Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Aktualności: S Z O K kontakty

Dzień Otwarty w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego

Napisano: 11 Listopad, 2018 - 11:30 przez Administrator

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam nauczycieli i uczniów kierowanych przez Państwa szkół na Dzień Otwarty
w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego. Aktywna współpraca ze środowiskiem szkół średnich w województwie podkarpackim to jeden z priorytetów Instytutu. Dzień Otwarty traktujemy jako jeden z elementów tej współpracy.
W czasie Dnia Otwartego zapraszamy do udziału w zajęciach prowadzonych przez naszych pracowników, które w tym roku dotyczą tematyki związanej z terroryzmem we współczesnym świecie, praw człowieka oraz bezpieczeństwa na poziomie lokalnym. Będą to następujące wykłady i warsztaty:

Uwaga maturzyści!

Napisano: 11 Marzec, 2018 - 12:59 przez Administrator

Oto terminy Dni Otwartych na uczelniach wyższych w 2018 r. Szczegóły na stronach uczelni.

1. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie - 23 marca b.r
2. WSIZ w Rzeszowie (Dzień otwarty w Kielnarowej) - 15 marca b.r
3. AGH Kraków -13 kwietnia (program i więcej na www.facebook.com/aghdlaszkol/
4.WAT Warszawa– 24 marca b.r
5. Uniwersytet Warszawski – 21 kwietnia b.r
6.Politechnika Krakowska – 22 marca b.r
7.Uniwerstet Jagielloński w Krakowie – 23 marca b.r

Dni otwarte Politechniki Krakowskiej

Napisano: 24 Luty, 2018 - 09:09 przez Administrator

Zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w dwóch ważnych wydarzeniach, które w najbliższym czasie organizuje Politechnika Krakowska – ogólnopolskim konkursie „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” oraz w Dniu Otwartym.

Konkurs „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” jest doskonałą okazją, by przybliżyć współczesnej młodzieży sylwetkę Tadeusza Kościuszki – bohatera, głosiciela idei równości i tolerancji, a także wybitnego inżyniera.Konkurs odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy – test wiedzy online – zaplanowany jest na 23 marca 2018 r. Aby wziąć udział w teście należy się zarejestrować do dnia 9 marca 2018 r. na specjalnej platformie konkursowej dostępnej pod adresem www.kosciuszko.pk.edu.pl. Na stronie tej znajdują się również: harmonogram konkursu, regulamin oraz wykaz literatury. Drugi etap konkursu – Wielki Finał – odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. na terenie Politechniki Krakowskiej. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, a troje najlepszych uczniów otrzyma dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej.

Geoinformatyka na UMCS

Napisano: 8 Maj, 2017 - 16:26 przez Administrator

W roku akademickim 2013/2014 został uruchomiony na UMCS nowy kierunek dziennych studiów licencjackich - Geoinformatyka.
Jest to kierunek międzyobszarowy - łączący wiedzę z zakresu geografii, informatyki oraz Systemów Informacji Przestrzennej, na którym szczególny nacisk został położony na zagadnienie praktycznych zastosowań zdobywanej wiedzy w różnych dziedzinach życia.

Geoinformatyka to studia dla osób łączących zamiłowanie do geografii i informatyki. Program studiów opracowano na podstawie własnych doświadczeń edukacyjnych, wiedzy i doświadczeń płynących ze współpracy międzynarodowej oraz zapotrzebowania dynamicznie rozwijającego się rynku pracy. Kierunek nastawiony jest na kształcenie interdyscyplinarnych specjalistów, merytorycznie oraz praktycznie przygotowanych do podjęcia pracy w sektorze państwowym i prywatnym. W realizację procesu dydaktycznego zaangażowani są pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz eksperci-praktycy, najczęściej będący pracownikami firm geoinformatycznych działających w Polsce i na świecie.

Dzień Otwarty Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Napisano: 17 Marzec, 2017 - 13:34 przez Administrator

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza przyszłych maturzystów na Dzień Otwarty, który odbędzie się 21 marca 2017 roku w Collegium Maius przy ul. Jaczewskiego 4 w Lublinie.
Już od godziny 9:00 będzie można spodziewać się wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tą okazję przez naszych pracowników, nauczycieli akademickich i studentów.
W programie m.in.: prezentacje poszczególnych wydziałów, spotkania z wykładowcami i studentami, badanie składu masy ciała, pokaz specjalistycznych czynności ratunkowych, zdrowie na talerzu, FOAM ROLLING- automasaż przyspieszający regenerację, pielęgniarskie ABC, warsztaty „Laboratorium Dextera” i wiele innych ciekawych atrakcji.

Dni Otwarte Politechniki Rzeszowskiej

Napisano: 17 Marzec, 2017 - 13:33 przez Administrator

Reprezentując Politechnikę Rzeszowską mamy przyjemność zaprosić uczniów i
nauczycieli Państwa Szkoły do udziału w Dniach Otwartych Politechniki
Rzeszowskiej, które odbędą się 30-31 marca 2017 r. Szczególnie pragniemy
zaprosić Państwa na pierwszy Dzień Otwarty (30 marca 2017 r.), który
dedykowany jest szkołom ponadgimnazjalnym..

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdą Państwo na stronie:
http://dniotwarte.w.prz.edu.pl/

Serdecznie zapraszamy!

Renata Rembisz
Dział Karier i Promocji
Politechniki Rzeszowskiej
al. Powstańców Warszawy 12

Dzień Otwarty WSIZ w Rzeszowie

Napisano: 17 Marzec, 2017 - 13:32 przez Administrator

W imieniu Społeczności Akademickiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie serdecznie zapraszamy Grono Pedagogiczne wraz z klasami na Dzień Otwarty WSIiZ, który odbędzie się 22 marca 2017 roku w kampusie uczelni w Kielnarowej (Kielnarowa 386D), w godzinach od 9:00 do 13:30.

Podczas Dnia Otwartego przedstawiona zostanie aktualna oferta dydaktyczna naszej Uczelni, a szczegółowych informacji na temat kierunków, specjalności, programów studiów udzielać będą wykładowcy, studenci oraz absolwenci.

WSIiZ stawia na kształcenie praktyczne, dlatego systematycznie i konsekwentnie organizuje wykłady otwarte oraz spotkania z praktykami biznesu, którzy potrafią w interesujący sposób zainspirować młodzież do różnego rodzaju aktywności. W programie Dnia Otwartego zaplanowano szereg konsultacji, warsztatów i wykładów dla uczniów oraz nauczycieli. Jednym z nich będzie praktyczna lekcja języka chińskiego przeprowadzona przez rodowitą Chinkę. Podczas Dnia Otwartego przewidziano również zwiedzanie uczelni przy użyciu smartfonów i aplikacji helloWSIiZ oraz wiele multimedialnych atrakcji. Dodatkowo, studenci Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych zaprezentują możliwości druku 3D. Co ciekawe, nasi studenci uatrakcyjnią Państwa pobyt w WSIiZ – będzie można poczuć się jak kontroler ruchu lotniczego analizując wskazania radaru lotniczego. Gościem specjalnym będzie Łukasz Krysztopik z Nauczymy-Cie.pl, który wygłosi wykład motywujący „Możesz więcej niż myślisz”. Szczegółowe informacje na temat Dnia Otwartego przesyłam w załączeniu.

Dzień otwarty WSI-E

Napisano: 25 Luty, 2017 - 15:54 przez Administrator

Rzeszowski Salon Maturzystów.

Napisano: 5 Wrzesień, 2016 - 21:04 przez Administrator

Drodzy Maturzyści!

Rzeszowski Salon Maturzystów w tym roku odbędzie się 22 i 23 września na Politechnice Rzeszowskiej, al. .Powstańców Warszawy 12.
OKE w Krakowie przygotowała prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2017 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Jak co roku obowiązują zapisy na spotkania OKE. Szczegółowy program i link do systemu zapisów znajdziecie pod adresem www.salonmaturzystow.pl/rzeszow

Nasi uczniowie wraz z wychowawcami mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu organizując wyjazd samodzielnie, wybierając jeden z powyższych dni. W tym celu klasa powinna:

Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn - kulminacyjny punkt dziewiątej edycji akcji "Dziewczyny na politechniki!

Napisano: 21 Marzec, 2016 - 07:45 przez Administrator

7 kwietnia na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się kolejny Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn - kulminacyjny punkt dziewiątej edycji akcji "Dziewczyny na politechniki!". Najważniejszym celem tej akcji, organizowanej przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, jest zachęcenie uczennic do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych, które dają im znakomite perspektywy zatrudnienia i atrakcyjnych zarobków.

Podczas Dnia Otwartego na Politechnice Rzeszowskiej uczennice będą mogły zapoznać się z ofertą dydaktyczną uczelni, porozmawiać ze studentkami i wykładowczyniami. W programie jest gra akademicka Przeprawa po indeks na terenie uczelni, a także talk show "Jedna na milion? Być kobietą na politechnice". Z cała pewnością, podczas Dnia Otwartego Tylko dla Dziewczyn na Politechnice Rzeszowskiej uczennice Państwa szkoły nie będą się nudzić.

Subskrybuj zawartość

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość