I LO wśród najlepszych liceów w Polsce!

Napisano: 29 Czerwiec, 2018 - 22:30 przez Administrator

I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie

Srebrną Szkołą 2018

w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Liceów Ogólnokształcących

prowadzonym przez Portal Edukacyjny PERSPEKTYWY

Kapituła Rankingu po raz kolejny doceniła sukcesy naszej Szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.
Z prawdziwą duma i radością informujemy, że:

JESTEŚMY W CZOŁÓWCE najlepszych liceów Podkarpacia:

WYPADLIŚMY NAJLEPIEJ ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych
przez Powiat Łańcucki !

AWANSOWALIŚMY W GÓRĘ AŻ O 158 POZYCJI w skali całego kraju w stosunku do poprzedniego notowania

JESTEŚMY JEDNĄ Z 3 SZKÓŁ REGIONU ŁAŃCUT-RZESZÓW, KTÓRA OTRZYMAŁA TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY - w tym gronie znalazły się również II i IV LO w Rzeszowie - wyprzedzając wiele innych, renomowanych szkół regionu

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".

Więcej informacji na stronie www.licea.perspektywy.pl

Zasady ogólne Rankingu
Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach (stanowią 30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%), oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).
Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół.
Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.
Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2017 r. zdawało minimum 12 maturzystów, wyniki średnie z j. polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej w liceach. W Rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, oraz egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium.