Projekt społeczny pt.: "Marzenia się spełniają. Wystarczy je mieć"

Napisano: 11 Grudzień, 2016 - 20:38 przez Administrator

Projekt społeczny pt.: "Marzenia się spełniają. Wystarczy je mieć" realizowany jest w ramach programu Akademia Liderów Fundacji św. Mikołaja. Odbywał się od września do listopada w Łańcucie. Oficjalne zakończenie odbędzie się 9 grudnia wystawą prac plastycznych dzieci pt.:Kim chcę być w pszyszłości objętych projektem w Miejskim Domu Kultury.

Liderkami projektu były Klaudia Słotwińska z klasy 3E i Aleksandra Poczykowska absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie, a nauczycielem koordynującym pan profesor Piotr Domka.
Wolontariusze ruszyli do lokalnych szkół i przedszkoli oraz Szpitala Powiatowego w Łańcucie- były to: Przedszkole nr 1 w Łańcucie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie i szpital: Oddział Dziecięcy – Zakaźny w Łańcucie.

Dzięki pomocy uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie udało się osiągnąć sukces i zakończyć projekt. Dziękujemy przede wszystkim Wiktorii Kraus, Zuzannie Chwostek i Kamili Zielińskiej.

Dziewczęta wspaniale opowiedziały o swoich pasjach, mało tego – zmotywowały do działania dzieci, które były zachwycone ich historiami. Poprzez organizowanie ciekawych zabaw i prezentacji na temat marzeń i pasji, a także rozmowy z dziećmi, udało się je przekonać do tego że wszystkie marzenia da się spełnić dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy. Opowiadający swoje historie mieli z tą „wytrwałością” do czynienia. Na przykład Wiktoria która zajęła dziewiąte miejsce w Polsce w kategorii tańca solo +16 i pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii produkcje ze swoim zespołem Iskierką i Klaudia która jedna z pięciu osób w Polsce dostała się na rejs żaglowcem STS Fryderykiem Chopinem, 13 Niebieskiej Szkoły z Malagi do Szczecina. Całą inicjatywę przyjęto z niekrytym entuzjazmem. Jednak, jak mówią dziewczyny: „Nie wszystko szło tak jak to sobie zaplanowałyśmy” - wspomina Klaudia. „Dofinansowanie czy też mobilność wolontariuszy nie zraziła nas to do dalszego działania, choć wiele musiałyśmy robić same” - mówi Ola.

Wyniki projektu i całe sprawozdanie o organizacji i przebiegu projektu, nasza uczennica Klaudia wraz z Aleksandrą, będą prezentować od 15 do 19 grudnia w Warszawie na oficjalnej Szkole Zimowej, Akademii Liderów.