DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH I KONKURS „JĘZYKOMANIAK” U SIENKIEWICZAKÓW

Napisano: 14 Kwiecień, 2018 - 18:40 przez Administrator

12 kwietnia w I LO w Łańcucie miał miejsce Dzień Języków Obcych tradycyjnie już połączony z Powiatowym Konkursem Języków Obcych”Językomaniak to Ja” dla uczniów gimnazjów.
Tegoroczna VI edycja konkursu osiągnęła rekordy popularności. W szranki stanęło aż 123 gimnazjalistów z powiatu łańcuckiego i przeworskiego, wybierając takie języki obce jak: angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, rosyjski oraz francuski. Pragnąc rozładować napięcie związane z napisaniem niełatwego wcale testu, Sienkiewiczacy przygotowali niezwykle bogaty program artystyczny, w którym nie brakło żadnego z języków obcych nauczanych w naszej Alma Mater.

Tak więc: mieliśmy możliwość zachwycać się niezwykle wdzieczną wersją Czerwonego Kapturka w języku rosyjskim oraz – co było nowością w tym roku- w języku migowym, aby za chwilę przenieść się do Paryża i podziwiać utwory Edith Piath w wykonaniu naszych utalentowanych wokalnie licealistów. Nie brakło również prezentacji tak odległych dla nas narodowości, jak Japonia czy Izrael. Na zakończenie zaprezentowano publiczności występ cyrku rosyjskiego, tańczący w takt piosenki Ałły Pugaczowej „Arlekino”, a miłośnicy języka angielskiego mogli lubować się wykonaniami takich utworów jak: „Try again” czy „Hurt”.

Radością napawa nie tylko fakt, że konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, ale również to, że podczas czwartkowego święta pokazaliśmy innym oraz samym sobie, co w nas najlepsze: gotowość pomocy, umiejętność współpracy, a przede wszystkim niezliczone i nieprzeciętne talenty. Te ostatnie posiadają zarówno młodsi, jak i starsi Sienkiewiczacy, bo przecież wśród aktorów nie brakło naszych szanownych Profesorów. Po raz kolejny zdaliśmy niezmiernie trudny i ważny egzamin, i to zdaliśmy go nie byle jak, ale na szóstkę, jak przystało na Sienkiewiczaka. Kiedy działamy razem, jesteśmy w stanie na scenę wprowadzić nawet wielbłąda.

Bardzo dziękujemy szanownym gościom za przybycie oraz dodanie rangi naszej uroczystości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan dr Robert Szajnar z Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Łańcucie, vicedyrektor Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego Pani dr Bożena Duda oraz Pani lektor ze Szkoły Językowej Promar w Łańcucie Agata Babiarz.

• GALERIA ZDJĘĆ
  • ( Kategorie: )