Dni otwarte Politechniki Krakowskiej

Napisano: 24 Luty, 2018 - 09:09 przez Administrator

Zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w dwóch ważnych wydarzeniach, które w najbliższym czasie organizuje Politechnika Krakowska – ogólnopolskim konkursie „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” oraz w Dniu Otwartym.

Konkurs „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” jest doskonałą okazją, by przybliżyć współczesnej młodzieży sylwetkę Tadeusza Kościuszki – bohatera, głosiciela idei równości i tolerancji, a także wybitnego inżyniera.Konkurs odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy – test wiedzy online – zaplanowany jest na 23 marca 2018 r. Aby wziąć udział w teście należy się zarejestrować do dnia 9 marca 2018 r. na specjalnej platformie konkursowej dostępnej pod adresem www.kosciuszko.pk.edu.pl. Na stronie tej znajdują się również: harmonogram konkursu, regulamin oraz wykaz literatury. Drugi etap konkursu – Wielki Finał – odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. na terenie Politechniki Krakowskiej. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, a troje najlepszych uczniów otrzyma dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej.

Dzień Otwarty Politechniki Krakowskiej odbędzie się 22 marca 2018 r. Dla maturzystów przygotowaliśmy informacje o zasadach rekrutacji i możliwościach, jakie dają studia na Politechnice Krakowskiej. Ponadto, nasi goście będą mogli zwiedzić laboratoria i sale wykładowe, a także spotkać się ze studentami i wykładowcami naszej uczelni. Szczegółowy program wydarzenia pojawi się wkrótce na stronie internetowej Politechniki – www.pk.edu.pl.