Dzień Języków Obcych w I LO

Napisano: 31 Październik, 2019 - 20:42 przez Administrator

W dniu 23 października, już po raz kolejny, został zorganizowany w I LO Dzień Języków Obcych. Celem tego przedsięwzięcia było wzbogacenie uczniów o wiedzę o językach obcych, uświadomienie roli, jaką pełni ich znajomość we współczesnym świecie, odkrycie różnorodności kulturowej krajów oraz , oczywiście, wspólna zabawa.

Podczas prezentacji, uczniowie obejrzeli krótki reportaż, przygotowany przez Gracjana Kucę, Patryka Bytnara i Anastazję Haładyj z II E na temat znajomości języków obcych wśród mieszkańców Łańcuta. Rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy plakat, promujący naukę języków obcych. Jury miało naprawdę niełatwe zadanie, ponieważ wszystkie klasy wspaniale wywiązały się z zadania i przedstawiły bardzo interesujące prace. Na scenie rozegrany został finał konkursu MULTILINGWISTA, w którym uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością języków obcych nauczanych w naszej szkole, ale również wiadomościami z zakresu językoznawstwa. Wielkie słowa uznania należą się zwycięskiej drużynie z klasy II A, która po zaciętej walce pokonała przeciwników , a w nagrodę została zaproszona na „angielskie śniadanie” przygotowane przez pana profesora Ziajkę. Ogromne emocje wzbudziła najbardziej widowiskowa konkurencja Dnia: przebranie się klas za mieszkańców uprzednio wylosowanego kraju i przedstawienie na scenie krótkiej scenki związanej z jego życiem. Przez scenę przewinęły się cichutko piękne gejsze w towarzystwie groźnych ninja, hałaśliwi, brazylijscy kibice, bawarscy wielbiciele piwa i futbolu, rosyjski zespół folklorystyczny, chińccy plantatorzy ryżu ze smokiem, roztańczeni Hindusi wprost z Bollywood, dostojni Izraelici z długimi pejsami (wraz z żonami), greckie bóstwa, weseli Węgrzy, rapujący mieszkańcy Emiratów Arabskich i wielu, wielu innych. Przed widownią zaprezentowali się także wykonawcy piosenek w różnych językach: Sabinka Skórska zaśpiewała po hiszpańsku, Marysia Tendaj- po francusku, Emilia Licak- po koreańsku i japońsku, Trio „ El Mariaci” w składzie : Maciek Pieniążek, Michał Dybka i Kuba Kłosowski brawurowo wykonanło utwór Desperado- oczywiście po hiszpańsku. Widzowie obejrzeli również „Czerwonego Kapturka” w wersji angielskiej, przygotowanej przez klasę II E , a także wysłuchali wiersza J. Tuwima „Les Lunettes” (Okulary) w wersji francuskiej , w wykonaniu Wojtka Wołkowicza z II A.

Rolę konferansjerów , prowadzących z wdziękiem i swobodą cały program przyjęli Zosia Kozak z II D i Patryk Bytnar z II E.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się potrawy kuchni angielskiej, hiszpańskiej i francuskiej, przygotowane przez uczniów według wskazówek nauczycieli – językowców. Najodważniejsi mieli okazję spróbować ślimaków po burgundzku oraz jadalnych kasztanów.

Wszystkim biorącym udział w organizacji i przebiegu Dnia Języków Obcych serdecznie dziękujemy za szlachetną rywalizację i wspaniałą zabawę. Do zobaczenia za rok na kolejnym Dniu Języków Obcych!