Już wkrótce ruszą przygotowania do stworzenia wirtualnej wystawy o Prof. J. Marszale

Napisano: 23 Październik, 2017 - 19:20 przez Administrator

Z dumą obwieszczamy, że staliśmy się beneficjentami projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją (ICIMSS) przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem projektu zatytułowanego „Przywracanie pamięci pokoleń” jest przygotowanie wystaw wirtualnych poświęconych wybranym przez uczestników osobom, które znacząco wyróżniły się poprzez swoją działalność na rzecz małej ojczyzny. My nie mieliśmy żadnej wątpliwości: nasza wirtualna wystawa będzie poświęcona Profesorowi Janowi Marszałowi, wyjątkowemu człowiekowi i niedościgłemu dydaktykowi. W ramach realizacji projektu odbędą się warsztaty dla uczniów i nauczycieli-opiekunów, poświęcone prowadzeniu poszukiwań materiałów w profesjonalnych portalach, dygitalizacja obiektów, dokumentacja fotograficzna i filmowa, tworzenie wystawy w oprogramowaniu MOVIO. Wierzymy, że dzięki projektowi uda się nam zgromadzić i opracować materiały opowiadające o dziele Profesora i o Nim samym. To zaś pozwoli pozyskać fundusze na wspaniałą ideę, jaką jest pomnik – ławeczka poświęcona Janowi Marszałowi.
Uczestnikami projektu są utalentowani w różnych dziedzinach uczniowie klas drugich Naszego Liceum.