Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Aktualności

MOC WYBORÓW w I LO

Napisano: 3 Listopad, 2015 - 18:37 przez Administrator

W piątek, 6 listopada na „dużej” przerwie startujemy z pełną edycją warsztatów rozwoju osobistego dla uczniów naszej szkoły, MOC WYBORÓW. Spotkanie organizacyjne i informacyjne odbędzie się w pracowni nr 34 (historia i WOS).
Dlaczego MOC WYBORÓW? Każdego dnia stajemy przed mniejszymi, lub większymi wyborami. Nasze wybory wynikają z wykształconych, lecz nieuświadomionych nawyków, przekonań o otaczającej nas rzeczywistości oraz naszych wartości, które pokazują co w naszym życiu jest najważniejsze. Kiedy wybieramy, jest to nasz WYBÓR i to my posiadamy MOC wpływania na naszą rzeczywistość.

( Kategorie: )

MARCHEWKOWE SZALEŃSTWO W I LO

Napisano: 2 Listopad, 2015 - 20:47 przez Administrator

W poniedziałek 19 października niemal wszystkich Sienkiewiczaków ogarnęło „marchewkowe szaleństwo”. Klasa 1 D stanęła na wysokości zadania i zadbała zarówno o wystrój szkoły jak i sprzedawała marchewkowe, zdrowe pyszności. Już przekraczając o poranku mury naszej szkoły dało się zauważyć stroje Sienkiewiczaków w barwach „Orange”. Wszyscy, którzy tego dnia mieli ubranie w kolorze marchewkowym, byli zwolnieni z pytania.
Na szkolnym holu już od rana gromadziło się wielu amatorów marchewkowych specjałów. Stoisko było oblegane szczególnie na dużej przerwie, gdzie można było otrzymać gratisowo dorodne „marchewkowe paluszki”, nabyć ciasta, muffiny marchewkowe i wypić pyszny 100% sok z marchewki.

( Kategorie: )

Dobra passa sienkiewiczowskich artystek

Napisano: 2 Listopad, 2015 - 15:45 przez Administrator

Nasze szkolne talenty znów znalazły się wśród laureatów ważnych wydarzeń kulturalnych Podkarpacia!
W niedzielę, 18 października br. w Ośrodku Kultury w Tyczynie odbył się już V Festiwal Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia". Wśród kilkudziesięciu wykonawców znalazła się przedstawicielka I Liceum- znana nam wszystkim ze swych wielorakich uzdolnień wokalno-muzycznych Ania Balawender z 2e. Choć konkurencja była niezwykle silna poruszające, liryczne wykonanie piosenki „Mały Książę”- jednego z najpiękniejszych utworów Kasi Sobczyk – zyskało uznanie profesjonalnego jury i Ania zdobyła II miejsce w tym prestiżowym konkursie! Gratulujemy i mamy nadzieję, ze już wkrótce usłyszymy obie piosenki zaprezentowane przez Anię na Festiwalu! Przypominamy, że w ubiegłym roku na IV Festiwalu o Różę Małego Księcia wyróżnienie zdobyła Magda Świderska z 3e .

( Kategorie: )

Uczniowie I LO podążali śladami kurierów karpackich, czyli wielki Rajd Historyczny pod patronatem IPN w Rzeszowie

Napisano: 22 Październik, 2015 - 19:06 przez Administrator

Trasa Rajdu Historycznego „Szlakiem Kurierów Karpackich”, który odbył się w dniach 14-16.10.2015 przebiegała w okolicach związanych z niezwykle ciekawym epizodem historii Polski, jakim była działalność kurierów utrzymujących łączność ziem polskich znajdujących się pod okupacja niemiecką i sowiecką z polską placówką dyplomatyczną w Budapeszcie. Uczestnikami tego doniosłego wydarzenia była młodzież z dwóch rzeszowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniowie klasy ID wraz z opiekunami, prof. Joanną Kordzikowską oraz prof. Wojciechem Rybakiem.

W pierwszym dniu Rajdu jego uczestnicy musieli pokonać pieszo trasę liczącą 19 km z Moszczańca przez Jasiel, błotnistym szlakiem wspiąć się na szczyt Kanasiówki /823 m./, aby następnie zejść do Wisłoka Wielkiego. Po drodze należało odnaleźć kilka punktów o znaczeniu historycznym. W godzinach wieczornych młodzież wysłuchała niezwykle pouczającej prelekcji bieszczadzkich goprowców, Łukasza Derwicha oraz prof. Wojciecha Rybaka. Tematem wykładu była działalność GOPR* oraz bezpieczna turystyka górska. Drugiego dnia do przejścia była najdłuższa trasa wyjazdu. Uczestnicy Rajdu w strugach deszczu, przy niskiej temperaturze i rozmiękłej nawierzchni, zmierzyli się z liczącym 25 km wymagającym odcinkiem, prowadzącym z Komańczy przez Prełuki, Duszatyn, Jeziorka Duszatyńskie, szczyt Chryszczatej /997 m./ do Turzańska. Na trasie nie obyło się bez przygód. Otóż dwójka uczniów, wskutek własnej niefrasobliwości zgubiła szlak. Jednakże sprawna interwencja prof. Wojciecha Rybaka spowodowała, że szybko się odnaleźli. Po powrocie do bazy /Zespół Szkół w Wisłoku Wielkim/ odbył się konkurs wiedzy historycznej. Trzeciego dnia na uczestników Rajdu czekała trasa liczącą 15 km z Przełęczy Radoszyckiej przez Siwakowską Dolinę aż do Nowego Łupkowa, gdzie odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

( Kategorie: )

I LO SZKOŁĄ PROMUJĄCA ZDROWIE – DZIEŃ MARCHEWKI

Napisano: 17 Październik, 2015 - 08:51 przez Administrator

W poniedziałek 19 października 2015r. w szkole zostanie przeprowadzona akcja promująca zdrowie. W tym dniu społeczność Sienkiewiczaków ubiera się na pomarańczowo. Motywacją do wzięcia czynnego udziału będzie zwolnienie z pytania tego dnia uczniów, którzy będą mieli ubranie w kolorze pomarańczowym /marchewkowym. Na dużej przerwie na specjalnym stoisku będzie można także nabyć produkty z marchewką jako składnikiem głównym (ciasto marchewkowe, muffiny marchewkowe, sok…)
Uczniowie każdej klasy przygotowują:
1. KLASOWE SELFIE Z MARCHEWKOWYM AKCENTEM. Zdjęcie ma być przekazane w formie elektronicznej do p. Justyny Pankiewicz lub przesłane na adres justyna.pankiewicz@gmail.com

( Kategorie: )

Plan lekcji - aktualizacja

Napisano: 1 Wrzesień, 2015 - 16:57 przez Administrator

Po konieczności wprowadzenia kilku zmian zaktualizowaliśmy rozkład zajęć. Nowy plan lekcji obowiązuje od poniedziałku 07.09.

( Kategorie: )

Spotkanie rodziców, uczniów klas pierwszych, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Napisano: 19 Sierpień, 2015 - 04:33 przez dyrektor

Najbardziej upalne wakacje w ostatnich 25 latach właśnie dobiegają końca. Długi czas kanikuły powoduje pewne rozleniwienie, ale znając zapał Was-Drodzy uczniowie, "rozkręcimy" się do wytężonej pracy w pierwszym tygodniu września!
I dlatego chcąc Wam pomóc w łagodnym wejściu w nowy rok szkolny 2015/2016 przedstawiamy harmonogram wydarzeń

-czwartek 27 sierpnia 2015 r. odbędzie się o godz. 17:00-spotkanie z wychowawcami, rodzicami i uczniami klas pierwszych. Bezpośrednio przed i w trakcie spotkania rozdamy uczniom klas pierwszych szkolne legitymacje. Przedstawimy wychowawców oraz informacje związane z wymaganiami szkolnymi. Po zebraniu będzie możliwość wprowadzenia korekt w wyborze II języków obcych oraz ewentualnego przepisania się do innej klasy

( Kategorie: )

Coś się kończy, a coś zaczyna...

Napisano: 16 Sierpień, 2015 - 19:22 przez Administrator

Jak się macie na wakacjach? Zaczynają się kończyć powoli… :( Ale za to zbliża się kolejna wymiana :)

W programie tym razem m.in.:
dwudniowy pobyt w Krakowie, jednodniowa wycieczka w Bieszczady, zwiedzanie Muzeum Auschwitz razem z warsztatami, dużo atrakcji w Łańcucie i w Rzeszowie. Wszystko to za jedyne 250 zł, bo mamy tym razem jeszcze większe dofinansowanie do projektu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

A w Galerii trochę wspomnień z czerwcowej wyprawy grupy polskiej do Niemiec.

( Kategorie: )

Lista podręczników na rok szkolny 2015/2016

Napisano: 14 Lipiec, 2015 - 23:00 przez Administrator

Podajemy listę podręczników, które będą obowiązywać w najbliższym roku szkolnym. Prosimy, by świeżo przyjęci do szkoły uczniowie klas I-szych wstrzymywali się z zakupem nowych podręczników, ponieważ większą część odkupią od rok starszych kolegów z klas II-gich. Przypominamy, że w I klasie kończymy w zakresie podstawowym zajęcia z biologii, chemii, fizyki, geografii, podstaw przedsiębiorczości, edukacji dla bezpieczeństwa, wiedzy o kulturze, historii, wiedzy o społeczeństwie, więc uczniowie klas II powinni odsprzedać taniej używane podręczniki swoim młodszym kolegom.

( Kategorie: )

Oficjalne wyniki rekrutacji do I LO w Łańcucie

Napisano: 7 Lipiec, 2015 - 08:28 przez Administrator

Po dostarczeniu oryginałów dokumentów, potwierdzających chęć podjęcia dalszej nauki w naszej szkole, rozpatrzeniu odwołań tych, którym brakło punktów, by zakwalifikować się w I-szym terminie naboru w poczet uczniów I LO, uformowaliśmy 4 klasy:

Klasa Ia

Klasa Ib

Klasa Ic

Klasa Id

( Kategorie: )
Subskrybuj zawartość