Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Konkursy

Finał konkursu matematycznego w języku angielskim "I love numbers"

Napisano: 14 Grudzień, 2016 - 22:16 przez Administrator

Dnia 14 grudnia 2016r. odbył się I POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY W JĘZYKU ANGIELSKIM I LOVE NUMBERS. Organizatorem tegorocznej edycji było I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie. Do zawodów przystąpili uczniowie szkół średnich powiatu łańcuckiego. Uczestnicy rozwiązywali zadania na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.

Poniżej publikujemy listę zwycięzców tegorocznej edycji:

 • Lista
 • Wszystkim serdecznie gratulujemy! Do zobaczenia na kolejnych edycjach!

  ( Kategorie: )

  "I LOVE NUMBERS"

  Napisano: 5 Grudzień, 2016 - 16:00 przez Administrator

  Po raz pierwszy w naszym regionie!! Rusza konkurs dla miłośników matematyki i języka angielskiego czyli "I Love Numbers". Zapraszamy nie tylko laureatów konkursów matematycznych, ale wszystkich którzy lubią wyzwania!

 • Organizacja i regulamin konkursu
 • Słowniczek - etap szkolny
 • Słowniczek - etap powiatowy
 • Zadania - poziom podstawowy
 • ( Kategorie: )

  I LICEUM W ŁAŃCUCIE JAKO SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

  Napisano: 29 Maj, 2014 - 10:53 przez Administrator

  W związku z przystąpieniem naszej szkoły do sieci Szkół Promujących Zdrowie realizujemy szereg akcji mających propagować zdrowy tryb życia. I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie ma ponad 100-letnią tradycję i wspaniałe wyniki w zakresie dydaktycznym jednakże nie możemy zapominać o aspektach wychowawczych. Kolejne pokolenia Sienkiewiczaków wyposażamy w wiedzę a przecież ich zdrowie to czynnik warunkujący wysokie wyniki w nauce. Realizując plan pracy Szkoły Promującej Zdrowie ogłaszamy dwa konkursy dla uczniów.
  SZKOLNY KONKURS POD HASŁEM - „Pomysł na - zdrowe drugie śniadanie każdego dnia”

  ( Kategorie: )

  „CO IM W DUSZY GRA !”- czyli październikowy TOP FIVE humanistycznych sukcesów Sienkiewiczaków

  Napisano: 31 Październik, 2013 - 22:28 przez Administrator

  Tym razem w atmosferze Złotej Polskiej Jesieni przedstawiamy  ostanie sukcesy Humanistów z Naszego Liceum. Jesteśmy  dalecy od  rozdzielania  wiedzy licealne na  ścisłą i humanistyczną -uważamy wręcz, że  podział na nauki ścisłe i humanistyczne jest w naszych czasach anachronizmem. Socjolog, demograf  ma statystykę i metody badań, gdzie bez matematyki ani rusz, a sama matematyka była i jest podstawą także myślenia humanistycznego, bez logiki nie da się bowiem w ogóle myśleć. Niemniej jednak w dobie  wszechobecnego nacisku na kształcenie przyszłych inżynierów i lekarzy, warto pokazać uczniów, którzy pokazują swój talent literacki, artystyczny  czy też sportowy..

  ( Kategorie: )

  I Edycja Powiatowego Konkursu Języków Obcych "Językomaniak to ja"

  Napisano: 9 Kwiecień, 2013 - 16:27 przez Jan Witowski

  W środę, 6 marca miała miejsce I Edycja Powiatowego Konkursu Języków Obcych "Językomaniak to ja". Konkurs został zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie we współpracy ze Szkołą Językową Promar. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Łańcucie. W I części uczestniczyło 93 gimnazjalistów z 14 szkół powiatu. 89 uczestników wybrało rozwiązanie testu leksykalno-gramatycznego w języku angielskim, 3 osoby wypełniały test w języku niemieckim, a 1 osoba zdecydowała się na język rosyjski.

  Podczas gdy uczniowie pracowali nad częścią testową konkursu na sali gimnastycznej, ich opiekunowie spotkali się z Panią Moniką Stacel, przedstawicielką wydawnictwa Express Publishing w sali 35. Przy filiżance kawy nauczyciele mieli sposobność wymiany poglądów na temat podręczników tego wydawnictwa oraz zalet korzystania z tablicy interaktywnej na lekcjach języka obcego.

  ( Kategorie: | )

  X Konkurs Biologiczno-Ekologiczny zakończony

  Napisano: 5 Kwiecień, 2013 - 12:19 przez Jan Witowski

  19 marca w naszym Liceum odbył się Jubileuszowy X Konkurs Biologiczno-Ekologiczny z elementami zrównoważonego rozwoju pod hasłem "2013 Międzynarodowy Rok Współpracy w Dziedzinie Wody" pod patronatem Starosty Powiatu Łańcuckiego Adama Krzysztonia i prof. Joanny Kosteckiej z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

  Oficjalnie publikujemy galerię zdjęć oraz wyniki Konkursu.

  ( Kategorie: | )

  Historyczny sukces w IPNie

  Napisano: 6 Wrzesień, 2012 - 13:18 przez Jan Witowski

  Dobre informacje na początek roku szkolnego - sukces uczniów klasy IIE: Macieja Łyszczarza, Gabrieli Kochman, Karoliny Augustyn oraz ich opiekuna - p. prof. Joanny Kordzikowskiej.

  ( Kategorie: | )

  Turniej piłki siatkowej LO - pary mieszane

  Napisano: 11 Kwiecień, 2012 - 16:11 przez Jan Witowski

  17 kwietnia (wtorek) od godziny 8:30 w hali sportowej naszego LO odbędzie się szkolny turniej piłki siatkowej par mieszanych (mixty). Zgłoszenia drużyn w składzie: dziewczyna-chłopak (mogą być z różnych klas) prosimy składać do prof. Ciężara do 13 kwietnia włącznie.

  Turniej zostanie rozegrany system brazylijskim czyli do dwóch porażek. Liczba drużyn ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Dokładne zasady rozegrania turnieju i harmonogram zostaną przedstawione w dniu turnieju.

  ( Kategorie: | )

  Wyśpiewali sobie zwycięstwo - Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej

  Napisano: 30 Marzec, 2012 - 21:05 przez Jan Witowski

  27 marca 2012 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbył się I Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej pod hasłem "Wyśpiewać poezję". Organizatorem wydarzenia był Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie. W konkursie skierowanym do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnym wzięło udział wielu uczniów z regionu łańcuckiego. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć reprezentantów naszej szkoły.

  Zespół "Welwiczja", złożony z uczniów klas IIBIB (pod opieką prof. Piotra Domki) wygrał Przegląd w kategorii zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych, wykonując utwór "Modlitwa końca mojego wieku".

  Pierwszą nagrodę zdobyła również Klaudia Młynek z klasy IIIB, tym razem w kategorii solistek ze szkół ponadgimnazjalnych.

  Gratulujemy!

  ( Kategorie: | )

  Szósta edycja konkursu "Z klasy do kasy"

  Napisano: 14 Marzec, 2012 - 14:12 przez Jan Witowski

  5 marca ruszył konkurs „Z klasy do kasy”, w którym uczniowie będą mogli inwestować wirtualne 100 tyś. zł. w nowoczesnej grze giełdowej, aby 23 czerwca w ogólnopolskim finale powalczyć o prawdziwe pieniądze – 10 tyś zł.

  Konkurs „Z klasy do kasy” przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego uczestnikami mogą zostać 3–5-osobowe grupy uczniów, zwane Komitetami Inwestycyjnymi, pozostające pod opieką nauczyciela. Każda z nich dostanie na start wirtualne 100 tys. zł i zadanie osiągnięcia jak największego zysku.

  W naszej szkole koordynatorem akcji jest prof. Marta Kaczmarczyk.

  ( Kategorie: | )
  Subskrybuj zawartość

  Zobacz koniecznie
  I LO Biuletyn Informacji Publicznej

  Gesamtschule Reichshof


  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

  POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
  Banner Lion Film - Się nie boi

  TV ŁAŃCUT

  PROMAR

  PNWM

  Użytkownicy online

  W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.

  Subskrybuj

  Subskrybuj zawartość