Zakończenie wielkiej przygody naszych profesorów z językami obcymi w ramach programu erasmus+

Napisano: 6 Luty, 2017 - 21:02 przez Administrator

W 2014 roku udało się nam uzyskać europejski grant, w ramach którego piętnastu nauczycieli I LO wyjechało w 2015-2016 do pięciu krajów Europy (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Hiszpania, Łotwa) na różnorodne kursy językowe. Część aktualizowała swoją wiedzę metodyczną, uczyła się nowych kreatywnych technik dydaktycznych w oparciu m.in. o TIK, część doskonaliła znajomość języka angielskiego czy niemieckiego. Wrócili nie tylko bogatsi w umiejętności i zasoby językowe, ale też z koncepcjami innowacji (np.p.prof. Marta Kaczmarczyk wkrótce rozpocznie zajęcia w języku angielskim pt. Procesy globalne we współczesnym świecie). Swoimi doświadczeniami z projektu już niedługo niektórzy z uczestników erasmusa+ podzielą się w specjalnej zakładce szkolnej strony. Wniosek jest jeden: warto uczyć się języków obcych!