Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Aktualności

Plan lekcji - aktualizacja

Napisano: 1 Wrzesień, 2015 - 16:57 przez Administrator

Po konieczności wprowadzenia kilku zmian zaktualizowaliśmy rozkład zajęć. Nowy plan lekcji obowiązuje od poniedziałku 07.09.

( Kategorie: )

Spotkanie rodziców, uczniów klas pierwszych, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Napisano: 19 Sierpień, 2015 - 04:33 przez dyrektor

Najbardziej upalne wakacje w ostatnich 25 latach właśnie dobiegają końca. Długi czas kanikuły powoduje pewne rozleniwienie, ale znając zapał Was-Drodzy uczniowie, "rozkręcimy" się do wytężonej pracy w pierwszym tygodniu września!
I dlatego chcąc Wam pomóc w łagodnym wejściu w nowy rok szkolny 2015/2016 przedstawiamy harmonogram wydarzeń

-czwartek 27 sierpnia 2015 r. odbędzie się o godz. 17:00-spotkanie z wychowawcami, rodzicami i uczniami klas pierwszych. Bezpośrednio przed i w trakcie spotkania rozdamy uczniom klas pierwszych szkolne legitymacje. Przedstawimy wychowawców oraz informacje związane z wymaganiami szkolnymi. Po zebraniu będzie możliwość wprowadzenia korekt w wyborze II języków obcych oraz ewentualnego przepisania się do innej klasy

( Kategorie: )

Coś się kończy, a coś zaczyna...

Napisano: 16 Sierpień, 2015 - 19:22 przez Administrator

Jak się macie na wakacjach? Zaczynają się kończyć powoli… :( Ale za to zbliża się kolejna wymiana :)

W programie tym razem m.in.:
dwudniowy pobyt w Krakowie, jednodniowa wycieczka w Bieszczady, zwiedzanie Muzeum Auschwitz razem z warsztatami, dużo atrakcji w Łańcucie i w Rzeszowie. Wszystko to za jedyne 250 zł, bo mamy tym razem jeszcze większe dofinansowanie do projektu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

A w Galerii trochę wspomnień z czerwcowej wyprawy grupy polskiej do Niemiec.

( Kategorie: )

Lista podręczników na rok szkolny 2015/2016

Napisano: 14 Lipiec, 2015 - 23:00 przez Administrator

Podajemy listę podręczników, które będą obowiązywać w najbliższym roku szkolnym. Prosimy, by świeżo przyjęci do szkoły uczniowie klas I-szych wstrzymywali się z zakupem nowych podręczników, ponieważ większą część odkupią od rok starszych kolegów z klas II-gich. Przypominamy, że w I klasie kończymy w zakresie podstawowym zajęcia z biologii, chemii, fizyki, geografii, podstaw przedsiębiorczości, edukacji dla bezpieczeństwa, wiedzy o kulturze, historii, wiedzy o społeczeństwie, więc uczniowie klas II powinni odsprzedać taniej używane podręczniki swoim młodszym kolegom.

( Kategorie: )

Oficjalne wyniki rekrutacji do I LO w Łańcucie

Napisano: 7 Lipiec, 2015 - 08:28 przez Administrator

Po dostarczeniu oryginałów dokumentów, potwierdzających chęć podjęcia dalszej nauki w naszej szkole, rozpatrzeniu odwołań tych, którym brakło punktów, by zakwalifikować się w I-szym terminie naboru w poczet uczniów I LO, uformowaliśmy 4 klasy:

Klasa Ia

Klasa Ib

Klasa Ic

Klasa Id

( Kategorie: )

Wyniki rekrutacji w I LO

Napisano: 2 Lipiec, 2015 - 12:50 przez Administrator

Przedstawiamy listę osób przyjętych do Naszej Szkoły. Prosimy o dostarczenie oryginałów dokumentów, które będą potwierdzeniem chęci podjęcia nauki w I LO.

Osoby, które nie znajdują się na poniższej liście, a chcą podjąć naukę w I LO, mogą złożyć odwołanie od wyników rekrutacji do Dyrektora Szkoły.

Lista osób przyjętych

Lista osób przyjętych wg punktów

( Kategorie: )

Drużyna z Naszej Szkoły na podium!

Napisano: 20 Czerwiec, 2015 - 09:02 przez Administrator

Drużyna „Thelasttrial” w składzie Tomasz Długosz, Kamil Pelc i Michał Fleszar ostatecznie w finale gry biznesowej „Wirtualny Menedżer III” zdobyła III miejsce!!!
Oprócz nagród rzeczowych dostali 50 % dofinansowanie do studiów na WSIZie.!!!


( Kategorie: )

Uczniowie I LO w Łańcucie na konferencji BSP w Tallinie - 5-8.06, czyli podbój Estonii w cztery dni

Napisano: 19 Czerwiec, 2015 - 14:32 przez Administrator

BSP, czyli The Baltic Sea Project jest programem UNESCO skupiającym szkoły krajów nadbałtyckich. Głównym celem tej organizacji jest ochrona środowiska Morza Bałtyckiego poprzez zwiększanie świadomości o zagrożeniach wynikających z działalności człowieka oraz zmian klimatycznych. Uczniowie szkół członkowskich w ciągu roku prowadzi badania oraz obserwacje, potem dzielą się z innymi na corocznych konferencjach. W I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie ideę prowadzenia badań zaszczepiła Pani Profesor Ludmiła Smęt – Dudziak - nauczycielka biologii, za co jesteśmy jej niezmiernie wdzięczni. Co mam na myśli mówiąc prowadzenie badań? Obserwacje porostów, innych gatunków roślin i zwierząt, a następnie zapisywanie wszystkich wyników badań umożliwia wyciąganie wniosków na temat zmian zachodzących w środowisku i ich wpływu na stan naszego morza - Bałtyku. Takim wyzwaniom stawiają czoła uczniowie nie tylko z Polski, ale też z Finlandii, Estonii, Szwecji, Dani, Litwy, Rosji, Łotwy i Niemiec. Podsumowaniem całego roku działań na rzecz The Baltic Sea Project była konferencja, która odbyła się w Tallinie - położonej nad morzem malowniczej stolicy Estonii.

( Kategorie: )

WAKACJE TUŻ, TUŻ, A MY JESZCZE LECIMY W PODRÓŻ DO NIEMIEC... ZBIERAMY GRUPĘ CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W WYMIANIE

Napisano: 16 Czerwiec, 2015 - 13:04 przez Administrator

Jak zwykle o tej porze roku grupa naszych uczniów wyjeżdża na tydzień do Niemiec. Jest to zakończenie kolejnej edycji polsko – niemieckiej wymiany szkolnej. Już od 15 lat, przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, młodzież I LO w Łańcucie i Gesamtschule Reichshof raz do roku spotyka się w Polsce i raz w Niemczech.

We wrześniu 2014 r. gościliśmy grupę z Eckenhagen. Niemcy spędzili z nami niezapomniane 8 dni, zwiedzali okolice, uczyli się języka polskiego. Byliśmy na dwudniowej wycieczce w Krakowie, odwiedzaliśmy miejsca pamięci. Świętowaliśmy też razem sukces polskich siatkarzy w Mistrzostwach Świata.

( Kategorie: )

Dumni z historii Podkarpacia!- najlepsze prace w regionie z I LO w Łańcucie

Napisano: 8 Czerwiec, 2015 - 07:41 przez dyrektor

Biuro Edukacji Publicznej IPN w Rzeszowie, zorganizowało ciekawy konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Polegał on na przygotowaniu eseju oraz prezentacji mulimedialnej przedstawiającej ten aspekt historii regionu drugiej połowy XX wieku ,
z której jako mieszkańcy Podkarpacia możemy czuć się szczególnie dumni.Z naszej szkoły wystartowały dwa zespoły i każdy odniósł sukces. I miejsce zajęła drużyna w składzie ; Anna Dziuba , Aleksandra Hospod , Sylwia Mroszczyk ( kl. I C ) za pracę o pielgrzymce Jana Pawła II do Rzeszowa w 1991 r. Drugie miejsce zajęły Kamila Barnat , Anna Balawender , Patrycja Fangor ( kl. IE ) za pracę poświęconą działalności '' Solidarności " w Soninie na początku lat osiemdziesiątych.

( Kategorie: )
Subskrybuj zawartość