WIELKI SUKCES I LO - otrzymaliśmy "Srebrną Tarczę"

Napisano: 2 Lipiec, 2016 - 17:20 przez dyrektor

Miło nam zakomunikować , że w XVIII Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących nasza szkoła znowu znalazła się w gronie wyróżnionych szkół. W 2014 i 2015 r. otrzymaliśmy brązowe medale , a w tym roku uzyskaliśmy Srebrną Tarczę , plasując się na 12 miejscu w Województwie Podkarpackim. Pełny ranking na stronie miesięcznika "Perspektywy"

www.perpektywy.pl

Spotkanie rodziców, uczniów klas pierwszych. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Napisano: 23 Sierpień, 2016 - 19:59 przez Administrator

Informujemy, że w poniedziałek 29 sierpnia 2016 r. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z wychowawcami, rodzicami i uczniami klas pierwszych. Bezpośrednio przed i w trakcie spotkania rozdamy uczniom klas pierwszych szkolne legitymacje. Przedstawimy wychowawców oraz informacje związane z wymaganiami szkolnymi. Po zebraniu będzie możliwość wprowadzenia korekt w wyborze II języków obcych oraz ewentualnego przepisania się do innej klasy

Po spotkaniu, o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców w sprawie wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego dla ubezpieczenia NNW uczniów naszej szkoły. Prosimy o niezawodne przybycie przedstawicieli trójek klasowych rodziców uczniów klas drugich i trzecich!

Lista podręczników na rok szkolny 2016/2017

Napisano: 29 Lipiec, 2016 - 15:00 przez dyrektor

Jak zwykle po zakończeniu rekrutacji do szkoły, podajemy listę podręczników, które będą obowiązywać w najbliższym roku szkolnym. Prosimy, by świeżo przyjęci do szkoły uczniowie klas I-szych wstrzymywali się z zakupem nowych podręczników, ponieważ większą część mogą odkupić w antykwariatach lub odkupią od rok starszych kolegów z klas II-gich.
Program nauczania w I klasie jest w zasadzie kontynuacją programu z gimnazjum, dlatego na pierwszych lekcjach, na początku września możemy uczyć sie jeszcze bez podręczników.
Również uczniowie klas II i III powinni uzbroić się w cierpliwość i poczekać na informacje w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego, w którym Samorząd Uczniowski I LO zorganizuje obrót używanymi podręcznikami .

Informacja dla maturzystów

Napisano: 2 Lipiec, 2016 - 14:25 przez Administrator

Drodzy Maturzyści!
W dniu 5 lipca 2016r. od godz. 9.00 do godz. 12.00 w sali 55 będzie możliwość spotkania się z wychowawcą i odebrania świadectwa maturalnego. Po godz. 12.00 świadectwa będą do odbioru w sekretariacie szkoły.

„PRAWO – DOBRY KURS”

Napisano: 29 Czerwiec, 2016 - 09:33 przez Administrator

W ramach zajęć rozszerzonych z wiedzy o społeczeństwie prowadzony jest program autorski opracowany i realizowany przez dr Joannę Kordzikowską. Polega on na dodatkowych zajęciach z wiedzy prawniczej. Uczniowie uczestniczą także w rozprawach sądowych w Sądzie Rejonowym w Łańcucie i wykładach prowadzonych przez sędziów. Dla wielu uczniów, którzy deklarują chęć podjęcia studiów prawniczych jest to nieoceniona pomoc w przygotowaniu się do realizacji wymarzonej ścieżki kształcenia. W przyszłym roku zajęcia zostaną wzbogacone spotkaniami, wykładami pracowników naukowych rzeszowskich uczelni wyższych.

ORGANIZACJA PRACY NA OSTANIE DNI ROKU SZKOLNEGO

Napisano: 16 Czerwiec, 2016 - 12:49 przez Administrator

Klasy drugie

Lekcje wg planu odbywają się do godziny 10.35
Od 10.55 – matura próbna z języka polskiego-poziom podstawowy

8.00 – matura próbna z j.angielskiego – poziom podstawowy (wszyscy uczniowie)
10.30 – matura próbna z j.angielskiego-poziom rozszerzony
(wg deklaracji)

8.00 – matura z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym

Klasy pierwsze
W środę i w czwartek Dni Sportu – odpowiedzialni: Jan Ciężar (Koordynator) oraz wychowawcy klas pierwszych

W czwartek o godzinie 8.00 – egzaminy sprawdzające/klasyfikacyjne

Podział godzin dla uczniów, którzy nie są zaangażowani w organizację Dnia Otwartego

Napisano: 30 Maj, 2016 - 19:28 przez Administrator

Lekcje odbywają się od godziny 8.55
Na zajęciach będzie sprawdzana obecność.

klasa 2a i klasa 2e
lekcja 2 (godz.8.55) : j.angielski mgr M.Bemben (sala 40)
lekcja 3 : j.angielski - mgr M.Bemben
lekcja 4: religia – siostra Alberta (sala 65)
lekcja 5: religia – siostra Alberta

klasa 2b, klasa 2c i klasa 2d
lekcja 2 (godz.8.55) : chemia - mgr U.Czaczkowska (sala 55)
lekcja 3 : chemia - mgr U.Czaczkowska
lekcja 4: religia – j.angielski - mgr E. Teichman(sala 42)
lekcja 5: religia – j.angielski - mgr E. Teichman(sala 42)

klasa 1b, klasa 1c

Dzień otwarty - Dzień Sienkiewiczaka w Naszym LO!

Napisano: 19 Maj, 2016 - 07:45 przez Administrator

Dzień Sienkiewiczaka w Naszej szkole odbędzie się 31 maja 2016 r. Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na godz. 9.00 , a na godz. 12.00 zapraszamy gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łańcucie.

Ogłoszenie dla maturzystów

Napisano: 12 Maj, 2016 - 08:46 przez Administrator

Maturzysto!
Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia organizuje V edycję stypendiów akademickich. W roku akademickim 2016/2017 Fundacja zamierza przyznać 600 stypendiów wypłacanych w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.

Jeśli:
- zdałeś egzamin maturalny w 2015 lub 2016 roku,
- w roku akademickim 2016/2017 po raz pierwszy podejmujesz studia,
- mieszkasz na wsi lub w mieście poniżej 30 000 mieszkańców,
- średni miesięczny dochód na osobę w twojej rodzinie w 2015 roku nie przekroczył 1110 zł,
zapoznaj się z Regulaminem Fundacji i zarejestruj się na naszej stronie.

Rekrutacja trwa od 11 lipca do 7 września 2016r. (do godz. 16:00).

Aktualizacja planu lekcji

Napisano: 6 Maj, 2016 - 16:13 przez Administrator

W związku z zakończeniem nauki przez uczniów klas trzecich zaktualizowaliśmy plan lekcji, który będzie obowiązywał od poniedziałku - 9 maja. Prosimy wszystkich uczniów o zapoznanie się ze zmianami.