Lista podręczników na rok szkolny 2019/2020

Napisano: 17 Lipiec, 2019 - 15:00 przez Administrator

Podajemy listę podręczników, które będą obowiązywać w najbliższym roku szkolnym.

PODRĘCZNIKI DLA UCZNIÓW PO GIMNAZJUM

PODRĘCZNIKI DLA UCZNIÓW PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

14 X i ZJAZD POKOLEŃ CORAZ BLIŻEJ…

Napisano: 31 Sierpień, 2017 - 20:35 przez Administrator

I LO w Łańcucie kolejny raz w czołówce Najlepszych Szkół Podkarpacia! - otrzymaliśmy "Brązową Tarczę"

Napisano: 27 Styczeń, 2017 - 17:59 przez dyrektor

Pragniemy podzielić się naszą radością i dumą i poinformować oficjalnie, że w XIX Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących, nasza szkoła znów znalazła się w gronie Najlepszych.
W ubiegłym roku uzyskaliśmy Srebrną Tarczę , a obecnie, tak jak w 2014 i 2015- Brązową Tarczę, plasując się na 22 miejscu w Województwie Podkarpackim.
Pełny ranking na stronie miesięcznika "Perspektywy"
www.perpektywy.pl

Zakończenie roku szkolnego.

Napisano: 18 Czerwiec, 2019 - 14:00 przez Administrator

Jutro o godz. 8.00 odbędzie się Msza święta w Kościele Farnym, o godz. 9.30 uroczysta akademia w szkole.

NEKROLOG

Napisano: 17 Czerwiec, 2019 - 13:13 przez Administrator

Mamy TO! Srebrna Tarcza 2019!

Napisano: 8 Czerwiec, 2019 - 20:09 przez Administrator

Z ogromną dumą i przyjemnością informujemy, że w tegorocznym rankingu „Perspektyw” dla liceów ogólnokształcących,

I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie

po raz kolejny otrzymało SREBRNĄ TARCZĘ,

która jest znakiem jakości Naszej Szkoły

W rankingu zajęliśmy kolejno

351 miejsce w Polsce na 3857 szkół biorących udział w rankingu

Językomaniak po raz siódmy, czyli najlepsi najlepszym”

Napisano: 5 Czerwiec, 2019 - 07:51 przez Administrator

29 maja 2019 roku zakończyliśmy VII edycję Powiatowego Konkursu Języków Obcych „Językomaniak to Ja”. Rozdanie nagród dla 38 najlepszych gimnazjalistów i ósmoklasistów przeplatane było występami wokalnymi oraz artystycznymi naszych wybitnych Językomaniako-Sienkiewiczaków, a splendoru tej uroczystości dodali zaproszeni goście: Pani wicestarosta Barbara Pilawa-Kraus, Pani dr Bożena Kochman-Haładyj, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz sponsorzy nagród konkursowych: Pan Łukasz Indycki, przedstawiciel wydawnictwa językowego Macmillan i Pani dyrektor Szkoły Językowej Promar w Łańcucie Sylwia Meina.

Dzień otwarty w I LO

Napisano: 18 Maj, 2019 - 19:07 przez Administrator

Dzień otwarty w Naszej Szkole odbędzie się 23 maja o godzinie 8.30 i 11.00. Zapraszamy!!!

Z humanistycznej łączki …. sukcesów c.d.

Napisano: 18 Maj, 2019 - 19:00 przez Administrator

Kasztany kwitną, matura trwa, zbliża się nieuchronnie czas rozstania ze szkołą Absolwentów AD 2019. Będziemy o nich pamiętać, tym bardziej, że wielu z nich zapisało się złotymi zgłoskami w naszej wspólnej historii, na przykład Mistrzynie Ojczyzny-Polszczyzny, uczestniczki Olimpiady Literatury i Języka Polskiego:

Julia Rejman - nominowana do zawodów centralnych XLIX OLiJP’2019; autorka świetnej pracy pt. Schadzki dziennikarskie – burzliwy związek felietonu i reportażu, specjalistka od gatunków publicystycznych, znawczyni najwybitniejszego polskiego reportera Ryszarda Kapuścińskiego, współtwórczyni wirtualnej wystawy o profesorze Janie Marszale i autorka pracy biograficznej o tym wybitnym matematyku, zaangażowana w życie teatralne, wzór nienagannych manier, właścicielka lekkiego jak puch pióra.

Znamy już najlepszych Językomaniaków!

Napisano: 15 Maj, 2019 - 14:55 przez Administrator

W zakładce konkursowej naszej strony internetowej opublikowaliśmy listę zwycięzców VII edycji Powiatowego Konkursu Języków Obcych „Językomaniak to Ja”. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim 140 uczestnikom za udział w konkursie, a laureatom – gratulacje.
Zapraszamy wszystkich uczestników wraz z opiekunami na nasze wspólne święto, czyli uroczyste zakończenie konkursu połączone z rozdaniem nagród, które odbędzie się 29 maja o godz.12 w gmachu I LO.

Do zobaczenia już wkrótce!

Organizatorzy Konkursu.