I LO w Łańcucie kolejny raz w czołówce Najlepszych Szkół Podkarpacia! - otrzymaliśmy "Brązową Tarczę"

Napisano: 27 Styczeń, 2017 - 17:59 przez dyrektor

Pragniemy podzielić się naszą radością i dumą i poinformować oficjalnie, że w XIX Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących, nasza szkoła znów znalazła się w gronie Najlepszych.
W ubiegłym roku uzyskaliśmy Srebrną Tarczę , a obecnie, tak jak w 2014 i 2015- Brązową Tarczę, plasując się na 22 miejscu w Województwie Podkarpackim.
Pełny ranking na stronie miesięcznika "Perspektywy"
www.perpektywy.pl

Od 18 lat, czyli od pierwszej edycji rankingu nasza szkoła zawsze plasowała w czołowej "25", czym może pochwalić się tylko 10 szkół z Podkarpacia
Zgodnie z postanowieniem Kapituły Oceniającej licea ogólnokształcące, zostały one ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.
Sukcesy w olimpiadach stanowiły 30%, wartości szkoły w rankingu, matura z przedmiotów obowiązkowych – 25%, a matura z przedmiotów dodatkowych (rozszerzonych) – 45%.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali naszych ubiegłorocznych maturzystów do osiągnięcia wysokich wyników, zarówno olimpijskich jak i maturalnych Szczególne podziękowanie przekazujemy rodzicom, którzy wspierali naszych uczniów dobrym słowem i materialnie.