Sienkiewiczacy Niepodległej

Napisano: 11 Listopad, 2018 - 11:23 przez Administrator

Są momenty w życiu Szkoły, kiedy nawet najbardziej wymagający nauczyciele bez protestu zawieszają zajęcia dydaktyczne, by wspólnie z uczniami zrobić coś ważnego, niecodziennego, pozwalającego odczuć wagę chwili, jej niezwykły wymiar. Tak było dzisiaj: w ramach Wielkiego Kotylionobrania, wspólnie wykonaliśmy patriotyczne rekwizyty, które przypięte na piersi będą towarzyszyć nam przez wszystkie dni kulminacji obchodów 100-lecia Niepodległości.
Punktualnie o godzinie 11.11. - podobnie jak w setkach miejsc w Polsce – cała społeczność Sienkiewiczowska rozkwitła biało-czerwonymi kotylionami i pod batutą Dyrektora Roberta Szury na dziedzińcu pod szkolną lipą odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego. Niejednego z nas wzruszenie ścisnęło za gardło i łza zakręciła się w oku, gdy w ten piękny, słoneczny, jesienny dzień poszybowała w niebo patriotyczna deklaracja: Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy!
Ale to nie koniec uroczystości. Napisaliśmy III Powiatowe Dyktando „O Złote Pióro Sienkiewicza” (tym razem o działalności Naszego Patrona na rzecz odrodzenia Rzeczypospolitej), a we wtorek, 12 listopada br. będziemy uczestniczyć w Wielkiej Gali My, Polacy, niepodlegli, przedsiębiorczy, wieńczącej wspaniały projekt. Wszyscy Sienkiewiczacy przez wiele tygodni brali udział w ambitnych przedsięwzięciach-konkursach poświęconych .upowszechnieniu wiedzy na temat dokonań gospodarczych Polski w 100- leciu niepodległości. Służył on również wyzwoleniu w uczniach ich zdolności artystycznych i organizacyjnych, budowaniu dumy z osiągnięć także naszej małej ojczyzny. Relacja z tego bezprecedensowego wydarzenia oczywiście zawiśnie na stronie, podobnie jak z tegorocznego Dnia Patrona zatytułowanego Sienkiewicz i niepodległość, który odbędzie się w środę, 14 listopada br. w Szkole pod Lipą.
Pielęgnujmy te piękne chwile pod flagą biało-czerwoną! One budują nie tylko naszą tożsamość narodową, ale również tę Sienkiewiczowską, w której tradycja patriotyczna jest jednym z najważniejszych wyznaczników!