Aktualności: S Z O K projekty

PROGRAM DBAM O PRZYSZŁOŚĆ FIRMY AXA

Napisano: 13 Kwiecień, 2015 - 18:41 przez Administrator

28 stycznia gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela firmy AXA. Przeprowadził on 2 godzinne warsztaty z klasą I E.

Program Dbam o przyszłość jest flagowym programem AXA, realizującym strategię odpowiedzialności korporacyjnej w obszarze edukacji. Program jest prowadzony przed Grupę AXA na całym świecie pod nazwą Insure Your Success we współpracy z Junior Achievment Young Enterprise Europe. W Polsce program realizujemy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która działa w ramach JA-YE.
Naszą misją jako ubezpieczyciela jest nie tylko dbanie o bezpieczeństwo finansowe klientów, ale również uświadamianie im ryzyk, z którymi mogą się spotkać. Poprzez edukację chcemy pomóc młodzieży jak najwcześniej zrozumieć idee ubezpieczeń oraz pokazać zalety odpowiedzialnego zarządzania swoimi finansami.

„Otwarte laboratoria'' WSiZ

Napisano: 25 Luty, 2014 - 21:08 przez Administrator

Jest to projekt finansowany z własnych funduszy WSIiZ i całkowicie bezpłatny dla uczestników.

Projekt skierowany jest do maturzystów wybranych szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. W ramach projektu maturzyści mogą uczestniczyć w warsztatach odbywających się w specjalistycznych laboratoriach oraz korzystać z nowoczesnego sprzętu, którym dysponuje uczelnia. Można dokonać wyboru pomiędzy warsztatami z zakresu ekonomii, informatyki, dziennikarstwa i komunikacji społecznej, kosmetologii oraz fizjoterapii. W ramach projektu maturzyści wezmą udział w: wykładzie, który pomoże uczniom w przygotowaniach do matury(np. z zakresu treningu pamięci i koncentracji uwagi), wybranych warsztatach oraz będą mogli zwiedzić kampus WSIiZ w Kielnarowej. Dla uczestników przewidziany jest również słodki poczęstunek. Uczelnia, oprócz kosztów związanych z prowadzeniem zajęć i poczęstunkiem, finansuje również koszty dojazdu. Maturzyści wraz z opiekunem będą dowożeni autobusami. Szkoły mogą zgłaszać się od udziału w projekcie przez cały czas jego trwania: od lutego do marca 2014 roku. Zajęcia będą się odbywać w każdy czwartek. W ramach projektu „Ciekawa lekcja” szkoła może wybrać trzy tematy lekcji, które

Consumer classroom

Napisano: 19 Luty, 2014 - 19:14 przez Administrator

Consumer Classroom (http://www.consumerclassroom.eu/pl) to portal społecznościowy dla nauczycieli i uczniów z całej UE, zawierający wysokiej jakości zasoby edukacyjne oraz interaktywne narzędzia, umożliwiające młodzieży w wieku 12-18 lat nabywanie praktycznych umiejętności konsumenckich potrzebnych w życiu. Strona jest finansowana ze środków UE i ma na celu stymulowanie rozwoju edukacji konsumenckiej w szkołach ponadpodstawowych oraz kształtowanie odpowiednich postaw konsumenckich młodzieży.

Co umożliwia strona?
Korzystanie z gotowych zasobów na temat edukacji konsumenckiej.