Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Aktualności

Dzień jabłka w I LO.

Napisano: 26 Wrzesień, 2014 - 17:03 przez Administrator

Nasza szkoła stara się o zdobycie certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie i w związku z tym zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i pracowników do przyłączenia się do akcji - Dzień jabłka w I LO.
W najbliższy poniedziałek 29 września na holu szkolnym będą sprzedawane pyszności: szarlotki, mufiny jabłkowe, sok jabłkowy i inne produkty związane z jabłkiem jako składnikiem głównym.
Klasą, która podjęła się rozpropagować akcję w naszej szkole jest ID wraz z wychowawczynią panią prof. Karoliną Kochmańską.

( Kategorie: )

Zielona Góra tegoroczną stolicą młodych matematyków

Napisano: 26 Wrzesień, 2014 - 06:05 przez Administrator

W dniach 18-21 września reprezentowaliśmy naszą szkołę i województwo na V Kongresie Młodych Matematyków Polskich. Uczestniczyło w nim około 160 uczniów z całej Polski i Ukrainy. W ciągu tych czterech dni mieliśmy okazję wysłuchać wykładów wybitnych polskich profesorów.
Szczególnie zainteresowały nas wykłady Krzysztofa Ciesielskiego na temat „Tramwaj, owieczki i Tatry, czyli o twierdzeniu retraktowym Ważewskiego” oraz Marka Kordosa o „Ciężkich argumentach”. Na kongresie również uczniowie prezentowali swoje referaty.
Oprócz części naukowej organizatorzy zapewnili inne atrakcje takie jak wycieczka do parku technologicznego Interior oraz wieczór kabaretowo-jazzowy z udziałem kabaretu Ciach.

( Kategorie: )

75 rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

Napisano: 26 Wrzesień, 2014 - 06:00 przez Administrator

Przed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową. Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji „Burza”, której 70. rocznicę również w tym roku obchodzimy, ale też stworzenie siły moralnej i tradycji niepodległościowej, które pozwoliły przetrwać czas komunistycznej dyktatury.
Są wśród nas świadkowie historii, którzy tworzyli i byli uczestnikami Polskiego Państwa Podziemnego, przyczyniając się tym samym do zachowania polskości oraz wiary w Polskę wolną i niepodległą. Często za wierność tym ideałom zapłacili wysoką cenę - nie tylko w czasie wojny, ale także w okresie powojennym.

( Kategorie: )

Dodatkowe zajęcia z różnych przedmiotów w naszym LO.

Napisano: 15 Wrzesień, 2014 - 16:07 przez Administrator

Z przyjemnością informujemy, że Powiat Łańcucki w roku szkolnym 2013/2014 i w roku szkolnym 2014/2015 będzie realizował projekt pn. „Wyrównywanie szans edukacyjnych w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Łańcucie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany w ramach Działania 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałania 9.1.2. „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych” Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

( Kategorie: )

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa.

Napisano: 3 Wrzesień, 2014 - 16:03 przez Administrator

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa -rusza rejestracja do gry i kursu e-learningowego szczegóły w zakładce SZOK i na www.sigg.edu.pl.

( Kategorie: )

" Finansowe i materialne formy pomocy dla uczniów I LO"

Napisano: 28 Sierpień, 2014 - 18:42 przez Administrator

Uzupełniając treść dzisiejszego zebrania z rodzicami i uczniami klas pierwszych, przesyłamy informacje oraz linki na temat pomocy dla uczniów naszej szkoły w zakresie dofinansowania dojazdów , zakupu podręczników, stypendium dla młodzieży uzdolnionej, dodatkowych zajęć z różnych przedmiotów maturalnych.

Dofinansowanie dojazdu do szkoły dla uczniów klas pierwszych

Dofinansowanie zakupu podręczników

( Kategorie: )

Spotkanie rodziców, uczniów klas pierwszych, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Napisano: 25 Sierpień, 2014 - 20:11 przez dyrektor

Wakacje były piękne, słoneczne, rozleniwione, ale właśnie dobiegają końca. Trochę szkoda, ale przecież początek rozruchu Nowego Roku Szkolnego ma swoje dobre strony. Spotkamy się z kolegami "na żywo", a powoli rozbiegając się w pierwszym tygodniu września, łagodnie przejdziemy do bardziej wytężonej pracy.

Oto harmonogram na najbliższe 10 dni

-czwartek 28 sierpnia 2014 r. odbędzie się posiedzenie plenarne Rady Pedagogicznej ( od godz. 9:00-14:00)-dla uczniów i rodziców istnieje możliwość spotkania się z nauczycielami.

-w ten sam dzień popołudniu (czwartek) godz. 17:00-spotkanie z wychowawcami, rodzicami i uczniami klas pierwszych. Bezpośrednio przed i w trakcie spotkania rozdamy uczniom klas pierwszych szkolne legitymacje. Przedstawimy wychowawców oraz informacje związane z wymaganiami szkolnymi. Po zebraniu będzie mozliwość wprowadzenia korekt w wyborze II języków obcych oraz ewentualnego przepisania się do innej klasy

( Kategorie: )

Lista podręczników na rok szkolny 2014/2015

Napisano: 14 Lipiec, 2014 - 23:00 przez Administrator

Podajemy listę podręczników, które będą obowiązywać w najbliższym roku szkolnym. Prosimy, by świeżo przyjęci do szkoły uczniowie klas I-szych wstrzymywali się z zakupem nowych podręczników, ponieważ większą część odkupią od rok starszych kolegów z klas II-gich. Przypominamy, że w I klasie kończymy w zakresie podstawowym zajęcia z biologii, chemii, fizyki, geografii, podstaw przedsiębiorczości, edukacji dla bezpieczeństwa, wiedzy o kulturze, historii, wiedzy o społeczeństwie, więc uczniowie klas II powinni odsprzedać taniej używane podręczniki swoim młodszym kolegom.

( Kategorie: )

Oficjalne wyniki rekrutacji do I LO w Łańcucie

Napisano: 9 Lipiec, 2014 - 14:43 przez Administrator

Po dostarczeniu oryginałów dokumentów, potwierdzających chęć podjęcia dalszej nauki w naszej szkole, rozpatrzeniu odwołań tych, którym brakło punktów, by zakwalifikować się w I-szym terminie naboru w poczet uczniów I LO, uformowaliśmy 5 klas:

Klasa matematyczno-fizyczna Ia

Klasy biologiczno-chemiczne Ib i Ic

Klasa matematyczno-geograficzno-chemiczna Id

( Kategorie: )

Praca Badawcza na XLIII Olimpiadę Biologiczną, „złotej” Urszuli Skorus opublikowana w „Biologii w szkole” nr 3 Maj/Czerwiec 2014

Napisano: 30 Czerwiec, 2014 - 13:45 przez Administrator

Praca Urszuli pt.: Rośliny owadożerne i pasożytnicze na terenie miasta Łańcuta i okolic oraz preferencje kanianki pospolitej Cuscuta Europaea w doborze żywiciela została wyróżniona podczas XLIII Olimpiady Biologicznej, nominowana do Międzynarodowego Konkursu Młodych Naukowców Unii Europejskiej oraz została opublikowana w czasopiśmie naukowym „Biologia w szkole”.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią pracy a także z artykułem pt.: „Dzień Tryfidów” pióra p. dr Piotra Borsuka, redaktora naczelnego „Biologii w szkole”, w którym opisuje przebieg zawodów centralnych i daje wskazówki jak dobrze napisać interesującą pracę olimpijską, za wzór stawiając pracę Urszuli.

( Kategorie: )
Subskrybuj zawartość