Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Nie ma jak belgijka, czyli kolejna, czwarta wizyta uczniów z Izraela

Napisano: 23 Październik, 2017 - 19:19 przez Administrator

Tak, tak, to już czwarty raz zawitali do Naszego Liceum goście z Izraela.
14 września br. najpierw odwiedzili piękną łańcucką świątynię-synagogę, skromny żółty budynek, właściwie nie wyróżniający się spośród otaczających go kamienic, gdyż Synagoga nie mogła być wyższa niż ratusz miejski i kościół. Budynek jest skromny, ale prawdziwe piękno ukryte jest w jego wnętrzu. Po burzliwych dziejach obecnie można podziwiać w pełni odrestaurowane freski i Bimę, która jest zarazem elementem architektonicznym – wspiera sklepienie.
I to był pierwszy cel wizyty przyjaciół z Izraela, zaś drugim było spotkanie z nami, Sienkiewiczakami. Krótka część oficjalna, hymny Izraela i Polski, powitanie, piękna piosenka „Niech żyje bal” w wykonaniu Karolci Kopeć i w końcu żywiołowy taniec belgijka dookoła balustradki w naszym zabytkowym holu. Wszystkie lody zostały przełamane, a akustycy musieli kilkakrotnie odtwarzać muzykę, bo belgijka natychmiast stała się hitem spotkania.
Później jeszcze zajęcia w podgrupach mające na celu integrację, poznanie się nawzajem, zabawę. Czas okazał się nieubłagany, chłopcy i dziewczęta ze szkół z miejscowości o wielokulturowych tradycjach RAMLA - (15 km od Tel Aviwu) i z miasta Marom – nie chcieli wyjeżdżać z Sienkiewicza. Setki pożegnań, setki fotografii i jeszcze melodia belgijki na pożegnanie!
Oni pojechali do Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. W.J. Ulmów w Markowej, a my po raz kolejny stwierdziliśmy: szkoda, że tak krótko! Oby do następnego spotkania.

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie
I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość