Oczami młodych. Finał przygody z fotografią i filmem

Napisano: 25 Luty, 2021 - 21:49 przez Administrator

25.02.2021. Sala widowiskowa MDK-u wypełniona na ile epidemia pozwala, uroczysty nastrój mieszający się z radosnym oczekiwaniem, bohaterowie uśmiechnięci, choć pełni emocji i… w końcu gasną światła , a na ekranie pojawia się czołówka filmu SUKCES. Premiera długo oczekiwana przez wszystkich tych, którzy kibicowali projektowi Kids Whit Cams. Oczami młodych.
W ramach programu Równać Szanse 2019 dwunastu młodych aktywnych z Łańcuta i okolic, w tym szóstka Sienkiewiczaków (Malwina Kochman, Maciej Pieniążek, Michał Dybka, Wojciech Trawka, Jakub Kłosowski, Gracjan Kuca) odbyło piętnastomiesięczną przygodę z fotografią i filmem. Szefowała im Katarzyna Mazurkiewicz, ucząc nie tylko podstaw rzemiosła filmowego, ale też współdziałania w grupie, odkrywania nieograniczonych możliwości wyzwalanych determinacją, umiejętności wypowiadania siebie, żmudnej sztuki doprowadzania założonych zamierzeń do finału… i wielu innych kompetencji składających się na sztukę życia. Efekt, ten widowiskowy, spektakularny, w postaci filmu krótkometrażowego pt. Sukces i videoklipu Jestem – mieliśmy okazję zobaczyć i nagrodzić oklaskami.
Młodzi twórcy filmu zaprosili widzów do refleksji nad tym co rzeczywiście ważne, istotne w życiu, co decyduje o wartości istnienia, a co - choć intrygujące i widowiskowe -jest tylko blichtrem, pozornym sukcesem. Kończący imprezę premierowy występ Maćka Pieniążka wraz z towarzyszącym mu zespołem w piosence Jestem spotkał się z żywiołowym aplauzem publiczności, dopełnił treść klipu żywym, dynamicznym przekazem.
Zarówno uczestnicy projektu, jak i jego honorowi patroni Burmistrz Łańcuta Rafał Kumek i Starosta łańcucki Adam Krzysztoń podkreślali długofalowe znaczenie tej przygody dla młodych twórców, zachęcali do dalszych poszukiwań, deklarowali wsparcie dla każdej twórczej inicjatywy.

Warto podkreślić, że Sienkiewiczacy zaangażowani w projekt Kids Whit Cams. Oczami młodych są szeroko znani naszej szkolnej społeczności z wielu działań w różnorodnych obszarach: Malwina to człowiek-orkiestra, obdarzona licznymi talentami artystycznymi i organizatorskimi, Maciek & Michał to przewodniczący samorządu uczniowskiego poprzedniej kadencji, artyści szkolnej sceny, koordynatorzy wielu projektów, Wojtek Trawka to nasz licealny fotograf-dokumentalista i uczestnik wielu przedsięwzięć konkursowych, Kuba i Gracjan – ozdoby projektów artystycznych.

Mamy nadzieję, że w nieodległej przyszłości i w I Liceum będziemy mieli okazję uczestniczyć w szkolnej premierze filmu Sukces i piosenki Jestem.

Wszystko o projekcie: https://www.facebook.com/Kids-With-Cams-106186780739679/