I Edycja Powiatowego Konkursu Języków Obcych "Językomaniak to ja"

Napisano: 9 Kwiecień, 2013 - 16:27 przez Jan Witowski

W środę, 6 marca miała miejsce I Edycja Powiatowego Konkursu Języków Obcych "Językomaniak to ja". Konkurs został zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie we współpracy ze Szkołą Językową Promar. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Łańcucie. W I części uczestniczyło 93 gimnazjalistów z 14 szkół powiatu. 89 uczestników wybrało rozwiązanie testu leksykalno-gramatycznego w języku angielskim, 3 osoby wypełniały test w języku niemieckim, a 1 osoba zdecydowała się na język rosyjski.

Podczas gdy uczniowie pracowali nad częścią testową konkursu na sali gimnastycznej, ich opiekunowie spotkali się z Panią Moniką Stacel, przedstawicielką wydawnictwa Express Publishing w sali 35. Przy filiżance kawy nauczyciele mieli sposobność wymiany poglądów na temat podręczników tego wydawnictwa oraz zalet korzystania z tablicy interaktywnej na lekcjach języka obcego.

20 marca nagrodzono zwycięzców I części konkursu.

• I miejsce zdobyła Paulina Mącik, uczennica klasy IIIA Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łańcucie, pod opieką Pani Renaty Grabowskiej.
  • II miejsce otrzymała Magdalena Węglarska, uczennica klasy IIIF Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łańcucie, pod opieką Pani Eweliny Barnat
  • III miejsce otrzymała Dominika Cholewa z Publicznego Gimnazjum w Krzemienicy, pod opieką Pani Anny Kustra

Wyróżnienia przyznano:

• Aleksandrze Deszczyńskiej z Publicznego Gimnazjum w Krzemienicy (opiekun Pani Anna Kuśtra)
  • Ilonie Biezkłubyj z Publicznego Gimnazjum w Rakszawie (opiekun Pani Mariola Dańczak)

Tego samego dnia miał miejsce Dzień Otwartych Drzwi, zwany Dniem Sienkiewiczaka oraz II etap konkursu, podczas którego 38 uczestników przedstawiło 21 prezentacji multimedialnych w jednej z trzech kategorii:

1. Ciekawe miejsce
  2. Wydarzenie historyczne warte upamiętnienia
  3. Sławna osoba

w kraju wybranego języka obcego. I tu również dominował język angielski, tylko 2 uczniów: Karolina Pałuk i Kamil Czarnota przygotowało prezentację w języku niemieckim.

Wielogodzinne zmagania uczestników oceniało jury w składzie:

• Pani Joanna Pelic- przewodnicząca komisji oceniającej, wicedyrektor oddziału Promar International w Łańcucie, pomysłodawczyni drugiej części konkursu
  • Pan Mark Haines, lektor języka angielskiego w Szkole Promar, autor banneru i plakatów konkursowych
  • Pani Monika Kot, nauczycielka języka angielskiego w I LO
  • Pani Monika Stącel, przedstawicielka wydawnictwa Express Publishing

Po oficjalnym otwarciu konkursu przez Pana Dyrektora I LO w atmosferę zmagań wprowadził nas Bartek Michna, uczeń klasy IIID, lider grupy "Sienkiewiczacy", która zwyciężyła w konkursie FunKlasa w roku EURO 2012. Rolę konferansjerów pełnili uczniowie klas IIA i IID I LO: Dorota Walawender i Jakub Trąd, zwycięzcy konkursu języka angielskiego " OUT There-Canada", a nad stroną techniczną konkursu czuwał Jakub Cwynar, również uczeń klasy IIA.

Na uczestników konkursu czekały dodatkowe atrakcje. Mieli oni okazję popróbować dań z różnych kuchni świata, wziąć udział w loterii fantowej czy też zwiedzać szkołę w ramach otwartych dni i uczestniczyć w zajęciach i warsztatach z różnych dziedzin.

Około godziny 15 jury wybrało zwycięzców konkursu. Zostali nimi:

• I miejsce otrzymała Martyna Bator, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łańcucie za prezentację pt. Marilyn Monroe, pod opieką Pani Magdaleny Duliban
  • II miejsce zdobył Szymon Lepianka z gimnazjum w Medynii Głogowskiej za prezentację Australia pod opieką Pani Aliny Kozłowskiej oraz duet w składzie: Karolina Pałuk i Kamil Czarnota, uczniowie gimnazjum w Albigowej za prezentację w języku niemieckim: Albert Einstein - der geniale Deutsche Wissenschaftler, pod opieką Pani Marty Cebulak
  • III miejsce otrzymała 5-osobowa grupa z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łańcucie w składzie: Dorota Kulig, Julia Grabowska, Bartosz Wiatr, Dominika Michna, Michał Wilusz za prezentację Sunday, bloody Sunday, pod opieką Pani Moniki Cisek
  • Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 Krzysztof Orłów i Paulina Wyszkowska otrzymali wyróżnienie za prezentację Ireland pod opieką Pani Magdaleny Szmuc.

Zwycięzcy obu części konkursu otrzymali cenne nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwa: Express Publishing, Macmillan, Oxford University Press, Pearson Longman, Nowa Era oraz księgarnię Bookland oraz słodycze od firmy Argo. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Laureaci otrzymali także kupony rabatowe do Szkoły Językowej Promar, jak również będą im przyznane dodatkowe punkty podczas rekrutacji do I LO. W najbliższym wydaniu Korespondenta Łańcuckiego oraz Magazynu Językowego zostaną zamieszczone informacje o przebiegu konkursu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu konkursu, w szczególności Pani Joannie Pelic, Pani Sylwii Meina i Panu Markowi Haines ze Szkoły Językowej Promar w Łańcucie, P. Magdalenie Antosz, P. Barbarze Balawejder, P. Władysławie Kluz-Chłanda, P. Marcinowi Ziajka oraz uczniom: Bartkowi Michna, Jakubowi Trąd, Dorocie Walawender, Jakubowi Cwynarowi, Pawłowi Grab oraz wszystkim, którzy przygotowali plakaty ilustrujące tematy gimnazjalnych prezentacji.

Organizatorzy:
Edyta Teichman
Ewelina Klimza

ZałącznikRozmiar
I Konkurs Językomaniak: Test254.63 KB
I Konkurs Językomaniak: Lista wyróżnionych96.15 KB
( Kategorie: | )

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.