Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Hendmadejewellery w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo

Napisano: 17 Maj, 2022 - 21:26 przez Administrator

Miniprzedsiębiorstwo Hendmadejewellery w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo

Miło nam zakomunikować, że miniprzedsiębiorstwo Handmadejewellery działające w I LO w Łańcucie, werdyktem profesjonalnego jury złożonego z przedstawicieli biznesu reprezentującego firmy Avanade, BNY Mellon, Euroclear Bank, Europ Assistance, UBS znalazło się w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiebiorstwo PRODUKCIK 2022. Już jest więc w gronie dwudziestu najlepszych w Polsce.

Nasze mini stworzyły trzy dziewczyny z klasy Id: Maja Oniszczuk, Monika Plizga i Julia Bytnar. Głównym celem tego miniprzedsiębiorstwa jest produkcja własnoręcznie robionej biżuterii.

Rejestracja mini odbyła się już w listopadzie ubiegłego roku, ale z uwagi na przerwę w nauce stacjonarnej spowodowanej pandemią i feriami – wystartowało później. Jednakże ten czas nie był zmarnowany, dziewczyny poświeciły go na produkcję biżuterii oraz szkolenia związane z marketingiem i prowadzeniem księgowości.

Start Handmadejewellery i innych miniprzedsiębiorstw powstałych w naszej szkole miał Miniprzedsiębiorstwo Handmadejewelerry na początku marca br. Od razu Maja, Monika i Julia odnotowały sukces, ich stoisko było bez przerwy oblegane. Produkt podobał się społeczności szkolnej i…niektórym nauczycielkom. Dziewczyny postanowiły poddać się ocenie i przygotowały raport z działalności mini do postępowania kwalifikacyjnego oraz wykazały się systematycznością i rzetelnością w prowadzeniu księgowości na platformie internetowej programu. Te działania zostały wysoko ocenione i to one zadecydowały o tym, że Handmadejewellery dostało się do finału.

Teraz przed nimi nowe zadania i przygotowania do zawodów centralnych, na których ocenie będą podlegać: rozmowa wspólników z komisją konkursową, prezentacja mini przedsiebiorstwa, stoisko i umiejętności sprzedaży oraz spot reklamowy przygotowany przez grupę.

Finał dwudziestu najlepszych mini odbędzie się w Warszawie w dniach 2 i 3 czerwca br.

Dziewczynom gratulujemy, życzymy udanego pobytu w stolicy i godnego reprezentowania naszego Liceum w tym prestiżowym konkursie.

( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 4 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość