Lista podręczników na rok szkolny 2019/2020

Napisano: 17 Lipiec, 2019 - 15:00 przez Administrator

Podajemy listę podręczników, które będą obowiązywać w najbliższym roku szkolnym.

PODRĘCZNIKI DLA UCZNIÓW PO GIMNAZJUM

PODRĘCZNIKI DLA UCZNIÓW PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

14 X i ZJAZD POKOLEŃ CORAZ BLIŻEJ…

Napisano: 31 Sierpień, 2017 - 20:35 przez Administrator

I LO w Łańcucie kolejny raz w czołówce Najlepszych Szkół Podkarpacia! - otrzymaliśmy "Brązową Tarczę"

Napisano: 27 Styczeń, 2017 - 17:59 przez dyrektor

Pragniemy podzielić się naszą radością i dumą i poinformować oficjalnie, że w XIX Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących, nasza szkoła znów znalazła się w gronie Najlepszych.
W ubiegłym roku uzyskaliśmy Srebrną Tarczę , a obecnie, tak jak w 2014 i 2015- Brązową Tarczę, plasując się na 22 miejscu w Województwie Podkarpackim.
Pełny ranking na stronie miesięcznika "Perspektywy"
www.perpektywy.pl

REKOLEKCJE

Napisano: 26 Luty, 2020 - 14:36 przez Administrator

Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Napisano: 26 Luty, 2020 - 14:30 przez Administrator

Szanowni Państwo,

W imieniu Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie serdecznie zapraszamy Nauczycieli i Uczniów Państwa Szkoły na Dzień Otwarty, który odbędzie się w czwartek – 5 marca 2020 r., w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, przy ul. Akademickiej 15.

Skrócony program wydarzenia:
10.00-10.15 Powitanie Uczestników przez Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
10.15-15.00 Bezpłatne warsztaty z obszaru biologii, chemii i przyrody; prezentacje Kół Naukowych i Organizacji Studenckich; pokazy chemiczne, florystyczne, dietetyczne oraz dotyczące behawiorystki zwierząt

Mamy TO! Srebrna Tarcza 2020!

Napisano: 12 Luty, 2020 - 20:09 przez Administrator

Z ogromną dumą i przyjemnością informujemy, że w tegorocznym rankingu „Perspektyw” dla liceów ogólnokształcących,

I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie

po raz kolejny otrzymało SREBRNĄ TARCZĘ,

która jest znakiem jakości Naszej Szkoły.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla Naszej Szkoły zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe.

Język angielski - PRÓBNA MATURA USTNA!

Napisano: 31 Styczeń, 2020 - 15:34 przez Administrator

HARMONOGRAM MATURY USTNEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO:

• grupa 1
  • grupa 2
  • grupa 3
  • grupa 4
  • grupa 5
  • grupa 6
  • grupa 7
  • grupa 8
  • ( Kategorie: )

NEKROLOG

Napisano: 28 Grudzień, 2019 - 10:38 przez Administrator

Wyniki Konkursu Matematycznego im. J. Marszała dla szkół podstawowych

Napisano: 12 Grudzień, 2019 - 16:07 przez Administrator

Przedstawiamy laureatów XXVII Konkursu Matematycznego im. Prof. Jana Marszała dla Szkół Podstawowych.
    Gratulujemy zwycięzcom i im opiekunom i zapraszamy zdobywców I, II, III miejsca oraz wyróżnionych po odbiór nagród oraz dyplomów - oczywiście wraz z opiekunami.

Przypominamy, że uroczyste Zakończenie Konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 30 stycznia 2020 roku o godzinie 10.30
    w I LO w Łańcucie.

Komisja Konkursu

Nasze Liceum realizuje projekt, finansowany z NBP „Polski ZŁOTY ma 100 lat”.

Napisano: 4 Grudzień, 2019 - 21:54 przez Administrator

W ramach w/w projektu ogłaszamy 9 konkursów na:
    1.Projekt i wykonanie puzzli wybranego przez siebie nominału banknotu z wyraźnym zaznaczeniem ZŁOTY ma 100 lat! Format 30 cm x 40 cm .
    2.Najciekawsze zaprezentowanie polskich władców znajdujących się na banknotach w postaci krótkiej scenki pokazanej podczas Gali 20 marca 2020 r.
    3.Najciekwszy projekt baneru przypominający o 100 rocznicy uchwalenia nazwy ZŁOTY dla waluty NBP.
    4.Autorską piosenkę o polskim ZŁOTYM (tj. własne słowa, melodia zaś „ściągnięta” ze znanych już piosenek)
    5.Najtrafniejszą fraszkę z polskim ZŁOTYM w tle.