Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Aktualności

MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE, CZYLI WIELKA AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W I LO!!!

Napisano: 20 Kwiecień, 2015 - 18:45 przez Administrator

W czwartek, 23 kwietnia o godz. 8:00 w sali gimnastycznej Naszej szkoły rozpocznie się doroczna Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów, którzy pragną podzielić się z bliźnimi swoim bezcennym, ratującym życie płynem, a tym samym uzyskać status honorowego krwiodawcy.
Aby w danym dniu móc oddać krew, trzeba być zdrowym, wypoczętym, zjeść dobre lecz nietłuste śniadanie oraz posiadać dowód osobisty, względnie prawo jazdy lub paszport. O pozostałych kwestiach warunkujących oddanie krwi można sie dowiedzieć ze strony internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie pod adresem: https://www.rckk.rzeszow.pl/.

( Kategorie: )

WYSTAWA "ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI. ANTYKOMUNISTYCZNE PODZIEMIE NA RZESZOWSZCZYŹNIE PO 1944 ROKU" w I LO

Napisano: 18 Kwiecień, 2015 - 09:20 przez Administrator

W związku z kontynuacją obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne oraz mieszkańców powiatu łańcuckiego do obejrzenia wystawy oraz wysłuchania wykładu tematycznego:

"ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI. ANTYKOMUNISTYCZNE PODZIEMIE NA RZESZOWSZCZYŹNIE PO 1944 ROKU".

Prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu z dr Joanną Kordzikowską- koordynatorowi projektu w I LO w Łańcucie. tel. 17 225 29 61

( Kategorie: )

Dzień Samorządności w Naszej Szkole!

Napisano: 9 Kwiecień, 2015 - 21:18 przez Administrator

Tegoroczny Dzień Samorządności był szansą dla uczniów, aby ujawnili swoje talenty w działaniach wykraczających poza ramy jednostki lekcyjnej. Uczniowie wykonali następujące zadania: selfie klasowe, tablo, memy o naszej szkole, projekt koszulki promującej szkołę oraz filmik o szkole. Prace konkursowe oceniało jury w składzie: Prof. Edyta Jóźwiakowska, Prof. Iwona Skawina, Prof. Dariusz Gwizdak oraz Siostra Alberta. Poniżej przedstawiamy wyniki.

w kategorii selfie klasowe:
I miejsce- 2d
II miejsce- 2a
III miejsce- 2b

w kategorii tablo:
I miejsce- 2c
II miejsce- 1d
III miejsce- 2d

( Kategorie: )

V edycja Międzynarodowego Konkursu YPEF „Młodzież w Lasach Europy”

Napisano: 9 Kwiecień, 2015 - 20:23 przez Administrator

26.03.2015 roku w I LO w Łańcucie odbył się szkolny etap V edycji Międzynarodowego Konkursu YPEF „Młodzież w Lasach Europy”. Tegoroczna edycja konkursu YPEF jest organizowana w ramach obchodów Dni Przyjaciół Lasu 2015. Honorowy patronat nad tą akcją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski.
W tym roku etap szkolny pisaliśmy razem z uczniami z Boguchwały.
Wzięło udział 17 zespołów w tym 13 z I LO w Łańcucie
oraz 2 zespoły z Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale
i 2 z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale.

( Kategorie: )

Życzenia i refleksje świąteczne. Podziękowania

Napisano: 2 Kwiecień, 2015 - 22:49 przez dyrektor

Osoby dojrzałe i w sile wieku, często zastanawiają się co powiedzieć młodzieży, aby być dobrze zrozumianym. Prostą receptą na to wydaje się być często stosowana na lekcjach , zwłaszcza w szkole podstawowej metoda odgrywania ról. Więc teraz wyobrażam sobie, że oto mam usłyszeć życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy, będąc uczniem liceum w rzeczywistości lat osiemdziesiątych. A jakie to będą życzenia? Okaże się, że te obecne będą wręcz identyczne jak trzydzieści lat temu, mimo całkiem innego otoczenia. Wtedy życzono sobie by święta spędzić w gronie rodzinnym i by spotkać się z rodziną . Należy zaznaczyć, że była to wtedy atrakcja. Nie było zwykłych telefonów ( na moim osiedlu w czterdziesto-rodzinnym bloku nie miał nikt) czy połączeń międzymiastowych, nie mówiąc już o komórkach czy Skypie. Ale za to jeździło się po kilkaset kilometrów w zatłoczonych pociągach, rozmawiając wiele z przygodnie spotkanymi ludźmi, a moment spotkania z dawno nie widzianym wujkiem czy kuzynem, pozostawał na długo w pamięci.

( Kategorie: )

W podróży po "małej ojczyźnie" i wielkiej Europie - finał konkursu "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej''

Napisano: 31 Marzec, 2015 - 14:06 przez Administrator

18 marca odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Fotograficzny „Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej”, który organizowała Miejska Biblioteka wraz z II Liceum Ogólnokształcącym w  Łańcucie. Zmaganiom patronowali Starosta Powiatu Łańcuckiego oraz Burmistrz Miasta Łańcuta. Uczestnikami konkursu byli gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Łańcuta i okolicznych miejscowości. Ich zadaniem była recytacja utworów poetek pochodzących z naszego miasta oraz stworzenie fotografii ilustrującej wybrany wiersz. Do zmagań konkursowych przystapiły nasze znakomite recytatorki Ola Wołowiec, ( interpretowała wiersze Natalii Juchy ) i Kasia Nosek ( zaprezentowała wiersze Zosi Żurawskiej ) oraz specjalizująca się w sztuce fotograficznej Malwina Szul ( zilustrowała melancholijnym wizerunkiem jabłka liryki Karoliny Szyszki )

( Kategorie: )

I LO wśród najlepszych liceów w Polsce!

Napisano: 29 Marzec, 2015 - 10:04 przez Administrator

Miło nam zakomunikować, że I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.

Więcej informacji na stronie www.licea.perspektywy.pl

( Kategorie: )

Próbne matury...

Napisano: 29 Marzec, 2015 - 09:53 przez Administrator

Maturzyści!
Już jutro o godz. 9.50 rozpocznie się próbna matura z fizyki. We wtorek o godz. 8.00 - próbna matura z chemii.

We wtorek o godz. 8.00 odbędzie się także próbna matura z języka polskiego dla klas drugich!

( Kategorie: )

JĘZYKOMANIAK TO JA - JUŻ PO RAZ TRZECI!

Napisano: 24 Marzec, 2015 - 19:17 przez Administrator

III edycja Powiatowego Konkursu Języków Obcych „ Językomaniak to ja” organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące we współpracy ze Szkołą Językową Promar zgromadziła 70 uczestników z 10 szkół gimnazjalnych powiatu łańcuckiego, leżajskiego i przeworskiego.
Pierwsza część -testowa- miała miejsce 11 marca 2015 roku o godz.12 na sali gimnastycznej naszej szkoły. Do tej części konkursu zgłosiło się ponad 60 uczestników : większość, bo aż 40 gimnazjalistów, wybrało rozwiązywanie testu w języku angielskim, ale nie zabrakło też miłośników innych języków obcych: na rozwiązywanie testu w języku rosyjskim zdecydowało się trzech uczniów, język niemiecki wybrało dziewięć osób, język francuski pięć, a język hiszpański siedmiu kandydatów. O trudności poszczególnych testów świadczy fakt, że nikt ze zwycięzców nie zdobył maksymalnej liczby punktów: najbliżej „ideału” znalazła się Anita Majewska, laureatka konkursu z języka rosyjskiego, która osiągnęła wynik 95%, a najlepszy angielski Językomaniak Jacek Kowalczyk zdobył 67,5% punktów.

( Kategorie: )

II MISTRZOSTWA SZKOŁY W STRZELECTWIE SPORTOWYM

Napisano: 17 Marzec, 2015 - 20:01 przez Administrator

Sekcja strzelecka I LO pod opieką prof. Wojciecha Rybaka w dniach 09 – 12 marca br. po raz drugi w historii Szkoły zorganizowała turniej strzelecki, którego celem było wyłonienie najlepszych strzelców naszego liceum. Uczestnikami zmagań byli uczniowie klas pierwszych i drugich. W sumie, w zawodach wzięło udział 22 zawodników i zawodniczek /11 chłopców i 11 dziewcząt/. Wszyscy uczestnicy turnieju prezentowali swoje umiejętności strzeleckie w posługiwaniu się bronią krótką i długą. Mistrzostwa odbywały się w salce fitness, która po lekcjach zamieniała się w niemalże profesjonalną, bezpieczną strzelnicę.

( Kategorie: )
Subskrybuj zawartość