Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Już drugi raz graliśmy dla Mateusza!

Napisano: 18 Marzec, 2008 - 00:43 przez macieknycz

Są w życiu takie chwile, które jednoczą nas wszystkich. Niezależnie od wieku, przekonań, życiowej filozofii, którą wyznajemy… Zostawiamy nasze arcyważne sprawy, rezygnujemy z drobnych przyjemności, bez wahania wyzbywamy się czasu wolnego, tak potrzebnego w codziennym pędzie…dlaczego?- bo jest idea, okazja do wykonania konkretnego dobrego gestu. Tak właśnie było 9 marca, kiedy w MDK zagraliśmy wspólnie dla Mateusza.

Jest niedziela, 14.30. Wpadam (bo czy żyjąc w tym tempie można jeszcze wchodzić) do MDK, żeby przez 1,5 h  wzglednie opanować sytuacje. Bo jeszcze finał nieuzgodniony, informacje o zespołach niekompletne i nieuporzadkowane i nie bardzo wiadomo, jak to wszystko ogarnąć… Razem z niezastąpioną Tusią wchodzimy za kulisy… Tam już czekają zespoły- jedni się stroją, drudzy już próbują… Dużo ich, a to cieszy... Nadchodzi 16-ta. Ostatnie korekty za nami, pęk kartek scenariusza w rękach. Zaczynamy!

Co można powiedzieć o przebiegu samego koncertu? Z pewnością, patrząc od strony artystycznej, był on niezwykle różnorodny. Obok tańczących łańcuckiej „Gracji” i kańczudzkiej „Corridy” pojawiły się rytmy rockowe, bluesowe, akcenty ludowe… Mieliśmy też okazje przyjrzeć się z różnych perspektyw Mateuszowi, zobaczyć jego portret nakreślony przez siostre czy jego samego w niezwykłych, urzekających, głęboko refleksyjnych wierszach.

Gdy koncert był już na półmetku, glos zabrali: dyrektor PZOPP p. mgr Anna Sokołowska oraz dyrektor naszego LO mgr Robert Szura, którzy wręczyli zespołom pamiątkowe statuetki z podziękowanie za otwarcie serc i udział. Na scenie pojawił się również wzruszony ojciec Mateusza. Dziękował on za to, że już po raz drugi posłużyliśmy w słusznej sprawie tym co mamy i tak jak umiemy- talentem, wolontariatem, wsparciem finansowym…

Co pozostaje? Wierzyć, że jeszcze nie jedną zacną inicjatywe razem zorganizujemy, że nie zabraknie nam otwartości, chęci i determinacji, by czynić w swoim zyciu rzeczy piękne. Zarówno drobne, codzienne, jak i tak duże jak koncert. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za obecność, każdą, choćby najdrobniejszą pomoc. Głęboki uklon kierujemy w strone artystów: Zespołu Tanecznego „Gracja”, Zespołu Tanecznego „Corrida”, Zespołu „Ekonomik”, Agnieszki Bartman, „Black Band’ u”, „Solo”, „One Day”, „The Red Sky”, „Nomads”, „Czerwone Korale”, „Cichociemni”.

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 3 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość