14 X i ZJAZD POKOLEŃ CORAZ BLIŻEJ…

Napisano: 31 Sierpień, 2017 - 20:35 przez Administrator

I LO w Łańcucie kolejny raz w czołówce Najlepszych Szkół Podkarpacia! - otrzymaliśmy "Brązową Tarczę"

Napisano: 27 Styczeń, 2017 - 17:59 przez dyrektor

Pragniemy podzielić się naszą radością i dumą i poinformować oficjalnie, że w XIX Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących, nasza szkoła znów znalazła się w gronie Najlepszych.
W ubiegłym roku uzyskaliśmy Srebrną Tarczę , a obecnie, tak jak w 2014 i 2015- Brązową Tarczę, plasując się na 22 miejscu w Województwie Podkarpackim.
Pełny ranking na stronie miesięcznika "Perspektywy"
www.perpektywy.pl

I LO wśród najlepszych liceów w Polsce!

Napisano: 26 Luty, 2018 - 22:30 przez Administrator

I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie

Srebrną Szkołą 2018

w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Liceów Ogólnokształcących

prowadzonym przez Portal Edukacyjny PERSPEKTYWY

Kapituła Rankingu po raz kolejny doceniła sukcesy naszej Szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.
Z prawdziwą duma i radością informujemy, że:

JESTEŚMY W CZOŁÓWCE najlepszych liceów Podkarpacia:

II Turniej Charytatywny halowej piłki nożnej w Łańcucie

Napisano: 24 Luty, 2018 - 09:26 przez Administrator

11 lutego na hali Mosir odbył się II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej z udziałem drużyn: Policji, Straży Pożarnej, Miasta Łańcut, Zamku, Księży i Samorządowców Powiatu Łańcuckiego. Drużyna Samorządowców zajęła II miejsce. W jej składzie wystąpili uczniowie klasy sportowej; Oskar Kwolek, Eryk Trytko, Jacek Stankiewicz, Damian Falandysz, nauczyciele; Jan Ciężar i Piotr Szmuc oraz inni pracownicy Starostwa; Marek Mączka, Maciej Biały, Marek Uberman, Adrian Łański i Jakub Czarnota. W trakcie zawodów zebrano 6000zł dla c

Próbna matura z języka polskiego - część ustna.

Napisano: 24 Luty, 2018 - 09:16 przez Administrator

Drodzy maturzyści!
Poniżej przedstawiamy harmonogramy próbnej matury z języka polskiego.
HARMONOGRAM

Studniówka 2018

Napisano: 14 Luty, 2018 - 18:19 przez Administrator

Studniówka I LO w Łańcucie odbyła się 27.01.2018 roku. Sienkiewiczaków tradycyjnie już gościł Hotel Łańcut. Licznie zebranych maturzystów, nauczycieli i rodziców powitali Pan Dyrektor Robert Szura, Pani Wicestarosta Barbara Pilawa-Kraus wraz z przewodniczącymi szkoły i klas - Wiktorią Kraus, Karoliną Piekło, Magdaleną Brzezicką, Karoliną Nykiel i Andżeliką Augustyn. Po oficjalnych powitaniach i wzruszających słowach, „poloneza czas (było) zacząć”.

Zaprezentowano piękną choreografię, dzięki licznym próbom pod doświadczonym okiem Pani Magdaleny Cwynar wszystko się udało. Kreacje dziewcząt i wspaniała prezencja męskiej części maturzystów wprost powalały. Rodzicom łza się w oku kręciła i nikt nie wiedział, gdzie się podziały te dzieci w dżinsach, glanach i kraciastych koszulach sprzed 3 lat.

Uwaga uczniowie klas drugich!

Napisano: 12 Luty, 2018 - 20:04 przez Administrator

W dniach 27-28 lutego (wtorek lub środa w godzinach od 9 do 14) w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo –Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbędą się XIII Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon. Wstęp bezpłatny! Pełna oferta targów jest dostępna na stronie www.edukacja.targirzeszowskie.pl

Uczniowie klas 2 z naszej szkoły mogą wybrać dowolny termin, wcześniej zgłaszając wyjazd u prof.M. Kaczmarczyk. Każda klasa z wychowawcą organizuje wyjazd we własnym zakresie.

Próbna matura z języka angielskiego - część ustna.

Napisano: 10 Luty, 2018 - 16:23 przez Administrator

Drodzy maturzyści!
Poniżej przedstawiamy harmonogramy próbnej matury z języka angielskiego.
HARMONOGRAM

Aktualizacja planu lekcji.

Napisano: 8 Luty, 2018 - 11:34 przez Administrator

Drodzy uczniowie!
Wprowadziliśmy niewielkie zmiany w planie lekcji, które będą obowiązywać od 12 lutego (poniedziałek). Prosimy o zapoznanie się z aktualnym planem zajęć.

KONFERENCJA NAUKOWA „MIEJSCE RADY SZKOLNEJ KRAJOWEJ W KSZTAŁTOWANIU USTROJU SZKOLNEGO W LATACH 1868 – 1922”

Napisano: 27 Styczeń, 2018 - 08:33 przez Administrator

Dr Joanna Kordzikowska i uczniowie klasy III d w dniu 23.01.2018 uczestniczyli w konferencji naukowej nt. działalności Rady Szkolnej Krajowej. Konferencję zorganizowało Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Uniwersytet Rzeszowski. W Komitecie Honorowym zasiedli: dr Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, mgr Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, dr Dariusz Iwaneczko – Dyrektor IPN w Rzeszowie.

Prelegenci omawiali wiele aspektów historii regionalnej, wśród nich szczególne miejsce zajął wykład Pani dr Ewy Leniart nt. prawnych aspektów działania organizacji oświatowej w II RP oraz wykład prof. Czesława Kłaka pt. ”Ewolucja odpowiedzialności nauczyciela jako osoby pełniącej funkcje publiczną. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się rozważania dr Elżbiety Dolaty przedstawiające obraz galicyjskiego dzieciństwa w świetle literatury pamiętnikarskiej.