KONFERENCJA NAUKOWA „MIEJSCE RADY SZKOLNEJ KRAJOWEJ W KSZTAŁTOWANIU USTROJU SZKOLNEGO W LATACH 1868 – 1922”

Napisano: 27 Styczeń, 2018 - 08:33 przez Administrator

Dr Joanna Kordzikowska i uczniowie klasy III d w dniu 23.01.2018 uczestniczyli w konferencji naukowej nt. działalności Rady Szkolnej Krajowej. Konferencję zorganizowało Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Uniwersytet Rzeszowski. W Komitecie Honorowym zasiedli: dr Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, mgr Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, dr Dariusz Iwaneczko – Dyrektor IPN w Rzeszowie.

Prelegenci omawiali wiele aspektów historii regionalnej, wśród nich szczególne miejsce zajął wykład Pani dr Ewy Leniart nt. prawnych aspektów działania organizacji oświatowej w II RP oraz wykład prof. Czesława Kłaka pt. ”Ewolucja odpowiedzialności nauczyciela jako osoby pełniącej funkcje publiczną. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się rozważania dr Elżbiety Dolaty przedstawiające obraz galicyjskiego dzieciństwa w świetle literatury pamiętnikarskiej.