Wielka Akcja Honorowego Krwiodawstwa w I LO już 28 marca!!!

Napisano: 25 Marzec, 2017 - 20:00 przez Administrator

We wtorek, 28 marca w godz. 8:00 - 11:30 w sali gimnastycznej Naszej szkoły odbędzie się doroczna Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Do udziału w tym doniosłym wydarzeniu zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów, którzy pragną podzielić się z bliźnimi swoim bezcennym, ratującym życie płynem. Mile widziane będzie również Nasze zacne Grono Pedagogiczne wraz z Dyrekcją, a także wszyscy chętni spoza szkoły, którym bliska jest idea honorowego krwiodawstwa.
Aby oddać krew należy spełnić kilka istotnych warunków, przede wszystkim - być zdrowym, wypoczętym, wypić 2 litry wody/24 h, zjeść dobre lecz nietłuste śniadanie oraz posiadać dowód osobisty, względnie prawo jazdy lub paszport. Więcej informacji na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie pod adresem: https://www.rckk.rzeszow.pl/.
Organizatorem Akcji jest Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi "Serce" działający w I LO od siedmiu lat. Opiekunem Klubu jest prof. Wojciech Rybak, zasłużony honorowy krwiodawca.