Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Dzień w Ropczycach.

Napisano: 8 Maj, 2014 - 14:55 przez Administrator

2 kwietnia 2014 roku odbyła się jedenasta edycja Dnia Przedsiębiorczości. Razem z Maciejem Szalem podjęliśmy współpracę z firmą MOSTOSTAL Ropczyce, zajmującą się wytwarzaniem elementów konstrukcji i maszyn ze stali.
Mieliśmy powierzone stanowisko technologa. W tajniki tej profesji wprowadzał nas p. Grzegorz Róg, pod okiem którego mogliśmy zobaczyć od kuchni powstawanie elementów mostów, suszarni, silników i różnych urządzeń od otrzymania i przyjęcia zlecenia, przez rozrysowanie projektu najpierw na papierze, a potem rozłożonym na części pierwsze w specjalnych programach komputerowych. Taki projekt jest potem przenoszony do specjalnego programu który następnie steruje wypalarkami plazmowymi, które wycinają z płyty stalowej pożądany element.
Po zaznajomieniu się ze stanowiskiem, zostaliśmy oprowadzenie po hali produkcyjnej, gdzie uświadomiliśmy sobie że drobne elementy na ekranie w rzeczywistości mogą mieć kilka metrów. Mogliśmy także zaobserwować pracę maszyn produkcyjnych niezwiązanych bezpośrednio z pracą technologa jak piaskarkę czy robotników wykonujących i poprawiających poszczególne elementy. Było to ciekawe doświadczenie. Dowiedzieliśmy się że praca technologa to duża odpowiedzialność, gdyż milimetrowa pomyłka może zadecydować o bezpieczeństwie innych ludzi. Na sam koniec mogliśmy spróbować swoich sił i stworzyć projekt oraz zaprogramować wypalarkę plazmową by wykonać metalową płytkę z inicjałami naszej szkoły.
Uważam ze spostrzeżenia z całego dnia pomogą nam w podjęciu decyzji o naszej dalszej przyszłości. Obydwaj chcemy swoją przyszłość związać z inżynierią ogólnie pojętą i praca na stanowisku technologa bardzo nam przypadła do gustu. Na pewno przy następnej okazji weźmiemy udział w Dniu Przedsiębiorczości.

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 0 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość