Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Newsroom budzi się do życia, czyli wiadomości z dni ostatnich...

Napisano: 18 Luty, 2008 - 17:37 przez macieknycz

Tak się jakoś złożyło, Szanowni Czytelnicy, że redakcja newsowa naszej strony pogrążyła się w pewnego rodzaju letargu… Za mało czasu, za dużo nauki, brzydka, nienastrajająca do aktywności pogoda…- chciałoby się mnożyć tłumaczenia i szukać usprawiedliwienia dla takiego stanu rzeczy… Porzućmy jednak tego typu dywagacje i w paru słowach, niczym gazetę przy porannej kawie, przejrzyjmy aktualności ostatnich dni…

07. LUTY „ODLOT”

W czwartek, 7 lutego I i II klasy naszego LO wybrały się do łańcuckiego MDK na przedstawienie pod jakże intrygującym tytułem- „Odlot”. Wystawili je uzdolnieni scenicznie uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im Jana Kochanowskiego w Łańcucie.
Głównym tematem były sprawy wyjęte z codziennego życia- problemy rodziców z nastoletnią córką, zagrożenia czyhające na nas, młodych, trudne sytuacje rodzinne…
„Odlot” jest dowodem na to, że zadanie edukowania nie leży tylko po stronie rodziców, pedagogów, wychowawców- również młodzież może mówić do swoich rówieśników, chociażby przez taki jak ten spektakl, o tym, jak odnaleźć się w dzisiejszym trudnym świecie… Cóż powiedzieć więcej- pozostaje czekać na kolejne tego typu, artystyczno- edukacyjne inicjatywy.

08. LUTY 3 „c” w IPN

Wycieczka… O, jakże słodkie jest to słowo dla wszystkich uczniów … Chwila przyjemnej odmiany od codzienności, możliwość pogłębienia wiedzy, zobaczenia czegoś ciekawego, czy też po prostu, pobycia razem… Dokąd jechać? Naprawdę, nie trzeba daleko…Można jak klasa 3c do rzeszowskiego IPN.
Wizyta w IPN to dosyć ciekawe przeżycie- wiele się mówi o teczkach, tajnych współpracownikach… Możliwość wejścia w ten temat „od środka” to okazja z pewnością warta wykorzystania. W czasie krótkiej lekcji pracownik oprowadził nas, pokazał wystawy, przybliżył działalność Instytutu. Co ciekawe, mieliśmy nawet okazje zapoznania się z teczką(rzecz jasna, odtajnioną) pewnej sprawy. Na koniec obdarowano nas mnóstwem folderów i materiałów promujących działania IPN.
Wszystkim miłośnikom historii polecamy pójście w nasze ślady… Naprawdę warto.

14. LUTY WALENTYNKI

Są tacy, którzy krzywo patrzą na to, nie ma co ukrywać, niezbyt polskie święto… Mówią, że anglosaskie, komercyjne, sztuczne… Ja jednakże, a myślę, ze nie jestem przypadkiem odosobnionym, powiem tak- skoro każda okazja do okazania drugiej osobie życzliwości jest dobra, to czemu nie wykorzystać i tej?
Już od rana widać było świąteczny klimat tego dnia- aż czerwono od róż w rękach Naszych Koleżanek, co jakiś czas ktoś przemknie się z mniejszą lub większą torebką skrywającą prezent dla lubej lub lubego… Nawet muzyka w radioli inna- taka sentymentalna, nastrojowa… Życzliwość i ciepło unosiło się w powietrzu przez cały dzień… I oby tak dalej

16.LUTY „NIEBO”

Mamy wśród nas artystów- o tym wiemy wszyscy… Ale powiem więcej- mamy wśród nas artystów szczególnych, zaangażowanych w działalność sceniczną o dużo szerszym spektrum niż tylko mury naszej szkoły. Jedną z takich osób jest Klaudia Urban- aktorka łańcuckiego teatru „Przedmieście”, która mieliśmy okazje i jakże wielką przyjemność obejrzeć na premierze spektaklu „Niebo”.
Oto, co o spektaklu piszą organizatorzy na swojej stronie internetowej( http://przedmiescie.ovh.org/):
„Inspiracją do powstania sztuki były powieści: „Dolina Issy” Czesława Miłosza i „Traktat o łuskaniu fasoli” Wiesława Myśliwskiego, który został wyróżniony w roku 2007 Literacką Nagrodą Nike.
Tematem przewodnim sztuki jest miłość, miłość niemożliwa, która pojawia się w naszym życiu, kiedy jesteśmy najmniej na nią przygotowani. Można ją porzucić i nigdy nie zasmakować nieba już tu na ziemi albo przyjąć ją do siebie… jednak wiąże się to z odwróceniem najbliższych, niezrozumieniem i wykluczeniem społecznym. Jak mówi hebrajskie przysłowie: jeśli miłość jest prawdziwa przyniesie ci kiedyś krzyż. Ale zgoda na taką miłość wymaga wiele odwagi.”
Ja, jak wielu uczniów naszej szkoły, byłem na premierze. I gorąco polecam- za nowatorski sposób przekazu, bogactwo arcyważnej treści, świetne przygotowanie aktorów… Spektakl dostarcza przemyśleń na długie, długie godziny… Klaudii zaś życzymy kolejnych sukcesów, na jeszcze wielu scenach…

---------------------------

I to by było w zasadzie na tyle, Drogi Czytelniku... No może z wyjatkiem tego, że trwa nagrywanie czołówek do filmow studniówkowych,że byliśmy na wycieczce edukacyjnej w Warszawie i że w piątek podsumowaliśmy XXIII Konkurs Matematyczny im. Prof. Marszała...(na temat dwóch ostatnich wydarzeń wkrótce pokażą sie obszerniejsze relacje)... Na dzisiaj tyle... Nie chcemy Cie, Drogi Czytelniku, przygwoździć nadmiarem informacji, bo to równie szkodliwe jak jej brak...

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie
I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 30 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość