Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Rajd IPN pt. „Szlakiem Konfederatów Barskich”

Napisano: 5 Listopad, 2018 - 21:16 przez Administrator

W dniach 3-5 października 2018 roku grupa uczniów naszej szkoły pod opieką profesora Wojciecha Rybaka wzięła udział w edukacyjnym rajdzie historycznym organizowanym przez rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej pt.„Szlakiem Konfederatów Barskich”. Uczestnictwo naszej młodzieży w tego typu wyjazdach stało się już pewną tradycją, a Sienkiewiczacy z niecierpliwością i niezaspokojonym głodem wiedzy historycznej czekają na kolejne tego typu, niezwykłe wyprawy. Rajdy organizowane przez Instytut stawiają na zdobywanie wiedzy w praktyce. Uczestnicy poprzez wędrówki szlakami historii Polski mogą połączyć aktywność fizyczną z pogłębianiem wiedzy na temat przeszłości. Tym razem tematem rajdu była konfederacja barska, której 250. rocznicę zawiązania obchodzimy tego roku. Szlaki rajdu prowadziły poprzez szczyty Beskidu Niskiego w okolicach Dukli, Nowego Żmigrodu oraz Desznicy, gdzie zakwaterowani byli wszyscy uczestnicy. Uczniowie naszego liceum nie tylko mieli szansę doświadczyć uroków przyrody karpackiej czy dowiedzieć się czegoś nowego na temat pierwszego zrywu narodowościowego, ale również zawiązali nowe znajomości z młodzieżą uczęszczającą do rzeszowskich i sędziszowskich szkół średnich.

Jesienny wyjazd nasi uczniowie będą wspominać z sympatią, sentymentem oraz wypiekami na twarzy, gdy pomyślą o licznych, zabawnych sytuacjach, które miały miejsce podczas rajdu. A wszystko to w przyjaznej atmosferze, przy serdecznym nastawieniu pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Sienkiewiczacy z niecierpliwością oczekują na kolejne ciekawe projekty edukacyjne Instytutu, w których oczywiście zamierzają wziąć udział. Najbliższa okazja, prawdopodobnie w czerwcu 2019 r. Tematyka i miejsce Rajdu na razie pozostają tajemnicą...

Karolina Cieślachowska

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie
I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 4 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość