Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Aktualności

AKCJA MINI FLASH MOB ZAKOŃCZONA

Napisano: 8 Luty, 2016 - 20:11 przez Administrator

Poniedziałkową godzinę wychowawczą uczniowie naszej szkoły wraz z profesorami spędzili bardzo aktywnie. Pod czujnym okiem naszego tancerza z klasy 2C, Marka Szajnara przy rytmach skocznej muzyki zatańczyli wspólnie odważni profesorowie oraz wspaniali uczniowie. Układ był prawdziwym sprawdzianem dla naszych umiejętności
w pląsaniu na parkiecie sali gimnastycznej zacnego gmachu. Okazało się, że zsynchronizowanie ruchów pokaźnej grupy nie jest najłatwiejsze ale pod dowództwem Marka nawet takie wyzwanie okazało się błahostką.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Flash mob’a, w szczególności prowadzącemu, osobom uczącym układu poszczególne klasy, zacnym profesorom, którzy tego dnia stanęli wraz z uczniami po jednej stronie barykady, filmującemu nasze przedsięwzięcie Piotrowi, fotografującym dziewczynom: Zuzannie, Klaudii, Emilii oraz ekipie nagłaśniającej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego, szalonego jak twierdzili niektórzy, przedsięwzięcia.

( Kategorie: )

Mini flash mob w I LO – „Sienkiewiczaki dbają o formę”

Napisano: 5 Luty, 2016 - 09:29 przez Administrator

Już w poniedziałek 8 lutego zapraszamy wszystkich: grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz uczniów do sali gimnastycznej na niezwykłą godzinę wychowawczą. Wspólnie przećwiczymy specjalnie stworzony na ta okazję układ taneczny. Obowiązkowy wygodny strój sportowy i przebrane obuwie. Poszczególne klasy zachęcamy by zadbały wraz z wychowawcami o element stroju wyróżniający grupę.

( Kategorie: )

NARCIARSKO-SNOWBOARDOWA PRZYGODA I LO W BESKIDZIE NISKIM!

Napisano: 3 Luty, 2016 - 20:25 przez Administrator

Uczniowie naszego Liceum pod opieką prof. Wojciecha Rybaka i prof. Moniki Kot wybrali się 01 lutego do Stacji Narciarskiej SKI-PARK MAGURA zlokalizowanej w rejonie masywu Magury Małastowskiej w Beskidzie Niskim, by tam doskonalić swoje umiejętności
w popularnych sportach zimowych, czyli narciarstwie i snowboardingu. Sprzyjające warunki pogodowe i nieźle przygotowany stok, pozwoliły na przyjemne i bezpieczne oddanie się "białemu szaleństwu". Czas dobrej zabawy na świeżym powietrzu tak szybko upłynął, że nikt nie mógł uwierzyć, że przygoda na stoku dobiegła już końca i trzeba było pożegnać Magurę. Najważniejsze, że wszyscy wrócili do domu cali i zdrowi. Uczestnicy imprezy wyrazili nadzieję, ze nie był to nasz ostatni wyjazd na stok tej zimy, a na pytanie - kiedy będzie kolejny, prof. Rybak odpowiada: "jeśli dopiszą warunki - być może tuż po feriach...".

( Kategorie: )

Próbne matury ustne z języka angielskiego

Napisano: 23 Styczeń, 2016 - 15:06 przez Administrator

Drodzy Maturzyści!
W załącznikach zamieszczamy harmonogram próbnych matur ustnych z języka angielskiego, które odbywać się będą w nadchodzącym tygodniu. Prosimy o zapoznaniem się ze szczegółami.

( Kategorie: )

PRELEKCJA PROF. WOJCIECHA RYBAKA

Napisano: 18 Styczeń, 2016 - 20:39 przez Administrator

Jeżeli lubisz spędzać czas w górach, chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat czyhających tam zagrożeń, a także poznać zasady bezpiecznej turystyki oraz tajniki służby górskiej, zapraszamy na prelekcję prof. Wojciecha Rybaka pt."Bezpieczeństwo w górach. Praca ratowników GOPR".
W programie m.in. pokaz sprzętu a także projekcja slajdów i filmów o tematyce ratowniczej.

Spotkanie odbędzie się w dniu 20 stycznia o godz. 16:30 w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu (Biblioteka - Aula Czerwona).

( Kategorie: )

Próbna matura z Nową Erą

Napisano: 4 Styczeń, 2016 - 16:33 przez Administrator

Od czwartku 7 stycznia uczniowie klas maturalnych będą brać udział w maturze próbnej organizowanej przez wydawnictwo Nowa Era. Harmonogram poniżej

Język polski – pp 7.01.2016 r. - godz. 9.00

Biologia – pr 7.01.2016 r. - godz. 13.00

Matematyka – pp 8.01.2016 r. - godz. 9.00

Historia – pr 8.01.2016 r. - godz. 13.00

Język angielski/Język niemiecki – pp 11.01.2016 r. - godz. 9.00

Język angielski – pr 11.01.2016 r. - godz. 13.00

Język polski – pr 12.01.2016 r. - godz. 9.00

Chemia – pr 12.01.2016 r. - godz. 13.00

( Kategorie: )

Erupcja szlachetności w I LO

Napisano: 14 Grudzień, 2015 - 16:36 przez Administrator

I znów byliśmy świadkami niezwykłego fenomenu w murach Sienkiewicza : erupcji szlachetności dzięki idei paczki, którą przed paru laty wymyślił ksiądz Stryczek. W tym roku ponownie osiągnęliśmy coś, czego nie można zadekretować, zlecić, nakazać: stworzyliśmy całą armię ludzi, którzy ujrzeli, że nie ma większej radości i spełnienia, niż dzieląc się z innymi. Nieocenione druhna Marta Stankiewicz, absolwentka - Sienkiewiczanka i prof. Urszula Mach zdołały znów poruszyć najlepsze struny w naszych duszach, wzbudzić radość pomagania i dzielenia się z innymi.

( Kategorie: )

I LO SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ ZDROWIE – DZIEŃ JABŁKA

Napisano: 11 Grudzień, 2015 - 08:06 przez Administrator

W poniedziałek 14 grudnia w naszej szkole przeprowadzona zostanie akcja promująca zdrowie. Tego dnia będzie można nabyć, na specjalnym stoisku obok sklepiku, przysmaki z jabłkiem jako produktem podstawowym (szarlotka, mus jabłkowy, sałatka owocowa, jabłuszka z cynamonem…)Serdecznie zapraszamy.
Podczas godziny wychowawczej 2 – osobowe drużyny będą reprezentowały klasę w konkurencjach przygotowanych specjalnie przez organizatorów /klasę 1A/. Do udziału w konkurencjach zapraszamy przedstawicieli klas I, II i III wraz z wychowawcami. Jury przyzna punkty premiowane w Konkursie na SUPER KLASĘ.

( Kategorie: )

MOC WYBORÓW w I LO

Napisano: 3 Listopad, 2015 - 18:37 przez Administrator

W piątek, 6 listopada na „dużej” przerwie startujemy z pełną edycją warsztatów rozwoju osobistego dla uczniów naszej szkoły, MOC WYBORÓW. Spotkanie organizacyjne i informacyjne odbędzie się w pracowni nr 34 (historia i WOS).
Dlaczego MOC WYBORÓW? Każdego dnia stajemy przed mniejszymi, lub większymi wyborami. Nasze wybory wynikają z wykształconych, lecz nieuświadomionych nawyków, przekonań o otaczającej nas rzeczywistości oraz naszych wartości, które pokazują co w naszym życiu jest najważniejsze. Kiedy wybieramy, jest to nasz WYBÓR i to my posiadamy MOC wpływania na naszą rzeczywistość.

( Kategorie: )

MARCHEWKOWE SZALEŃSTWO W I LO

Napisano: 2 Listopad, 2015 - 20:47 przez Administrator

W poniedziałek 19 października niemal wszystkich Sienkiewiczaków ogarnęło „marchewkowe szaleństwo”. Klasa 1 D stanęła na wysokości zadania i zadbała zarówno o wystrój szkoły jak i sprzedawała marchewkowe, zdrowe pyszności. Już przekraczając o poranku mury naszej szkoły dało się zauważyć stroje Sienkiewiczaków w barwach „Orange”. Wszyscy, którzy tego dnia mieli ubranie w kolorze marchewkowym, byli zwolnieni z pytania.
Na szkolnym holu już od rana gromadziło się wielu amatorów marchewkowych specjałów. Stoisko było oblegane szczególnie na dużej przerwie, gdzie można było otrzymać gratisowo dorodne „marchewkowe paluszki”, nabyć ciasta, muffiny marchewkowe i wypić pyszny 100% sok z marchewki.

( Kategorie: )
Subskrybuj zawartość