Dzień Sienkiewiczaka wraz z gimnazjalistami, czyli echa Dnia Otwartego w I Liceum Ogólnokształcącym

Napisano: 8 Czerwiec, 2017 - 19:56 przez Administrator

25 maja świętowaliśmy wraz z gimnazjalistami z terenu miasta i powiatu łańcuckiego, którzy pod opieką nauczycieli odwiedzili naszą szkołę. To coroczne spotkanie było okazją do zapoznania się z nową ofertą edukacyjną i czasem wspólnej, kształcącej zabawy. Młodsi koledzy mogli zobaczyć program artystyczny „ Moda na Jedynkę” przygotowany przez p. mgr Magdalenę Filipińską i obejrzeć popisowe występy 1a prezentującej scenki z wybranych utworów naszego Henia. Sporo uśmiechu wywołały również filmiki o szkole przygotowane przez poszczególne klasy, odsłaniające kulisy dnia codziennego.

Spotkanie było tez okazją do nagrodzenia najlepszych Językomaniaków, czyli zwycięzców V Powiatowego Konkursu Języków Obcych „Językomaniak to Ja”. Wicedyrektor Promaru w Łańcucie p. Joanna Pelic i p. dyrektor Robert Szura wręczyli zwycięzcom i wyróżnionym dyplomy. Głównym fundatorem nagród była Szkoła Językowa Promar w Łańcucie, dzięki której laureaci otrzymali kupony o łącznej wartości 3850 zł, uprawniające do nauki wybranego języka. Prócz tego były to laminatory, słownik polsko- angielski i pomoce do nauki języka angielskiego. Z kolei I LO zadbało o nagrody książkowe.

Potem już czas na ciekawą wędrówkę, która pod opieką starszych kolegów prowadziła do klas i była okazja do kilkuminutowych spotkań, prezentacji i rozmów. I tak w królestwie p. mgr L. Smęt- Dudziak i jej storczyków można było przyjrzeć się tajemnicom świata paproci, zobaczyć przeobrażenie poczwarki w motyla(!) czy zatęsknić do rajskiej plaży oglądając niezwykłą kolekcję muszli.

Z kolei w jaskini wiedzy chemicznej, której tajemnic strzeże p. mgr U. Czaczkowska, można było wywołać prawdziwą burzę i wybuch wulkanu- na szczęście w warunkach laboratoryjnych. Obserwowano nawet pracę nad sztuczną krwią i pastą do zębów dla…słonia.

W pracowni p. mgr W. Kluz- Chłandy była okazja do zapoznania się z twórczością uczniów, a szczególnie z efektami szlachetnej akcji, w czasie której uczniowie pisali bajki dla dzieci z rzeszowskiego hospicjum.
W jednej z sal odbywał się nawet pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem p. mgr W. Rybaka.

Mamy nadzieję, że wrażenia z pobytu zostaną na długo w skarbczyku pamięci, a nasi młodsi koledzy z gimnazjów dołączą do grona Sienkiewiczaków.