Młoda krew ratuje życie

Napisano: 16 Listopad, 2007 - 20:27 przez MRJ

Nasze liceum już po raz drugi włączyło się w akcję pod tytułem "Młoda krew ratuje życie", która co roku organizowana jes tprzez Polski Czerwony Krzyż we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. We wielu polskich szkołach inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem - 14 listopada ponad 50 osób zgłosiło się do punktu w którym można było przekazać krew. Jednakże z różnych przyczyn, m.in. zdrowotnych dawcami zostało 31 uczniów i 3 nauczycieli. Łącznie oddali oni ponad 15 litrów krwi. Wzbogaci ona zasoby pobliskich szpitali i z poewnością uratuje zdrowie lub nawet życie niejednej osobie.

Jesteśmy dumni, że w roku stulecia 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie uczniowie i nauczyciele zmobilizowali się do bezinteresownego niesienia pomocy potrzebującym ludziom.