Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Nasz Patron musi poczekać na swoje święto…

Napisano: 25 Marzec, 2021 - 13:57 przez Administrator

Drodzy Sienkiewiczacy!!

Gdy zapowiadaliśmy tegoroczny Dzień Patrona, apelowaliśmy, by nie dać się wirusowi, uaktywnić się nawet w czasie przymusowej izolacji i zdalnej nauki, podjąć wyzwanie i wziąć udział w konkursach! Nie zawiedliśmy się! Spłynęło mnóstwo ciekawych prac:

-mini-reportaże prezentujące bohaterów z sąsiedztwa – pokazały ludzki, osobowy wymiar epidemii, z którą zmagają się nie tylko anonimowi medycy, twarze (kombinezony) znane z tv, ale też nasi bliscy: Babcia Ania (piękne świadectwo i zmagań z chorobą, i miłości wyrażonej w tęsknocie i wsparciu), sąsiadka Kasia – pielęgniarka covidowa, płacząca z bezsilności, gdy kolejny pacjent odchodzi...
- humoreski o przymusowym zamknięciu w domu Jak przeżyć narodową kwarantannę i nie zwariować? - dowiodły, że pomysłowość Sienkiewiczaków jest nieprzebrana, olśniewająca, skutkująca wyrafinowanymi sposobami na lenistwo, erupcją twórczości artystycznej z fajerwerkami humoru bawiącego do łez, a czasem słodko-gorzką refleksją….
- Coś na ząb! Przepis na ulubioną przekąskę w czasie zdalnego nauczania – ta konkurencja naraziła komisję konkursową na ciężką próbę! Ślinka cieknie, kubki smakowe szaleją, wrażenia wzrokowe porównywalne do oglądania filmowej wersji uczty u Nerona! Oj, mamy u nas kucharzy znakomitych dostatek!
- Jeśli się zarazić, to tylko nadzieją – piosenka refleksyjna lub wesoła, byle nagrana całą klasą- ubawiła, wzruszyła, bo jakże na przykład nie ulec sile tęsknoty za Liceum pod Lipą: wszystko mogłabym szkole dać, byle ona znowu przyjęła nas….
- Sienkiewiczacy 2020/21! Kolaż fotograficzny, plastyczny złożony z …. do wyboru, byle zrobiony z całą klasą i o całej klasie - też wprawił w doskonały nastrój komisję konkursową pomysłowością w prezentowaniu zespołów z wychowawcami na pierwszym planie lub w tle, z Heniutkiem S. wyposażonym w magnetyczny wzrok lub… irokeza, ze szkolną Lipą lub bez… w 3D i płasko, w kolorze i w sepi….
- Korona na języku, czyli pandemiczna polszczyzna - dwa etapy zmagań z polską ortografią wyłoniły mistrzów nad mistrzami, którym niestraszne żadne łamigłówki i pułapki współczesnej mowy….

Naczytali się Wasi poloniści, naoglądali, nawzruszali… i, niestety, muszą odłożyć Święto Szkoły na lepsze czasy. Epidemia nie odpuszcza, obostrzenia wprowadzone już i zapowiedziane w najbliższym czasie zmuszają nas do przełożenia Dnia Patrona na drugą połowę kwietnia, a może nawet na maj. Przykro nam niezmiernie, ale wymogi sanitarne uniemożliwiają spotkanie na dorocznych Sienkiewiczaliach w założonym terminie.

Prosimy o zrozumienie i trwanie z dreszczykiem emocji do chwili ogłoszenia rezultatów konkursowych zmagań!

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie
I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość