Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

9 kwietnia - Dzień Języków Obcych

Napisano: 15 Kwiecień, 2008 - 16:59 przez Gość

Trud, wysiłek i starania nauczycieli angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego oraz uczniów naszej szkoły uwieńczone zostały sukcesem! W środę, 9. kwietnia w I LO w Łańcucie po raz pierwszy odbył się wyczekiwany przez wszystkich Dzień Języków Obcych. Już od wtorku w szkole zauważyć można było nerwowy gwar oraz nieustanne próby, przygotowania, zamieszanie, czy na pewno wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Impreza odbyła się jak zwykle na naszym szkolnym holu. Główne hasło to niezwykle mobilizujące do nauki słowa Johhana Wolfganga von Goethego - „Tyle, ile znasz języków, tyle razy jesteś człowiekiem”.

Prowadzącymi byli - niezastąpieni - Klaudia i Dominik, a głównym organizatorem profesorka Edyta Olbrycht.

Dzień Języków obcych rozpoczął się prezentacjami o USA, Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji oraz Niemczech. Mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowo zdolnych uczniów z Kraczkowej, którzy zaprezentowali nam arcyśmieszny skecz w języku angielskim. Doprowadził on do łez zarówno profesorów jak i uczniów. Scenki w językach obcych odegrali również uczniowie naszej szkoły, mogliśmy oglądać m.in. fragment „Małego Księcia” po francusku oraz „Kopciuszka” po niemiecku, który także powodował niepohamowane ataki śmiechu. Apogeum rozbawienia publiczności miało dopiero nastąpić, kiedy to wybrani uczniowie z każdej klasy wystąpić mieli w konkursie „Mini Playback Show”.

Zwycięzcą okazała się klasa Ic, a konkretnie trzech chłopców z tejże klasy, wykonujących utwór „YMCA” zespołu „Village People”. Chłopaki zadbali o to, aby wyglądać jak stereotypowi „village people”. Serca publiczności podbiła również klasa Ib, Ie, IIa, Id i wiele innych - niestety miejsca na podium zabrakło dla wszystkich. Wyróżnienia otrzymały Gabrysia Pasierb i Agnieszka Bartman, które zahipnotyzowały nas pięknym śpiewem, oraz uroczy Schnappi z klasy 2f.

Impreza zakończyła się rozstrzygnięciem konkursów wiedzy o Rosji, Niemczech, Francji oraz krajach anglojęzycznych.

Pełni wrażeń i w dobrych humorach udaliśmy się do domów, mając nadzieję, że za rok Dzień Języków Obcych będzie równie niezapomniany jak ten dzisiejszy.

Rzecznik prasowy I LO
( Kategorie: )

Zobacz koniecznie


I LO Biuletyn Informacji Publicznej

Gesamtschule Reichshof


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza
Banner Lion Film - Się nie boi

TV ŁAŃCUT

PROMAR

PNWM

Użytkownicy online

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 3 gości.

Subskrybuj

Subskrybuj zawartość