HURRRRAAAAA!!!!! SIENKIEWICZACY W ZAWODACH CENTRALNYCH OLIMPIAD!!!

Napisano: 6 Luty, 2017 - 15:52 przez Administrator

1 lutego 2017 dotarła do nas fantastyczna wiadomość, że Karolina Cieślachowska z klasy 1e została zakwalifikowana do zawodów centralnych IV Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej! Ta utalentowana znawczyni języka polskiego i teatru w szlachetnej rywalizacji pokonała uczestników zmagań z dwóch województw: podkarpackiego i lubelskiego. Jej ogromna wiedza o książce zaprocentowała sukcesem – w kwietniu z dwudziestoma finalistami z całej Polski na Uniwersytecie Łódzkim będzie zmagać się z trudną materią interdyscyplinarnej wiedzy. Cieszymy się wraz z Karoliną i życzymy wytrwałości w drodze po laury!

4 lutego 2017 – w dniu balu studniówkowego – Witold Zardzewiały z klasy 3b został laureatem zawodów okręgowych XXVI Olimpiady Biologicznej i wraz z 97 innymi uczestnikami zawodów stopnia II z całej Polski dostał się do eliminacji centralnych! Zaprocentowało naukowe zacięcie, wielka dociekliwość i przede wszystkim ogromny wysiłek intelektualny, bez którego olimpijskie laury są poza zasięgiem marzeń! Zatem – Nasze Liceum kontynuuje znakomitą tradycję i po raz kolejny pod wodzą niestrudzonej prof. Ludmiły Smęt- Dudziak możemy się poszczycić wybitnym biologiem – olimpijczykiem! Brawo Witoldzie, brawo Pani Profesor!

Za naszych utalentowanych Sienkiewiczaków trzymamy kciuki! Finały Olimpiad to nie przelewki! Oprócz bezmiaru wiedzy i nasze wsparcie jest nieodzowne!!!

Dodajmy jeszcze, że i w XLIII Olimpiadzie Geograficznej nasi uczniowie idą jak burza! Do zawodów okręgowych zakwalifikowali się Radosław Szczęch i Artur Górak z klasy 2a. Mamy nadzieję, że i oni dopiszą się do złotej listy olimpijczyków, czego serdecznie życzymy!! Ale póki co czeka ich trud przygotowań pod kierunkiem p.prof. Edyty Jóźwiakowskiej.