Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Wielkanocne sukcesy I LO

Napisano: 3 Kwiecień, 2013 - 17:28 przez Jan Witowski

W marcu do naszego Liceum napłynęło wiele informacji o sukcesach Sienkiewiczaków w - jak zwykle - wielu dziedzinach nauki. Po przerwie wielkanocnej czas podsumować te zdobycze naukowe i pogratulować wszystkim walczącym.

Sukcesów było wiele i to w różnorodnych konkursach, także tych prestiżowych, np. w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH; nie zabrakło jednak też wygranych w kategoriach sportowych, co udowodnili nasi szkolni szczypiorniści.

Matematyka

16 marca 2013 r. odbył się II etap XIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. F. Lei w Rzeszowie. Klasy pierwsze reprezentowali: Szymon Sowa, Kinga Kaczmarzyk, Mikołaj Kosior, Marcin Kus (IE), Karolina Grad (IC). Klasy drugie: Konrad Walkowicz, Kamil Deląg, Krystian Bytnar, Mateusz Nicpoń (IIA). Naszych uczniów do zawodów przygotowywała p. prof. Aldona Stolarska-Ferenc

W XIII Jasielskim Konkursie Matematycznym im. H. Steinhausa Karolina Grad z klasy IC zajęła IV miejsce, a Mikołaj Kosior z klasy 1 E zdobył wyróżnienie. Nauczycielem przygotowującym zawodników do tych zmagań była p. prof. Aldona Stolarska-Ferenc.

Sukcesy również w VI Diamentowej Olimpiadzie AGH odniosła Agata Werfel z klasy IIIA - została ona bowiem finalistką tego prestiżowego konkursu.

Język angielski

20 marca czwórka uczniów z klas IIE i IIIE uczestniczyła w konkursie "English is fun... come and have some”. Tematyka zawodów dotyczyła wiedzy z zakresu języka angielskiego oraz krajów anglojęzycznych. Konkurs organizowany był przez wykładowców z kierunku filologii angielskiej w Instytucie Filologicznym Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Agata Ruszel (kl. IIE) zajęła II miejsce w grupie 130 uczestników zawodów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Sport

W Mistrzostwach Łańcuta w piłce ręcznej nasza szkoła zdobyła II miejsce ulegając jedynie w finale reprezentacji Zespołu Szkół Technicznych. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Inglot, a drużyna grała w składzie: Paweł Bednarski (kapitan), Jakub Inglot, Robert Brożbar, Patryk Chmiel, Marcin Szpytma, Maciej Drzewicki, Mariusz Natoński, Wojciech Szela, Piotr Hudecki, Aleksander Magoń, Tomasz Bartoszek.

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość