Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

NASZA SZKOŁA NA MŁODZIEŻOWYM SZCZYCIE KLIMATYCZNYM W KATOWICACH

Napisano: 8 Grudzień, 2018 - 22:12 przez Administrator


Od lewej: Katarzyna Bieńkowska, Aleksandra Węgrzyn, Szymon Dziedzic, Aleks Dziundzio.

Delegacja z I LO w Łańcucie przedstawia prezentacje pt. „Is the climatic crisis a fact? Do we have to cease consuming coal?”

W dniu 03.12.2018 r. nasi uczniowie Katarzyna Bieńkowska, Aleksandra Węgrzyn, Aleks Dziundzio i Szymon Dziedzic pod opieką profesor Ludmiły Smęt-Dudziak wzięli udział w anglojęzycznej konferencji „MY REGION – YESTERADY AND TODAY AND GLOBAL CLIMATE CHANGE” pod patronatem UNESCO dla szkół zrzeszonych w ASPnet organizowanej w Katowicach w związku ze szczytem klimatycznym COP 24. W konferencji brała udział młodzież z 15 krajów z 6 kontynentów. Uczniowie I LO mieli okazje poznać się i porozmawiać z rówieśnikami z Australii, Brazylii, Kanady, Kolumbii, Kuby, Indii, Kenii, Filipin, USA, Indonezji, Łotwy, Nigerii, Palestyny, Peru oraz Polski. W czasie konferencji mogli wysłuchać wielu tematycznych wykładów. Uczestnicy, w tym nasi uczniowie, przedstawiali prezentacje związane z tematem kryzysu klimatycznego i jego lokalnych efektach w danym regionie. Tylko nieliczne szkoły mogły dostąpić zaszczytu udziału w tym wydarzeniu co jest olbrzymim wyróżnieniem dla Naszego Liceum. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie
I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 3 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość