Nasze Liceum realizuje projekt, finansowany z NBP „Polski ZŁOTY ma 100 lat”.

Napisano: 4 Grudzień, 2019 - 21:54 przez Administrator

W ramach w/w projektu ogłaszamy 9 konkursów na:
1.Projekt i wykonanie puzzli wybranego przez siebie nominału banknotu z wyraźnym zaznaczeniem ZŁOTY ma 100 lat! Format 30 cm x 40 cm .
2.Najciekawsze zaprezentowanie polskich władców znajdujących się na banknotach w postaci krótkiej scenki pokazanej podczas Gali 20 marca 2020 r.
3.Najciekwszy projekt baneru przypominający o 100 rocznicy uchwalenia nazwy ZŁOTY dla waluty NBP.
4.Autorską piosenkę o polskim ZŁOTYM (tj. własne słowa, melodia zaś „ściągnięta” ze znanych już piosenek)
5.Najtrafniejszą fraszkę z polskim ZŁOTYM w tle.
6.Współczesną sakiewkę mieszczącą polskiego ZŁOTEGO (banknoty plus bilon) Technika i forma dowolna.
7.Autorski projekt nowego JEDNEGO ZŁOTEGO wykonany na komputerze lub ręcznie. Format A3 , technika dowolna.
8.Najciekawszą prezentację multimedialną pt. Dzieje polskiego ZŁOTEGO.
9.II etapowy konkurs wiedzowy pt. Polska historia – pieniądzem pisana oraz
Ile jest warte 1919 zł. w wybranych walutach świata?

Termin realizacji w/w zadań do konkursów to 15 luty 2020 r.
Jury oceni wszystkie prace wskazując na zajmowane miejsce w poszczególnych konkursach. Najlepsze dzieła zostaną wyeksponowane na holu szkoły w dniu otwarcia wystawy w czasie uroczystej Gali 20 marca 2020 r. Najlepszym uczniom zaś , zostaną przyznane nagrody w postaci bonów pieniężnych wręczonych na Gali.
Klasom , z których pochodzili nagrodzeni uczniowie zostaną przyznane punkty odpowiednio 10,8,6 (za uczniów, którzy zdobyli I, II czy III miejsce).
Punkty te będą się liczyły do ogólnej klasyfikacji na zwycięstwo klasy w całym projekcie. Nagrodą dla całej klasy, która zdobędzie najwięcej punktów oraz uczniów, którzy zdobyli I, II i III miejsce we wszystkich konkursach, będzie wycieczka do Warszawy dnia 24 i 25 marca 2020 r. do Centrum Pieniądza im. S. Skrzypka. Dodatkowo zwiedzimy Zamek Królewski, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum ks. J. Popiełuszki i Stare Miasto.
Całość projektu prowadzi prof. Marta Kaczmarczyk i to do niej prosimy się zwracać po wszelkie informacje i do niej składać swoje prace do 15 lutego 2020r.

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.