, p. Barbara Pilawa-Kraus podziękowała wszystkim uczestnikom za piękne współzawodnictwo i zaprosiła na kolejne zawody za rok.

( Kategorie: )

ZESPÓŁ RATOWNIKÓW I LO W ŁAŃCUCIE POD KIERUNKIEM PROF.WOJCIECHA RYBAKA CZWARTĄ EKIPĄ PODKARPACIA W RATOWANIU ŻYCIA!!!

Napisano: 4 Czerwiec, 2015 - 19:26 przez Administrator

W dniu 26 maja w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki XXIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. W zawodach tych z powodzeniem wystartował zespół ratowników przedmedycznych I LO. Nasi paramedycy trenujący pod czujnym okiem prof. Wojciech Rybaka, w bardzo dobrym stylu zajęli bardzo wysokie - 4 m-ce. Zwycięzcami zawodów została zdecydowanie bezkonkurencyjna ekipa ratowników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Krosna. Wielkie gratulacje!
W trakcie zawodów młodzież została oceniona z wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy mistrzostw w pierwszym etapie zmagań odpowiadali na pytania z zakresu pierwszej pomocy oraz wiedzy o ruchu Czerwonego Krzyża, następnie praktycznie udzielali pomocy w pięciu, pozorowanych ogniskach urazowych dla kilkunastu osób, m.in. w wypadku komunikacyjnym, próbie samobójczej, zatrzymaniu akcji serca, złamaniu kończyny dolnej, upadku z wysokości.

( Kategorie: )
Subskrybuj zawartość

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 2 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość