Program Ryzyko i ubezpieczenia „Dbam o swoją przyszłość” i Konkurs AXA

Napisano: 1 Lipiec, 2014 - 14:46 przez Administrator

„Dbam o swoją przyszłość” to projekt realizowany przez Fundację Młodzieżowej

Przedsiębiorczości, członka międzynarodowej organizacji Junior Achievement Worldwide, w partnerstwie z firmą AXA.

Celem projektu jest przygotowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania w przyszłości optymalnych wyborów finansowych, a także zwiększenie świadomości młodzieży, co do roli ubezpieczeń.

W projekcie bierze udział młodzież, nauczyciele i wolontariusze AXA z Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Rumunii i Irlandii. W roku szkolnym 2013-2014 do tej grupy dołączyła także Polska, Portugalia i Węgry,

Do realizacji projektu zostało zakwalifikowanych tylko 15 szkół z terenu całej Polski.

W zakwalifikowanych szkołach wolontariusze przeprowadzili zajęcia w 2 klasach po 2 godziny lekcyjne. Zajęcia te dotyczyły planowania budżetu, analizy form inwestowania oraz rozróżniania form ubezpieczeń i dokonywania wyboru ubezpieczenia dla siebie.

Uczniowie uczestniczący w programie (kl.Id i kl.Ib) mogli wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez firmę AXA. Uczniowie mieli stworzyć mapę ubezpieczeń w swoim domu. Udział w nim wzięli wszyscy uczniowie z 2 klas. Wyróżnionych zostało 14 osób: Kud Agnieszka, Buk Aleksandra, Chmura Paulina, Rybińska Aleksandra, Rokosz Alicja, Zawadzka Karolina, Ryznar Katarzyna, Markowicz Martyna, Tryniecka Martyna, Szląskiewicz Monika, Urban Natalia, Kuraś Aleksandra, Niemiec Patrycja, Olbrycht Weronika.

Nagrodą są książki Martyny Wojciechowskiej 'Kobieta na krańcu świata' z odręczną dedykacją!