Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Zajęcia z geografii i ekonomii w języku angielskim.

Napisano: 14 Czerwiec, 2017 - 06:52 przez Administrator

W ostatnim czasie w naszej szkole odbyło się wiele zajęć z w/w przedmiotów w języku angielskim. Było to pokłosiem mojego wyjazdu w zeszłym roku do Cheltenham na kurs Content and language integrated learning methodology and language for teachers who teach geography or economics In English at secondary level. Pracowałam z grupą 10 uczniów. Dla obu stron, myślę, było to doświadczenie bardzo ciekawe i inspirujące zarazem. Zapraszam wszystkich, którym podobają się tego rodzaju zajęcia do kontaktu ze mną, aby „zaklepać” sobie w nich udział w przyszłym roku szkolnym.
Marta Kaczmarczyk

Oddaję głos uczestnikom zajęć…..
„Przez ostatnie tygodnie, miałam przyjemność uczestniczyć w zajęciach z geografii i ekonomii w języku angielskim. Bardzo mi się one podobały. Nie tylko poszerzyłam swoją wiedzę z zakresu atmosfery, dziury ozonowej, ocieplenia klimatu, pozyskiwania różnych rodzajów energii itp. ale przy okazji poćwiczyłam i rozwinęłam umiejętność rozmowy w języku angielskim. Według mnie zajęcia są godne polecenia osobom, które interesują się zagadnieniami dotyczącymi geografii i ekonomii i tym, którzy chcą poszerzyć umiejętności władania językiem w w/w zakresie.”
Jola Sobek

„Takie zajęcia pozwalają nie tylko lepiej zapoznać się z różnymi zagadnieniami i tematami geograficznymi, ale przede wszystkim wzbogacają nasze słownictwo naukowe z tego zakresu w języku angielskim. Dodatkowo mała grupa sprzyja w przełamaniu strachu przed wszelkiego rodzaju wypowiedziami ustnymi w języku obcym. Różnorodność ćwiczeń sprawia, że nie można się na nich nudzić. Geografia po angielsku to strzał w dziesiątkę”
Iza Urban

„Ekonomia i geografia po angielsku to nie tylko zabawa, ale również ciekawe zajęcia rozwijające umiejętności językowe oraz wiedzę ekonomiczną i geograficzną”
Hubert Kubis

„To świetny pomysł na uzupełnienie swojej wiedzy oraz oswajania się z językiem obcym. Zajęcia te pozwalają nam wykorzystać angielski w praktyce, poznać wiele ciekawostek np. o wykorzystaniu wiatraków lub energii geotermalnej. Cieszę się, że mogłam swój wolny czas spędzić właśnie w taki sposób.”
Klaudia Borcz

Zajęcia były nie tylko świetną formą połączenia paru przedmiotów, ale również mieliśmy okazję spędzić pożytecznie razem czas i dobrze się bawić.”
Karolina Chrzan

„Zajęcia prowadziła prof. Kaczmarczyk, która zaszczepiła w nas chęć poznania świata w tym zrównoważonego jego rozwoju oraz pomogła łamać bariery językowe. Lekcje odbywały się w przyjaznej i zabawnej atmosferze. Takie lekcje to genialna forma nauki”.
Kinga Pawełek

„To bardzo fajne zajęcia ,dzięki którym możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy np. o rozmieszczeniu ludności, kryzysie ekonomicznym itp. A także wzbogacić słownictwo językowe. Każdemu polecam udział w tych lekcjach”
Bartek Cieślachowski

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 20 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość