Językomaniak po raz siódmy, czyli najlepsi najlepszym”

Napisano: 5 Czerwiec, 2019 - 07:51 przez Administrator

29 maja 2019 roku zakończyliśmy VII edycję Powiatowego Konkursu Języków Obcych „Językomaniak to Ja”. Rozdanie nagród dla 38 najlepszych gimnazjalistów i ósmoklasistów przeplatane było występami wokalnymi oraz artystycznymi naszych wybitnych Językomaniako-Sienkiewiczaków, a splendoru tej uroczystości dodali zaproszeni goście: Pani wicestarosta Barbara Pilawa-Kraus, Pani dr Bożena Kochman-Haładyj, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz sponsorzy nagród konkursowych: Pan Łukasz Indycki, przedstawiciel wydawnictwa językowego Macmillan i Pani dyrektor Szkoły Językowej Promar w Łańcucie Sylwia Meina.

Mieliśmy okazję podziwiać kunszt aktorski i wokalny uczniów I LO i ich mistrzowskie wykonania piosenek w językach obcych. Słuchając utworu „Mam tę moc” odśpiewanego w języku włoskim, rosyjskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i angielskim odnosiło się wrażenie, jakby nasza alma mater była elitarnym liceum artystyczno-językowym. Doskonale bawiliśmy się podczas inscenizacji „Rzepki” w języku rosyjskim oraz quizu prowadzonego przez Wiktorię i Jakuba z klasy IIs. W roli konferansjerów całej uroczystości wystąpili: Julia Olbrycht, laureatka wielu konkursów literacko-historycznych, w tym również ogólnopolskich oraz Makary Pelc, znany całej społeczności szkolnej chociażby z roli Onufrego Zagłoby, w którą wcielił się podczas Dnia Patrona, uczestnik wymiany polsko-niemieckiej oraz prawdziwy miłośnik języków obcych.

Dziękuję Panu Józefowi Fajgerowi za pomoc w drukowaniu dyplomów oraz wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznej edycji konkursu; zespołowi nagłaśniającemu i sekcji dekoracyjnej pod przewodnictwem Pani prof. Edyty Olbrycht, naszym wspaniałym aktorom i piosenkarzom, w tym absolwentce Weronice Wierzbińskiej, która oczarowała nas swoim wykonaniem piosenki Bułata Okudżawy pt”Winagradnaja kostacz'ka”. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich nauczycieli języków obcych odpowiedzialnych za ułożenie testów konkursowych oraz przygotowanie nagród dla laureatów. Jestem szczególnie wdzięczna Pani prof. Władysławie Kluz-Chłandzie, która od samego początku czuwa nad organizacją naszego wielkiego językomaniakowego przedsięwzięcia przygotowując scenariusze i reżyserując inscenizacje bajek w języku rosyjskim zaraża tak uczniów, jak i nauczycieli swoją pasją oraz miłością do języków.

Organizator konkursu
Edyta Teichman