Aktualności: S Z O K konkursy

12. edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

Napisano: 16 Październik, 2016 - 18:58 przez Administrator

Jest nam miło poinformować, że trwa nabór zgłoszeń do kolejnej, XII edycji Olimpiady, której tematem przewodnim jest „Przywództwo w biznesie”. Jak co roku, także tym razem serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w zawodach. Czeka na Was 10 indeksów SGH i jeszcze więcej indeksów Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe. Z satysfakcją przypominamy też, że wyniki Olimpiady są uwzględniane w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanym wspólnie przez redakcję „Rzeczpospolitej” i wydawnictwo Perspektywy.

Konkurs na pracę pisemną NBP - XIII edycja

Napisano: 14 Wrzesień, 2014 - 13:10 przez Administrator

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam nauczycieli i uczniów Państwa szkoły, do wzięcia udziału w kolejnej, trzynastej edycji „Konkursu na pracę pisemną”.

Temat dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych:

„Od pasji do pensji! Czy Twoje hobby mogłoby stać się sposobem na zarabianie pieniędzy?”

Do udziału w Konkursie zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – publicznych i niepublicznych, z wyłączeniem szkół dla dorosłych – uczęszczających do szkoły w roku szkolnym 2014/2015.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Konkursu dostępne są na stronie:

Program Ryzyko i ubezpieczenia „Dbam o swoją przyszłość” i Konkurs AXA

Napisano: 1 Lipiec, 2014 - 14:46 przez Administrator

„Dbam o swoją przyszłość” to projekt realizowany przez Fundację Młodzieżowej

Przedsiębiorczości, członka międzynarodowej organizacji Junior Achievement Worldwide, w partnerstwie z firmą AXA.

Celem projektu jest przygotowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania w przyszłości optymalnych wyborów finansowych, a także zwiększenie świadomości młodzieży, co do roli ubezpieczeń.

W projekcie bierze udział młodzież, nauczyciele i wolontariusze AXA z Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Rumunii i Irlandii. W roku szkolnym 2013-2014 do tej grupy dołączyła także Polska, Portugalia i Węgry,

Udział szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzanie firmą JA TITAN

Napisano: 1 Lipiec, 2014 - 14:45 przez Administrator

Konkurs organizowany jest w Polsce po raz dwudziesty ,a oparty na grze symulacyjnej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem. Został on stworzony w celu zwiększenia motywacji uczniów do zdobywania oraz weryfikacji wiedzy biznesowej z różnych obszarów funkcjonowania firmy bez ponoszenia ryzyka, które towarzyszy decyzjom w rzeczywistości rynkowej. Ten swoisty kurs zarządzania ćwiczy i rozwija wiedzę z zakresu: zarządzania strategicznego, myślenia analitycznego, analizy finansowej, podejmowania decyzji - rozwija ogólną świadomość biznesową.

Ponadto uczniowie uczestniczący w grze podejmują kurs e-learningowy dotyczący strategii zarządzania firmą. Program wspomaga i rozszerza program "Ekonomia Stosowana" do przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

Konkurs „Wirtualny Menedżer 2”organizowany przez WSiZ w Rzeszowie.

Napisano: 15 Czerwiec, 2014 - 12:40 przez Administrator

I LO okazało się być najlepszą drużyną w Finale Konkursu Gry Internetowej „Wirtualny Menedżer 2”.
10 i 11 czerwca na WSIiZie w Kielnarowej koło Rzeszowa 8 najlepszych drużyn z 4 województw Polski południowo-wschodniej uczestniczyło finale w/w konkursu. Nasza drużyna w składzie Tomasz Długosz (IIa), Dawid Wojnar (IId) i Michał Fleszar (II d) jako jedna z dwóch drużyn z Podkarpacia po 3 miesięcznych zmaganiach w 3 turach zakwalifikowała się do finału.
W finale prowadzili już w pierwszym dniu rozgrywek, aby po 8 rundach pokazać kto jest najlepszy. Panowie dostali w nagrodę dobrej klasy tablety i pokrycie czesnego w 100% na pierwszym semestrze studiów na WSIiZie.

Finał Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo w Polsce.

Napisano: 6 Czerwiec, 2014 - 15:15 przez Administrator

W dniach 29-31 maja 2014 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbył się Finał Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo w Polsce. Wśród 30 z 329 najlepszych młodzieżowych firm w Polsce znalazło się Miniprzedsiębiorstwo P.A.R.D.Ą. z naszej szkoły składające się z 6 uczniów klasy 2d. Do Warszawy udała się reprezentacja firmy w składzie: Karolina Majewska, Magdalena Trojniar, Paweł Michno, Paulina Reizer oraz opiekun prof. Marta Kaczmarczyk.
Uczniowie zmierzyli się w biznesowej rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z innych szkół oraz poddali swoje działania ocenie ekspertów ze świata biznesu i finansów. To dla nich wielkie wydarzenie stanowiące podsumowanie ich pierwszych kroków w prowadzeniu małej firmy.

XI Powiatowy Konkurs z Przedsiębiorczości

Napisano: 11 Marzec, 2014 - 07:07 przez Administrator

Zespół Szkół Nr3 w Łańcucie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu łańcuckiego do udziału w XI edycji Konkursu z Przedsiębiorczości.
Jest to forma edukacji, która ma na celu zwiększenie aktywności mlodzioeży poprzez pogłębianie wiedzy teoretycznej, rozwijanie umiejętności poszukiwania informacji w różnych źródłach, wykorzystanie teorii w praktyce oraz kształtowanie zachowań przedsiębiorczych. Hasło przewodnie brzmi: „„Marketing w działalności gospodarczej”.
Eliminacje szkolne odbywają się we wszystkich szkołach dnia 7 lutego 2014r.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: