Znakomite sukcesy podopiecznych prof. Wojciecha Rybaka w Zawodach Sportowo – Obronnych „Sprawni jak żołnierze’2015”

Napisano: 26 Kwiecień, 2015 - 18:59 przez Administrator

W dniu 10.04.2015 r. w Kamieniu odbył się etap rejonowy XXXVIII Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak Żołnierze”. W zaciętych zmaganiach uczestniczyło 45 uczniów
(18 dziewcząt i 27 chłopców), z dziewięciu podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych.
Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i woli walki, uczennica kl. 2d, Agnieszka Wrona odniosła wspaniały sukces i została wicemistrzynią rejonu!!! Na 4 m-cu uplasowała się Dominika Krauz. W kategorii chłopców na „pudle” znalazł się Kacper Telesz, zajmując 3 m-ce. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i pucharami. Gratulujemy!!!
W trakcie rywalizacji zadaniem zawodników było uzyskanie jak najlepszych wyników w pięciu konkurencjach:
- rzucie granatem,
- strzelaniu z broni pneumatycznej,
- na specjalnym torze przeszkód,
- w biegu na orientację,
- w udzielaniu pierwszej pomocy.

Wszystkie zadania wymagały od zawodników ogromnego zaangażowania oraz wysiłku i pełnej koncentracji.
Reprezentacja I LO w Łańcucie wystąpiła w składzie: Agnieszka Wrona kl.2d, Dominika Krauz kl.2d, Patrycja Fangor kl.1e, Kacper Telesz kl.2e, Maksymilian Kaszyca kl.1c oraz Aleksander Olbrycht kl.1a.
Opiekunem drużyny jest prof. Wojciech Rybak, dla którego inspiracją do pracy trenerskiej w zakresie sportów obronnych są jego własne doświadczenia i sukcesy z lat wcześniejszych, jak również pasje i zainteresowania. Profesor jest m.in. absolwentem Centrum Szkolenia Specjalnego, instruktorem strzelectwa sportowego, członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Ochotniczej Straży Pożarnej a także ratownikiem GOPR.

Zawody sportowo – obronne „Sprawni jak żołnierze” organizowane są przy wsparciu samorządów powiatowych, Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego (WKU), 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i Ligi Obrony Kraju. Stanowią doskonały sposób na popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz o zagadnieniach związanych z obronnością państwa, a ponadto pozwalają, w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacji, na podnoszenie poziomu sprawności fizycznej uczestników.
Zawody rozgrywane są w czterech etapach: szkolnym, rejonowym, wojewódzkim i centralnym.
Zdjęcia z zawodów do obejrzenia w naszej galerii.