XXXIII Konkurs Matematyczny im. prof. J. Marszała

Napisano: 20 Listopad, 2017 - 22:54 przez Administrator

17.11.2017r. w I LO w Łańcucie odbył się XXXIII – ci finał konkursu. Wzięło w nim udział 137 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego, w tym 10 uczniów naszej Szkoły. Konkurs uroczyście otworzył Starosta Powiatu Łańcuckiego Pan Adam Krzysztoń oraz Dyrektor Szkoły Pan Robert Szura. Organizatorami konkursu są nauczyciele matematyki w I LO : Aldona Stolarska- Ferenc – Przewodnicząca Komisji Konkursowej oraz Monika Wyczarska, Karolina Kochmańska, Dariusz Gwizdak. Delegacja uczniowska złożyła kwiaty pod tablicą poświęconą pamięci Profesora Jana Marszała.

W ciągu 120 minut każdy z uczestników musiał rozwiązać 3 zadania . Niektórym udało się to w krótszym czasie , ale wielu rozwiązywało zadania do ostatniej chwili.

Laureaci i wyróżnieni spotkają się w lutym na uroczystym zamknięciu konkursu.

• ZADANIA
  • GALERIA