Aktualności: Konkurs im. prof. Marszała

Zmiana terminu finału XXIV KM im. prof. Jana Marszała

Napisano: 14 Listopad, 2008 - 12:51 przez bryn

W związku z Maturą Próbną OPERON i sugestią nauczycieli zmieniony zostaje termin finału wojewódzkiego XXIV Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała na 12 grudnia 2008 (piątek), godz. 10:00.
Proszę wszystkich Przewodniczących Komisji Powiatowych o potwierdzenie tego faktu mailem albo telefonicznie.

Przewodniczący Komisji Konkursu
E. Śmietana

PS. Lista finalistów ukaże się na stronie lo-lancut.pl najpóźniej dnia 18 listopada 2008. Uwagi odnośnie listy proszę kierować do Przewodniczącego Komisji Konkursu.

Punktacja zadań na etapie powiatowym XXIV KM

Napisano: 7 Listopad, 2008 - 14:24 przez bryn
  1. Za dowód zadania 3. dla klas drugich w oparciu o nierówność Cauchy'ego uczeń otrzymuje 5 pkt.
  2. Punktacja zadania 2. dla klas drugich: 1+1+2+2=6
Przewodniczący Komisji Wojewódzkiej
dr E. Śmietana

Zmiany w regulaminie XXIV KM - ważne!

Napisano: 4 Listopad, 2008 - 22:08 przez bryn

Proszę Przewodniczących Komisji Powiatowych o:

• zapoznanie się z aneksem do regulaminu dotyczącym zmiany w punkcie 12. i potwierdzenie drogą e-mailową na adres konkurs@lo-lancut.pl
  • kontakt drogą e-mailową na adres konkurs@lo-lancut.pl w sprawie zmiany terminu przeprowadzenia etapu wojewódzkiego (w związku z planowaną przez niektóre szkoły Próbną Maturą OPERON) - możliwe terminy to 21 listopada i 12 grudnia. Proponuję datę 21 listopada.

Jednocześnie przypominam o regulaminowym obowiązku przesłania na tenże adres e-mailowy sprawozdań z etapów powiatowych w nieprzekraczalnym terminie do 5-ciu dni od daty przeprowadzenia zawodów. Dane powinny zostać przesłane wg szablonu, zgodnie z instrukcjami dostępnymi w dziale Dokumenty.

Przewodniczący Komisji Konkursu
dr E. Śmietana

LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH DO FINAŁU XXXIV KONKURSU MATEMATYCZNEGO IM. PROF. J. MARSZAŁA

Napisano: 30 Październik, 2018 - 06:28 przez Administrator

Publikujemy listę osób zakwalifikowanych do finału XXXIV Konkursu Matematycznego imienia profesora Jana Marszała:

Zwycięzcom gratulujemy!. Finał konkursu odbędzie się 16 listopada 2018r o godz. 10.00 w I LO w Łańcucie.

XXXIV KONKURS MATEMATYCZNY im. prof. Jana Marszała

Napisano: 20 Wrzesień, 2018 - 17:29 przez Administrator

Zapraszamy wszystkich młodych matematyków do wzięcia udziału w XXXIV Konkursie Matematycznym im. Prof. J. Marszała. To największe zmagania matematyczne dla uczniów szkół średnich w województwie podkarpackim. 18.10.2018r. odbędzie się etap powiatowy konkursu, dlatego chętnych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli uczących. Formularz zgłoszenia znajduje się poniżej.
Z matematycznym pozdrowieniem

• Formularz zgłoszeniowy
  • PRZYWRACANIE PAMIĘCI POKOLEŃ, czyli jak stworzyliśmy wirtualną wystawę o Profesorze Janie Marszale

Napisano: 20 Luty, 2018 - 22:09 przez Administrator

Na początku roku szkolnego 2017/18 do Naszej Szkoły dotarła wiadomość z Międzynarodowego Centrum Zarządzania Informacją ICIMSS o projekcie dla uczniów wybitnie zdolnych Przywracanie pamięci pokoleń. Celem projektu, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jest przygotowanie wystaw wirtualnych poświęconych wybranym przez uczestników osobom pochodzącym lub związanym z ich małą ojczyzną, które znacząco wyróżniły się w jakimś zakresie, przyczyniły się do rozsławienia regionu, przetrwały we wdzięcznej pamięci mieszkańców, bądź warto ich imię zachować dla przyszłych pokoleń.

Wyniki XXXIII Finału Konkursu Matematycznego im. prof. J.Marszała

Napisano: 14 Grudzień, 2017 - 22:57 przez Administrator

Publikujemy wyniki XXXIII Finału Konkursu Matematycznego imienia profesora Jana Marszała:

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy następnych sukcesów - do zobaczenia na przyszłych edycjach Konkursu.

ŚWIĘTO MATEMATYTKI W I LO W ŁAŃCUCIE

Napisano: 17 Marzec, 2017 - 13:29 przez Administrator

W piątek, 10 lutego 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbyło się uroczyste zakończenie XXXII Konkursu Matematycznego im. J. Marszała. Jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim , w którym biorą udział wybitnie uzdolnieni uczniowie najlepszych szkół średnich z Podkarpacia. Zawody odbywają się na trzech poziomach ponadgimnazjalnych : klasa I, klasa II i klasa III w trzech etapach : szkolny, powiatowy i wojewódzki.
    Patronem konkursu jest Jan Marszał nauczyciel matematyki I LO w Łańcucie , wspaniały pedagog, wychowawca wielu olimpijczyków . Zmarł w 1980r. na stanowisku pracy , do końca oddany matematyce i swoim uczniom.

Wyniki XXXII Finału Konkursu Matematycznego im. prof. J.Marszała

Napisano: 8 Grudzień, 2016 - 22:31 przez Administrator

Publikujemy wyniki XXXII Finału Konkursu Matematycznego imienia profesora Jana Marszała:

Finał XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. J. Marszała

Napisano: 29 Listopad, 2016 - 23:17 przez Administrator

W finale wzięło udział 143 uczniów z całego Podkarpacia . Rozwiązywali 3 zadania na trzech poziomach . Uczestników powitała Wicestarosta Powiatu Łańcuckiego Pani Barbara Pilawa-Kraus, Dyrektor I LO w Łańcucie Pan Robert Szura, twórca Konkursu dr Eugeniusz Śmietana oraz nauczyciele matematyki I LO - organizatorzy konkursu. Rozdanie nagród odbędzie się 10.02.2017r . w Łańcucie w czasie uroczystej gali.

• Zadania finałowe
  • Subskrybuj zawartość