Powiatowy Konkurs Biologiczno - Ekologiczny

Napisano: 30 Marzec, 2021 - 08:52 przez Administrator

Szanowni Państwo,

Mamy wielką przyjemność poinformować Państwa o XVII edycji Powiatowego Konkursu Biologiczno-Ekologicznego, dedykowanego uczniom klas 6-8 szkół podstawowych, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie.

Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie informacji o tym konkursie nauczycielom przedmiotów przyrodniczych i za ich pośrednictwem uczniom.

Konkurs Biologiczno-Ekologiczny swoją historią sięga 2004 roku. Od tego czasu wzięło w nim udział wielu młodych i niezwykle utalentowanych adeptów nauk przyrodniczych. Podczas kolejnych odsłon konkursu uczniowie poznawali nie tylko zagadnienia ekologiczne, ale również zaznajamiali się z ideą zrównoważonego rozwoju. Poprzez konkurs młodzi ludzie mieli również okazję udowodnić, że nie brakuje im wytrwałości i ambicji do mierzenia się ze skomplikowanymi naukowymi zadaniami. Konkurs stał się nieodłącznym powodem do corocznych spotkań nie tylko młodzieży z całego powiatu, ale również wielu zacnych pedagogów, którzy z oddaniem na co dzień niosą brzemię królowej nauk – Biologii. Dlatego chcemy i w tym roku zaprosić na wielkie święto biologii w naszym liceum – uczcijmy je wspólnie!

Chcemy poinformować, że w tym roku zmienimy formułę konkursu – będzie się on odbywał w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich to konkurs wiedzy biologiczno-ekologicznej – znana z poprzednich edycji forma, w której uczniowie w dniu konkursu rozwiązują test, na podstawie którego wyłaniamy zwycięzców – z racji obostrzeń epidemiologicznych będzie przeprowadzona w formie online. Druga, nowa kategoria - plastyczna - wykonanie biżuterii, która będzie nawiązywać do tematu konkursu oraz materiały użyte do jej produkcji będą naturalne/poddane recyklingowi.
Mamy nadzieję, że 28 kwietnia spotkamy się online i razem będziemy odkrywać tą piękną naukę, którą jest biologia.

Na zgłoszenia czekamy do 11 kwietnia 2021 roku.
Zapraszamy!

XVII Powiatowego Konkursu Biologiczno-Ekologicznego