Aktualności

I LO w Łańcucie kolejny raz w czołówce Najlepszych Szkół Podkarpacia! - otrzymaliśmy "Brązową Tarczę"

Napisano: 27 Styczeń, 2017 - 17:59 przez dyrektor

Pragniemy podzielić się naszą radością i dumą i poinformować oficjalnie, że w XIX Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących, nasza szkoła znów znalazła się w gronie Najlepszych.
W ubiegłym roku uzyskaliśmy Srebrną Tarczę , a obecnie, tak jak w 2014 i 2015- Brązową Tarczę, plasując się na 22 miejscu w Województwie Podkarpackim.
Pełny ranking na stronie miesięcznika "Perspektywy"
www.perpektywy.pl

Spotkanie z rodzicami.

Napisano: 17 Kwiecień, 2017 - 09:32 przez Administrator

W dniu 19.04.2017r. (środa) o godz. 17.00 odbędzie się śródsemestralne spotkanie z rodzicami, na którym przedstawione zostaną wyniki nauczania w połowie II semestru. Serdecznie zapraszamy!

Finał Akcji Honorowego Krwiodawstwa w I LO w Łańcucie!

Napisano: 29 Marzec, 2017 - 19:40 przez Administrator

W dniu 28 marca 2017 r. w naszej szkole gościła ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Dzięki temu po raz kolejny mogliśmy zorganizować Akcję Honorowego Krwiodawstwa. Dla osób zaangażowanych w to piękne dzieło był to dzień szczególny. Sienkiewiczacy wykazali się ogromną odpowiedzialnością i wrażliwością. To Oni, młodzi ludzie o wielkim sercu, razem oddali prawie 6.5 litra krwi. Podarowali potrzebującym to, co dla nich najważniejsze - życie.

Uczestnictwo w tego rodzaju przedsięwzięciach zaszczepia młodym ludziom potrzebę bezinteresownej pomocy potrzebującym, wielu z młodych krwiodawców po ukończeniu szkoły nadal odwiedza punkty krwiodawstwa. I tak trzymać!

PLAN LEKCJI DLA KLAS III NA DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI 30.03.2017

Napisano: 29 Marzec, 2017 - 14:48 przez Administrator

„Tyle ile znasz języków, tyle razy jesteś człowiekiem” czyli Językomaniak po raz piąty!

Napisano: 26 Marzec, 2017 - 10:35 przez Administrator

Jeszcze w uszach nam brzmi wielojęzyczny gwar, piosenki wyśpiewane w pięciu językach, jeszcze czujemy różnorodne smaki kuchni europejskich, jeszcze nie znikł nam z twarzy uśmiech rozbawienia, jaki wywołały scenki naszych szkolnych mini-teatrów w językach angielskim, francuskim, rosyjskim – a już wiemy na pewno, że jubileuszowy Językomaniak to prawdziwe europejskie święto wszystkich tych (gimnazjalistów, Sienkiewiczaków i ich nauczycieli językowców), którzy je przygotowują i w nim uczestniczą. Tak, młodzież powiatu łańcuckiego, ta licealna i gimnazjalna dowiodła, że świetnie rozumie paradygmat współczesności: człowiek wykształcony musi znać języki obce!

Wielka Akcja Honorowego Krwiodawstwa w I LO już 28 marca!!!

Napisano: 25 Marzec, 2017 - 20:00 przez Administrator

We wtorek, 28 marca w godz. 8:00 - 11:30 w sali gimnastycznej Naszej szkoły odbędzie się doroczna Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Do udziału w tym doniosłym wydarzeniu zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów, którzy pragną podzielić się z bliźnimi swoim bezcennym, ratującym życie płynem. Mile widziane będzie również Nasze zacne Grono Pedagogiczne wraz z Dyrekcją, a także wszyscy chętni spoza szkoły, którym bliska jest idea honorowego krwiodawstwa.
Aby oddać krew należy spełnić kilka istotnych warunków, przede wszystkim - być zdrowym, wypoczętym, wypić 2 litry wody/24 h, zjeść dobre lecz nietłuste śniadanie oraz posiadać dowód osobisty, względnie prawo jazdy lub paszport. Więcej informacji na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie pod adresem: https://www.rckk.rzeszow.pl/.

Wernisaż fotografii "Wierny Obraz"

Napisano: 3 Marzec, 2017 - 12:03 przez Administrator

Starosta Łańcucki oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Wierny Obraz Weroniki Kiernickiej 3 marca br. o godz. 17.30 do sali wystawowej MBP w Łańcucie. Szczegóły na plakacie.

A tak świętowaliśmy Walentynki....

Napisano: 14 Luty, 2017 - 19:29 przez Administrator

Uwaga Maturzyści! - AKTUALIZACJA!!!

Napisano: 13 Luty, 2017 - 20:18 przez Administrator

Od środy 15 lutego 2017 roku rozpocznie się próbna matura z języka polskiego.
W gablocie przed sekretariatem uczniowie klas trzecich mogą sprawdzić od 14.02. w jakim dniu zdają egzamin próbny i o jakiej godzinie mają stawić się w wyznaczonej sali z dowodem osobistym. Prosimy by maturzyści zwalniali się przed egzaminem u nauczyciela prowadzącego zajęcia i przychodzili na egzamin punktualnie.
Próbna matura potrwa od środy 15.02 do 24.02.

• Harmonogram
  • ( Kategorie: )

Jakimi działaniami w naszej Szkole możemy się pochwalić na polu ekonomii i przedsiębiorczości w I semestrze?

Napisano: 7 Luty, 2017 - 19:46 przez Administrator

1.Druga edycja projektu „Przedsiębiorczość w praktyce II” zorganizowana przez Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku we współpracy z Oddziałem ZUS, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Oddziałem NBP, Izbą Skarbową w Rzeszowie, Uniwersytetem Rzeszowskim i Politechniką Rzeszowską. Projekt jest objęty patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
    Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Głównym jego celem jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz integracja wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności, pracy i życiu codziennym każdego człowieka. Cel ten zostanie osiągnięty przez rozbudzenie zainteresowania prowadzeniem działalności podczas warsztatów tematycznych prowadzonych przez pracowników ZUS, Izby Skarbowej, WUP w Rzeszowie i Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.