WIELKI SUKCES I LO - otrzymaliśmy "Srebrną Tarczę"

Napisano: 2 Lipiec, 2016 - 17:20 przez dyrektor

Miło nam zakomunikować , że w XVIII Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących nasza szkoła znowu znalazła się w gronie wyróżnionych szkół. W 2014 i 2015 r. otrzymaliśmy brązowe medale , a w tym roku uzyskaliśmy Srebrną Tarczę , plasując się na 12 miejscu w Województwie Podkarpackim. Pełny ranking na stronie miesięcznika "Perspektywy"

www.perpektywy.pl

JUŻ JUTRO OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO!

Napisano: 13 Listopad, 2016 - 14:50 przez Administrator

Osoby chętne do wzięcia udziału w olimpiadzie zapraszamy do wpisania się na listę w sekretariacie od godz.8.00 do 9.00.

W olimpiadzie mogą uczestniczyć te osoby, których ocena końcoworoczna ( z ubiegłego roku) była nie niższa niż 5.

Życzymy powodzenia!

Sienkiewiczacy w Oblęgorku u swego Patrona

Napisano: 13 Listopad, 2016 - 11:16 przez Administrator

W dniu 10 listopada br. w ramach obchodów Roku Sienkiewiczowskiego wybraliśmy się do Oblęgorka. Ten piękny zameczek położony nieopodal Kielc to dar narodowy dla Naszego Patrona przekazany Mu w 1900 r. Niezwykłe to miejsce nie tylko dzięki ilości eksponatów związanych z Noblistą, ale też ze względu na oryginalną architekturę i piękne „okoliczności przyrody”. Rozpoczęliśmy od ciekawej prelekcji o życiu i twórczości Litwosa, następnie obejrzeliśmy wnętrza muzeum wyposażone w autentyczne meble, obrazy, rękopisy, bibeloty z czasów, gdy mieszkał tu Sienkiewicz wraz ze swoją rodziną.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Napisano: 10 Listopad, 2016 - 22:45 przez Administrator

Lista zakwalifikowanych do etapu powiatowego konkursu "I love numbers"

Napisano: 8 Listopad, 2016 - 19:22 przez Administrator

W dniu dzisiejszym w naszym LO odbył się etap szkolny I Konkursu Matematycznego w języku angielskim "I love numbers". Publikujemy listę zakwalifikowanych do etapu powiatowego.

• Lista zakwalifikowanych
  • Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!!!

Eliminacje szkolne do konkursu "I love numbers"

Napisano: 2 Listopad, 2016 - 20:49 przez Administrator

Dnia 14 grudnia 2016r. odbędzie się I Powiatowy Konkurs Matematyczny w języku angielskim I love numbers. Eliminacje szkolne do etapu powiatowego odbędą się 8 listopada 2016r. o godz. 12.00.

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!!!

Finał Konkursu Matematycznego im. prof. J. Marszała

Napisano: 2 Listopad, 2016 - 20:41 przez Administrator

Etap wojewódzki Konkursu Matematycznego im. prof. J. Marszała odbędzie się w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Łańcucie w dniu 18 listopada 2016 r. o godz. 10-ej.

Wyniki etapu powiatowego zamieszczone zostały w zakładce KONKURSY, w dziale Aktualności.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Wycieczka do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

Napisano: 2 Listopad, 2016 - 20:16 przez Administrator

Z okazji trwającego Roku Henryka Sienkiewicza zapraszamy uczniów klas pierwszych i drugich na wycieczkę szkolną, która odbędzie się w czwartek 10 listopada. Celem naszego wyjazdu będzie zwiedzanie pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Uczestniczyć tam będziemy w zajęciach: Henryk Sienkiewicz i jego czasy, podczas których poznamy biografię Patrona naszej szkoły ukazaną na tle epoki.

Po drodze zatrzymamy się w Kielcach i zobaczymy między innymi piękną ulicę H. Sienkiewicza, barokowy Pałac Biskupów Krakowskich i rezerwat przyrody „Kadzielnia” ze znajdującym się tam amfiteatrem mieszczącym ponad 5 tyś. widzów. W okolicach: zamek królewski w Chęcinach i Bartka (jeden z najstarszych dębów w Polsce).

JUŻ 29 LISTOPADA br. święto wszystkich Sienkiewiczaków – DZIEŃ PATRONA!

Napisano: 30 Październik, 2016 - 21:45 przez Administrator

W tym roku Dzień Patrona ma szczególny charakter w związku z Rokiem Sienkiewicza ogłoszonym przez Sejm RP. Wykorzystajmy to święto Naszej Szkoły do różnorodnych działań o charakterze kulturalno-literackim wokół Patrona.
    Proponowane konkursy:
    1. Mistrz dobrych manier, czyli Sienkiewiczowski savoire-vivre. Klasy przygotowują na kolejne poniedziałkowe godziny wychowawcze pięciominutowe scenki z zakresu sztuki zachowania oraz plakat reklamujący dany temat (7 listopada kl. 1a, 1b, 1c, 1d; 14 listopada kl. 1e, 2a, 2b, 2c, 2d)
    2. Konkurs na najpiękniejszą bajkę dla dzieci z Podkarpackiego Hospicjum – dla chętnych klas pierwszych. Projekt grupowy pod opieką PP. Polonistów

AMY – 7 LISTOPADA br. idziemy DO KINA !

Napisano: 30 Październik, 2016 - 21:42 przez Administrator

„Amy” to zdobywca Oscara 2016 za najlepszy film dokumentalny. Opowiada on prawdziwą historię wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?
    „Amy” to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. Przejmujący film, który ukazuje prawdziwą historię artystki i zagubionej dziewczyny, presję otoczenia, nałogi, zagubienie, samotność wśród ludzi....