Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Sienkiewiczacy nagrodzeni za obywatelską aktywność

Napisano: 2 Grudzień, 2007 - 14:31 przez macieknycz

Jest piątek, 30 listopada, zbliża się godzina szósta rano. Nasze miasto powoli budzi się do życia, a my (p. mgr Marta Kaczmarczyk, Joanna Słowik, Regina Skoczylas i Maciej Nycz) jako przedstawiciele stuletniej łańcuckiej „jedynki” ruszamy do Warszawy. Po laury wywalczone w ramach akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi glosują 2007”.

Śladami wniosku i aktywnej młodzieży

W godzinach przedpołudniowych zjawiliśmy się w siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej 26, patronującego tegorocznej akcji. Uroczystość nagrodzenia laureatów rozpoczęła się niczym w westernie - „w samo południe”. Za stołem prezydialnym zasiedli m.in. dr Janusz Kochanowski- RPO, p. Alicja Pacewicz- Dyrektor CEO ds. Programów i Wydawnictw, p. Anna Samel- koordynatorka projektu. W programie spotkania znalazła się prezentacja filmu o profrekwencyjnych działaniach młodzieży, dyskusja o różnych sposobach przeprowadzania akcji oraz rzecz jasna, wręczenie nagród. Z rąk Rzecznika Praw Obywatelskich odebraliśmy gratulacje i pamiątkowy dyplom. To jednak nie wszystko- CEO przyznało nam również nagrodę pieniężną w wysokości 1 000 zł do przeznaczenia na wycieczkę obywatelską dla naszej klasy.

Nie sposób nie wspomnieć o pomysłowości naszych kolegów i koleżanek ze wszystkich stron Polski. W swoich akcjach używali oni naprawdę wielu sposobów, aby ich przesłanie doszło do jak największej rzeszy ludzi. W czasie dyskusji wspominali oni happeningi, rozdawanie ulotek, debaty, rozwieszanie plakatów, przeprowadzanie ankiet, uliczne teatry, spoty w mediach… Mówiąc krótko- pomysłowość młodych nie zna granic.

Z ulicy Długiej udaliśmy się na wycieczkę „ Śladami wniosku”. Pracownicy biura rzecznika przy ul. Solidarności pokazali nam „od kuchni” drogę, jaką przechodzi wniosek. Zajrzeliśmy wiec do pokoju podawczego, archiwum, ewidencji, biblioteki, a nawet gabinetu zastępcy rzecznika. W sposób rzeczowy i bardzo życzliwy odpowiedziano na wszystkie nasze pytania. Wszyscy starali się, byśmy z tej praktycznej lekcji WOS-u zapamiętali jak najwięcej.

Czas spędzony w Warszawie, jak wszystko, co miłe, upłynął nam bardzo szybko. Długo będziemy wspominać ten niezwykły, intensywny i pełen wrażeń dzień. A z Warszawą spotkamy się znowu za kilka miesięcy- na obywatelskiej wycieczce.

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość