„Matematyka - moja miłość ”

Napisano: 7 Luty, 2019 - 21:53 przez Administrator

To już XXXIV finał Konkursu Matematycznego im. J. Marszała

Patronem konkursu jest Jan Marszał nauczyciel matematyki I LO w Łańcucie , wspaniały pedagog, wychowawca wielu olimpijczyków . Zaś twórcą konkursu jest dr Eugeniusz Śmietana , wieloletni nauczyciel matematyki w I LO w Łańcucie . Obecnie organizacja konkursu zajmują się nauczyciele matematyki w I Liceum . Aldona Stolarska-Ferenc, Monika Wyczarska , Karolina Kochmańska, Dariusz Gwizdak przy wsparciu Dyrektora Roberta Szury oraz władz Powiatu Łańcuckiego .

W obecnej edycji konkursu wzięło udział blisko tysiąc uczniów – pasjonatów matematyki z wszystkich powiatów województwa podkarpackiego. Do finału zakwalifikowano 200 uczestników a 64 zostało nagrodzonych lub wyróżnionych. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie Dominik Bysiewicz, Paweł Sajdak z I LO w Krośnie, Robert Higgins z IV LO w Rzeszowie oraz Radosław Wolak z II LO w Rzeszowie.
Uroczyste zakończenie wraz z ogłoszeniem wyników oraz wręczeniem nagród odbyło się 1.02.2019r. w I LO w Łańcucie. W uroczystości m.in. wzięli udział Starosta Powiatu Łańcuckiego Adam Krzysztoń, Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek, Wice Kurator Podkarpacki Stanisław Fundakowski, Przewodnicząca NSZZ Solidarność Bogusława Buda, Dyrektor Stowarzyszenia Przedsiebiorców „Dolina lotnicza” Andrzej Rybka. Zaproszony na uroczystość Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch odznaczył ucznia I LO w Łańcucie Maksymiliana Wojnara za szczególne osiągnięcia w dziedzinie matematyki. Nagrody ufundował Starosta Łańcucki oraz Alior Leasing.

W czasie gali odbyło się również podsumowanie XXVI Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zostały wręczone nagrody oraz dyplomy laureatom oraz ich nauczycielom.
Uroczystość uświetnił występ wokalny uczniów I LO w Łańcucie. Galę poprowadzili: Gabriela Dudek z kl. 2s oraz Oskar Lipski z kl.3a.

Listy laureatów i wyróżnionych znajdują się na stronie szkoły.

Opracowanie : Aldona Stolarska-Ferenc – Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Konkursowej