VI Konkurs Kultury Antycznej rozstrzygnięty !

Napisano: 4 Marzec, 2015 - 16:33 przez Administrator

W dniu 27 lutego br. nasi znawcy antyku : Ola Koba , Witek Zardzewiały ( oboje z 1 b ) i Michaś Szydełko ( 1 c ) uczestniczyli wraz z dziesiątką najlepszych szkół z Podkarpacia w finale Konkursu w Rzeszowie. I choć nie mogą powtórzyć za Cezarem stojącym przed Senatem i informującym o tryumfie nad Farnakesem II, królem Pontu : veni, vidi, vici , jednak zwycięstwo było blisko! Zajęli IV miejsce zmagając się z trudnymi pytaniami dotyczącymi nauki w starożytnej Grecji, a szczególne uznanie jurorów – pracowników naukowych Uniwersytetu Rzeszowskiego i wyróżnienie zdobyła inscenizacja teatralna, w której Witek wcielił się w Cezara, Michaś wykazał się mistrzostwem odtwarzając role dwóch walczących ze sobą gladiatorów ( sic! ), zaś Ola promieniała urodą i wdziękiem rzymskiej piękności. Znakomita gra aktorska, świetne stroje i adekwatny dźwięk ( nad którym czuwał nasz szkolny inżynier akustyk Maks Kaszyca ) doceniono i uznano za najlepszy występ na wszystkich edycjach konkursu.

Podsumowanie XXX Jubileuszowego Konkursu Matematycznego im. prof. J. Marszała

Napisano: 26 Luty, 2015 - 18:20 przez Administrator

W piątek, 30 stycznia 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbyło się uroczyste zakończenie XXX Jubileuszowego Konkursu Matematycznego im. J. Marszała. Jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim , w którym biorą udział wybitnie uzdolnieni uczniowie najlepszych szkół średnich z Podkarpacia. Zawody odbywają się na trzech poziomach ponadgimnazjalnych : klasa I, klasa II i klasa III w trzech etapach : szkolny, powiatowy i wojewódzki.

Zmagania matematyczne o tak długiej historii to niewątpliwie wielkie wydarzenie zarówno w skali naszego województwa, jak też w wymiarze ogólnopolskim.

MATURA PRÓBNA Z MATEMATYKI!

Napisano: 21 Luty, 2015 - 12:45 przez Administrator

Maturzyści!
W poniedziałek - 23 lutego o godz. 8 rozpocznie się próbna matura z matematyki - poziom podstawowy. Uczestniczą w niej klasy IIIa, IIIb, IIIc, IIIe.

Update planu lekcji! ver. 7.xxx

Napisano: 20 Luty, 2015 - 13:36 przez Administrator

Mamy nadzieję, że to ostatnie zmiany przed zakończeniem zajęć klas trzecich. Plan obowiązuje od poniedziałku - 23 lutego.

Wywiad z gośćmi z Tajwanu...

Napisano: 16 Luty, 2015 - 16:28 przez Administrator

Przedstawiamy wywiady przeprowadzone przez ucznia klasy 1a Dawida Kubisa z dziewczynami z Tajwanu: Amy i Bellą.
WYWIAD Z AMY.
1. Opowiedz coś o sobie. Co studiujesz? Masz rodzeństwo?
Mam na imię Amy i pochodzę z Tajwanu. Studiuję na Uniwersytecie Kultury Chińskiej na kierunku - handel międzynarodowy. Mam o rok starszą siostrę i jestem najmłodszym członkiem rodziny.
2. Dlaczego dołączyłaś do organizacji AIESEC w Twoim kraju?
Ponieważ jest to dla mnie wyzwanie, by pojechać do kolejnego, obcego państwa sama. I uwielbiam podróżować, zwiedzać świat. Ponadto, nigdy nie byłam w Europie, więc jest to dla mnie nowe doświadczenie, przeżycie.

Zmiany w deklaracjach maturalnych.

Napisano: 4 Luty, 2015 - 10:48 przez Administrator

Drodzy maturzyści!
Przypominamy, że do piątku (06.02) można dokonać zmian w deklaracji przedmiotów rozszerzonych zdawanych na maturze. Wymagane jest osobiste dokonanie zmian i złożenie podpisu na deklaracji w sekretariacie Szkoły. Po tym terminie nie można dokonywać zmian!

Wielkie osiągnięcie biologiczne Karoliny Zawadzkiej z klasy II B i XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Napisano: 2 Luty, 2015 - 18:25 przez Administrator

Karolina została laureatką zawodów okręgowych XLIV Olimpiady Biologicznej. Karolina uzyskała największą liczbę punktów i jest laureatką I miejsca w województwie podkarpackim, tym samym dostała się do zawodów centralnych Olimpiady Biologicznej. Jej praca naukowo-badawcza przygotowana na olimpiadę jak również praca Anny Masłoń z klasy II C zostały wyróżnione przez Komitet Okręgowy Olimpiady Biologicznej.
Gratulacje dla Karoliny i Ani. Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach olimpijskich.
Uczniów do olimpiady przygotowuje prof. Ludmiła Smęt-Dudziak.

Tomasz Skoczylas z klasy IIIB, Karolina Zawadzka z klasy IIB oraz Mateusz Barnat z klasy IIIB wygrali zawody szkolne XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i zostali zakwalifikowani do zawodów okręgowych.

Próbne matury ustne z języka angielskiego

Napisano: 23 Styczeń, 2015 - 21:24 przez Administrator

Drodzy Maturzyści!
W załącznikach zamieszczamy harmonogram próbnych matur ustnych z języka angielskiego, które odbywać się będą w nadchodzącym tygodniu. Prosimy o zapoznaniem się ze szczegółami.

Ogromny sukces Klubu Vision.

Napisano: 20 Styczeń, 2015 - 20:46 przez Administrator

Klub Vision, na czele z Wiolą Kuźniar z kl.I D, zajął I miejsce w Ogólnopolskim rankingu w XIII Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej osiągając w ciągu 3,5 miesiąca stopę zwrotu prawie 51%.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa to projekt edukacyjny poświęcony inwestowaniu, skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej. Zespoły uczestniczące w grze mają dostęp do giełdowych notowań online. Otrzymują też wirtualny kapitał 100000 zł. , który mogą inwestować w akcje spółek z WIG 30 i mWIG40, dokonywać transakcji krótkiej sprzedaży oraz mogą zakładać lokaty bankowe. Celem Gry było osiągnięcie jak najwyższej stopy zwrotu z inwestycji. Gra podstawowa w SIGG toczyła się od 10.10.2014 r i zakończyła 17.01.2015 r.

Goście z Tajwanu w naszej szkole w ramach projektu ”Enter your future”

Napisano: 20 Styczeń, 2015 - 20:45 przez Administrator

Po raz kolejny gościmy w szkole studentów ( tym razem studentki Amy Lat i Bella Du ),którzy przybyli do nas z Azji. Zawdzięczamy to współpracy z Międzynarodową Organizacją Młodych Ekonomistów AIESEC, która miedzy innymi prowadzi wymianę studentów na całym świecie. Dziewczyny będą prowadzić zajęcia z uczniami z różnych klas. Zaprezentują one swój kraj pod względem geograficznym, historycznym, kulturowym i gospodarczym. W dużym stopniu liczymy na dialog w języku angielskim ,który wzbogaci obie strony.