Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Aktualności

I LO w Łańcucie gości Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki

Napisano: 24 Listopad, 2014 - 21:41 przez dyrektor

W imieniu Pana Starosty Powiatu Łańcuckiego, serdecznie zapraszamy na PODKARPACKI FESTIWAL NAUKI I TECHNIKI, który odbędzie się w dniach 28-29 listopada tj. w piątek i sobotę 2014 roku w naszej szkole. W ramach festiwalu zostanie zaprezentowany szereg pokazów, wystaw przygotowanych m.in. przez Centrum Nauki Kopernik, Mielecki Portal Lotniczy, Aeroklub Mielecki. Odbędą się również warsztaty oraz wykłady z zakresu fotografii, modelarstwa i odnawialnych źródeł energii. Część wystawowa oraz pokazy odbędą się w naszej sali gimnastycznej, natomiast warsztaty oraz wykłady odbywać się będą w budynku Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Edukacji Zawodowej w Łańcucie, ul. Armii Krajowej 51.

( Kategorie: )

Dzień Patrona 2014/2015 pod hasłem "SIENKIEWICZ I MEDYCYNA"

Napisano: 13 Listopad, 2014 - 20:50 przez Administrator

Uroczystość odbędzie się 4 grudnia 2014 i będzie między innymi wypadkową Waszej, Drodzy Sienkiewiczacy, pomysłowości, zaangażowania, umiejętności zespołowego działania, talentu, ale też wiedzy, zdolności aktorskich, poczucia humoru... Czekają Was ważne zadania do wykonania, które - przygotowane z pasją i rzetelnie, mogą być okazją zarówno do dobrej zabawy, jak i do intelektualnej i artystycznej przygody. Tematykę konkursów posiadają wychowawcy wszystkich klas.

Udział jak najliczniejszej rzeszy Sienkiewiczaków w tym święcie całej społeczności - to zaszczyt, wyzwanie i obowiązek!

( Kategorie: )

Przywieźliśmy „Brązową Beczkę Śmiechu” z VIII Przeglądu Sztuki Rozrywkowej !

Napisano: 8 Listopad, 2014 - 18:56 przez Administrator

W dniu 29 listopada w Lubaczowie odbył się VIII Przegląd Sztuki Rozrywkowej o ''Złotą Beczkę Śmiechu'' 2014 popularnie zwany KABARETONIKIEM. Grupa młodych aktorów z naszego teatru w składzie Aleksandra Wołowiec, Malwina Szul, Kacper Telesz, Michał Szydełko, Kajetan Pilch, Sara Bytnar, Łukasz Olechowski, Kamila Barnat, Patrycja Fangor, Kinga Kłak, Patrycja Szmuc przez dłuższy czas przygotowywała się do tego wydarzenia. I w końcu nadszedł ten dzień! Zwarci i gotowi, pod ojcowską opieką profesora Mateusza Marka, ruszyliśmy autokarem kierowanym przez mistrza szosy, tatę Karolci Piekarz, do kresowego Lubaczowa. Tamtejszy Dom Kultury pękał w szwach : przybyło 112 uczestników z całego województwa, a że wszyscy kabareciarze, więc było wesoło! Podczas przeglądu teatrzyk "SPOD LIPY" przedstawił zabawny skecz pt " Radio Taxi" (Kacper Telesz – z twarzą pokerzysty i aksamitnym głosem sprawozdawcy sportowego zrealizował swoje życiowe marzenie – być telemarketerem , ) Malwina Szul brawurowo i bardzo przekonująco wykonała niezwykle trudną piosenkę aktorską pt "Song porzuconej"( ujawniając przy okazji talent operowy) z wirtuozerskim podkładem muzycznym naszego multiinstrumentalisty Łukasza Olechowskiego.

( Kategorie: )

WEŹ UDZIAŁ W TWORZENIU ŁAŃCUCKIEJ GRY MIEJSKIEJ

Napisano: 3 Listopad, 2014 - 15:41 przez Administrator

Jeśli jesteś w wieku 14-18 lat, lubisz podejmować nowe wyzwania a przy tym dobrze się bawić, dołącz do programu Młody Obywatel i razem z Miejskim Domem Kultury weź udział w przygotowaniu łańcuckiej Gry Miejskiej. Projekt zostanie opublikowany i wykorzystany jako oficjalny element promocji naszego miasta.
Udział w projekcie jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.
Zgłoszenia: projekty.mdk@gmail.com

Plakat

( Kategorie: )

Matura 2015. Nowe formy przygotowań.

Napisano: 22 Październik, 2014 - 04:08 przez dyrektor

Mija drugi miesiąc roku szkolnego 2014/2015...Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że z racji zmienionej formy matury, która wydaje się być nieco trudniejsza niż w latach poprzednich, a sposób wykorzystania czasu nauki, będzie skutkował odpowiednim wynikiem.
Do lutego 2015 r. napiszemy trzy próbne matury w poziomie podstawowym i rozszerzonym, które maja nas przygotować i zapoznać z warunkami technicznymi egzaminu oraz określić stan wiedzy i umiejętności w danym momencie. Oprócz lekcji wynikających z programu nauczania mamy możliwość uzupełniania swojej maturalnej wiedzy poprzez tzw. " zajęcia unijne" organizowane przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w w Łańcucie i z Wojskową Akademią Techniczną. Ale nie są to jedyne formy i możliwości podniesienia wartości swojego wyniku egzaminu maturalnego. Warto zapoznać się z ofertą wszystkich OKE w Polsce, w tym z naszej OKE w Krakowie. Na portalu prezentowane są filmy o egzaminie http://www.okekrakow.tv, arkusze egzaminacyjne z lat poprzednich ( warto się z nimi zapoznać, ponieważ typy zadań są niemal identyczne jak na maturze 2015).

( Kategorie: )

Wyborcze refleksje

Napisano: 21 Październik, 2014 - 18:18 przez Administrator

I oto mamy nową miłościwie panującą nie tylko nad całą młodzieżową społecznością szkolną, ale też mającą moc wpływania na decyzje dyrekcji - szefową Samorządu Szkolnego, Olę Wołowiec. Wraz z gratulacjami przesyłamy kilka uwag, opinii, propozycji, odczuć.

Cieszy fakt, że władzę dzierży mała osóbka, ale z wielkim doświadczeniem, kierowała już z sukcesem samorządem w II Gimnazjum. Stamtąd wyniosła niezwykłą pracowitość, trudną umiejętność rozciągania czasu, miłość do sztuki, świetne przygotowanie ogólnokształcące. Dlatego Ola z pewnością pogodzi sprawne zarządzanie Sienkiewiczakami z własnymi pasjami naukowymi, olimpijskimi, artystycznymi, towarzyskimi. Szczególnie, jeśli będzie miała wsparcie ze strony innych kandydatów, którzy startowali w wyborach oraz w niezwykle kreatywnej części klasy 2 e, czyli sztabie wyborczym. To znakomity pomysł na zespołowe kierowanie tak skomplikowanym organizmem jak szkoła. Może uda się porozcinać kilka węzłów gordyjskich, może papier toaletowy przestanie być towarem luksusowym, może zaświeci słoneczko dla uzdolnionych artystycznie Sienkiewiczaków, może zapachnie dobrą kawą i herbatą w Cafe Henio.....

( Kategorie: )

Gdzie jesteś Mały Książę, gdzie.....? Nasze Talenty wokalne

Napisano: 20 Październik, 2014 - 19:49 przez Administrator

Ach, ta muzyka lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, osiemdziesiątych! Beatlesi, Rolling Stonsi, Led Zeppelin, Niemen, Czerwone Gitary, Skaldowie i tylu innych. Wśród najpopularniejszych piosenkarek tamtych czasów nie sposób nie wymienić Kasi Sobczyk, która wyczarowała swym niskim, pięknym głosem takie niezapomniane przeboje jak „Mały książę”, „O mnie się nie martw”, „Nie bądź taki szybki Bill”,”Trzysta tysięcy gitar”. Od kilku lat w rodzinnym mieście Kasi, Tyczynie, odbywa się cieszący się ogromną popularnością festiwal jej imienia.

W niedzielę 19 października Magda Świderska z II e i Ania Balawender z Ie wzięły udział w rywalizacji o Złotą Różę Małego Księcia – najwyższe trofeum konkursu. Konkurencja byłą ogromna, przybyło prawie pięćdziesięciu wykonawców z całego województwa i nie tylko ( od Przemyśla, Jasła. Gorlic po Starachowice ). Jury to znane nazwiska wszystkim, którzy interesują się muzyką : kompozytor Jerzy Dynia, muzykolog Elżbieta Lewicka i przede wszystkim wielka gwiazda polskiej estrady, przyjaciółka Kasi Sobczyk – Halina Frąckowiak. Nasze dziewczyny zachwyciły nie tylko interpretacją piosenek ( Ania zaśpiewała „O mnie się nie martw” i „Mamo” ;zaś Madzia „Płonącą stodołę” i „Ogrzej mi serce”), ale ogromną kulturą sceniczną. Pełne uroku piosenki i entourage dziewcząt z lat sześćdziesiątych (czerwona sukienka w kropki Ani i nobliwy granatowobiały strój Madzi zyskały uznanie i ciepły komentarz Haliny Frąckowiak ) sprawiły, iż mimo że konkurowały często z bardzo doświadczonymi wykonawczyniami, wypadły znakomicie, a Madzia przywiozła z Festiwalu wyróżnienie i nagrodę.

( Kategorie: )

Wicemistrzostwo świata dla Łańcuta! Dziewczęta z I LO w rolach głównych!

Napisano: 20 Październik, 2014 - 16:16 przez dyrektor

Co prawda tę informację "drogą pantoflową" otrzymaliśmy kilka tygodni temu, ale dopiero teraz po otrzymaniu stosownych potwierdzeń przekazujemy ją Wam formalnie.
Otóż we wrześniu w Pradze odbywały się mistrzostwa świata w tańcu – IDO WORLD SHOW DANCE CHAMPIONSHIPS. W bardzo prestiżowej i najmocniej obsadzonej kategorii, wicemistrzostwo świata , po ciężkiej walce, zdobył łańcucki zespół ISKIERKA prowadzony przez panią Ewę Hołub. W Iskierce od lat tańczą uczennice naszej szkoły ; Martyna Balawejder , Kamila Chudzik , Klaudia Górak, Katarzyna Marszałek , Oliwia Mirecka z kl IIIB , Jadwiga Leńczyk z kl IIA i Klaudia Cyran z kl IIC..

( Kategorie: )

Dzień jabłka w I LO.

Napisano: 26 Wrzesień, 2014 - 17:03 przez Administrator

Nasza szkoła stara się o zdobycie certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie i w związku z tym zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i pracowników do przyłączenia się do akcji - Dzień jabłka w I LO.
W najbliższy poniedziałek 29 września na holu szkolnym będą sprzedawane pyszności: szarlotki, mufiny jabłkowe, sok jabłkowy i inne produkty związane z jabłkiem jako składnikiem głównym.
Klasą, która podjęła się rozpropagować akcję w naszej szkole jest ID wraz z wychowawczynią panią prof. Karoliną Kochmańską.

( Kategorie: )

Zielona Góra tegoroczną stolicą młodych matematyków

Napisano: 26 Wrzesień, 2014 - 06:05 przez Administrator

W dniach 18-21 września reprezentowaliśmy naszą szkołę i województwo na V Kongresie Młodych Matematyków Polskich. Uczestniczyło w nim około 160 uczniów z całej Polski i Ukrainy. W ciągu tych czterech dni mieliśmy okazję wysłuchać wykładów wybitnych polskich profesorów.
Szczególnie zainteresowały nas wykłady Krzysztofa Ciesielskiego na temat „Tramwaj, owieczki i Tatry, czyli o twierdzeniu retraktowym Ważewskiego” oraz Marka Kordosa o „Ciężkich argumentach”. Na kongresie również uczniowie prezentowali swoje referaty.
Oprócz części naukowej organizatorzy zapewnili inne atrakcje takie jak wycieczka do parku technologicznego Interior oraz wieczór kabaretowo-jazzowy z udziałem kabaretu Ciach.

( Kategorie: )
Subskrybuj zawartość