Dzień Otwarty w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego

Napisano: 11 Listopad, 2018 - 11:30 przez Administrator

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam nauczycieli i uczniów kierowanych przez Państwa szkół na Dzień Otwarty
w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego. Aktywna współpraca ze środowiskiem szkół średnich w województwie podkarpackim to jeden z priorytetów Instytutu. Dzień Otwarty traktujemy jako jeden z elementów tej współpracy.
W czasie Dnia Otwartego zapraszamy do udziału w zajęciach prowadzonych przez naszych pracowników, które w tym roku dotyczą tematyki związanej z terroryzmem we współczesnym świecie, praw człowieka oraz bezpieczeństwa na poziomie lokalnym. Będą to następujące wykłady i warsztaty:
1. Terroryzm, jako efekt wahnięcia skrzydeł motyla? – dr Maciej Milczanowski.
2. Efekt propagandowy ataku terrorystycznego – dr Henryk Pietrzak.
3. Odpowiedzialność karna, czyli dorosłość szybsza o rok - nadkomisarz Paweł Międlar, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.
4. Zajęcia warsztatowe w grupach (do wyboru):
a) Samorządowa gra edukacyjna – Koło Naukowe Politologów.
Warsztaty będą dotyczyły wyborów samorządowych oraz kompetencji organów samorządu terytorialnego. W ich trakcie odbędzie się m.in. teleturniej dotyczący wiedzy o samorządzie.
b) Prawa człowieka a tolerancja - Koło Naukowe Praw Człowieka.
Warsztaty przeprowadzone będą w formie krótkich zadań grupowych, które będą wymagały od uczestników przemyślenia sytuacji społecznej w Polsce i na świecie oraz przeanalizowania swojego postrzegania praw człowieka.
Dzień Otwarty odbędzie się w piątek, 23 listopada br. w godz. od 9 do 13. Jeśli uczniowie Państwa szkół wyrażą zainteresowanie proponowanymi tematami, prosimy o przesłanie zgłoszeń wraz z liczbą uczniów, którzy wezmą udział w zajęciach na adres e-mail politbibl@ur.edu.pl. Prosimy o przesłanie takiej informacji do 16 listopada. 19 listopada prześlemy Państwu szczegółowy program Dnia Otwartego.
W czasie Dnia Otwartego będzie też można uzyskać informacje dotyczące studiowania w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego, dane o poszczególnych specjalnościach i programach studiów na kierunkach politologia oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.
Zapraszam do udziału!

prof. nadzw. dr hab. Agnieszka Pawłowska