Święta w szkole

Napisano: 30 Grudzień, 2006 - 19:40 przez MRJ

Już przez cały tydzień poprzedzający Boże Narodzenie w I LO można było poczuć świąteczna atmosferę. Burzliwie debatowaliśmy na temat klasowych wigilii. Tu i ówdzie dostrzec można było świąteczne dekoracje (np. choinki w salach 44,45 ustrojone przez profesora Jana Magonia). Aż w końcu nadszedł upragniony piątek.

Już od samego rana nasz plan dnia był inny niż zwykle. Zgodnie z tradycją jaka ukształtowała się w naszym liceum spotkaliśmy się na klasowych wigiliach. Niezależnie od rodzaju i obfitości potraw na nich podawanych, w żadnej klasie nie zabrakło ciepła, życzliwości serdecznych życzeń składanych przy dzieleniu się opłatkiem. Szczególny wymiar miały wigilie w klasach maturalnych – wszak to ich ostatnie tego typu spotkania.

Po spotkaniach klasowych zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, gdzie obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez siostrę Albertę, jakże inne od tych, do których przywykliśmy. Były w nich zarówno elementy tradycyjne (aniołki, diabełki itp.) jak i nowatorskie. Wielkie wrażenia wywarły na publiczności popisy zespołu tanecznego „Gracja” ciekawie wkomponowane w całość przedstawienia. Nie zabrakło humoru, wspólnego kolędowania, wartościowego przesłania podanego w ciekawy sposób. Otrzymaliśmy też wiele serdecznych życzeń. Po podzieleniu się opłatkiem rozstaliśmy się w atmosferze ciepła i powszechnej życzliwości.