Lista podręczników na rok szkolny 2019/2020

Napisano: 17 Lipiec, 2019 - 15:00 przez Administrator

Podajemy listę podręczników, które będą obowiązywać w najbliższym roku szkolnym.

PODRĘCZNIKI DLA UCZNIÓW PO GIMNAZJUM

PODRĘCZNIKI DLA UCZNIÓW PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

14 X i ZJAZD POKOLEŃ CORAZ BLIŻEJ…

Napisano: 31 Sierpień, 2017 - 20:35 przez Administrator

I LO w Łańcucie kolejny raz w czołówce Najlepszych Szkół Podkarpacia! - otrzymaliśmy "Brązową Tarczę"

Napisano: 27 Styczeń, 2017 - 17:59 przez dyrektor

Pragniemy podzielić się naszą radością i dumą i poinformować oficjalnie, że w XIX Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących, nasza szkoła znów znalazła się w gronie Najlepszych.
W ubiegłym roku uzyskaliśmy Srebrną Tarczę , a obecnie, tak jak w 2014 i 2015- Brązową Tarczę, plasując się na 22 miejscu w Województwie Podkarpackim.
Pełny ranking na stronie miesięcznika "Perspektywy"
www.perpektywy.pl

NEKROLOG

Napisano: 28 Grudzień, 2019 - 10:38 przez Administrator

Wyniki Konkursu Matematycznego im. J. Marszała dla szkół podstawowych

Napisano: 12 Grudzień, 2019 - 16:07 przez Administrator

Przedstawiamy laureatów XXVII Konkursu Matematycznego im. Prof. Jana Marszała dla Szkół Podstawowych.
Gratulujemy zwycięzcom i im opiekunom i zapraszamy zdobywców I, II, III miejsca oraz wyróżnionych po odbiór nagród oraz dyplomów - oczywiście wraz z opiekunami.

Przypominamy, że uroczyste Zakończenie Konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 30 stycznia 2020 roku o godzinie 10.30
w I LO w Łańcucie.

Komisja Konkursu

Nasze Liceum realizuje projekt, finansowany z NBP „Polski ZŁOTY ma 100 lat”.

Napisano: 4 Grudzień, 2019 - 21:54 przez Administrator

W ramach w/w projektu ogłaszamy 9 konkursów na:
1.Projekt i wykonanie puzzli wybranego przez siebie nominału banknotu z wyraźnym zaznaczeniem ZŁOTY ma 100 lat! Format 30 cm x 40 cm .
2.Najciekawsze zaprezentowanie polskich władców znajdujących się na banknotach w postaci krótkiej scenki pokazanej podczas Gali 20 marca 2020 r.
3.Najciekwszy projekt baneru przypominający o 100 rocznicy uchwalenia nazwy ZŁOTY dla waluty NBP.
4.Autorską piosenkę o polskim ZŁOTYM (tj. własne słowa, melodia zaś „ściągnięta” ze znanych już piosenek)
5.Najtrafniejszą fraszkę z polskim ZŁOTYM w tle.

Każdy może pomagać!

Napisano: 3 Grudzień, 2019 - 19:59 przez Administrator

Święty Mikołaj już za rogiem, a w takiej wyjątkowej chwili przypominamy sobie o wartości bezinteresownej pomocy drugiemu i jakoś łatwiej zauważyć tych, którzy tej pomocy potrzebują. Z tego względu uczniowie klasy II B wraz z wychowawcą przygotowali mikołajkowy kiermasz domowych wypieków, które sprzedawano podczas przerw na hallu szkolnym w poniedziałek 2 grudnia. Zebraną kwotę w całości przeznaczymy na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji 20-letniego Karola z Łańcuta, który uległ poważnemu wypadkowi podczas pracy zagranicą.
Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę kosztując jednocześnie słodkich pyszności. Sienkiewiczacy po raz kolejny potwierdzili, że są ludźmi o wielkich sercach, wrażliwymi na ludzką krzywdę i cierpienie.

Raj Utracony

Napisano: 1 Grudzień, 2019 - 14:46 przez Administrator

Uwielbiam zwiedzać. Niezwykłą przyjemność sprawia mi poznawanie historii odwiedzanych zabytków i atrakcji turystycznych. W swoim życiu dane mi było stawiać kroki w wielu miejscach – na masywnych schodach zamojskiego Ratusza, nierównej kostce Kazimierskiego rynku czy, stopami obutymi w filcowe papcie, niegdysiejszej rezydencji Potockich w Łańcucie. Za każdym razem gdy dowiaduję się więcej na temat odwiedzanych monumentów historii, czuję jak układanka w mojej głowie zyskuje nowe „puzzle”. Choć zdaję sobie sprawę, że pojęcie i zrozumienie otaczającego mnie świata i jego dziejów jest niemożliwe, to czuję jakby każdy element tejże zagadki przybliżał mnie do celu.

Nie ma jak Lwów…. Kresowe peregrynacje.

Napisano: 1 Grudzień, 2019 - 14:45 przez Administrator

Już po raz kolejny udało się Sienkiewiczakom zagościć do Lwowa. Wrażenia niezapomniane. Oto wybrane relacje uczestników:

Ano, znowu! Po pierwszej, ubiegłorocznej wizycie można powiedzieć, że jedynie "liznęliśmy" tego miasta. Oczarowani magią i urokiem Lwowa wybraliśmy go na naszą kolejną wycieczkę. Czy znudził się? Nic z tych rzeczy. Lwów jest wbrew zasadzie ,,co za dużo, to niezdrowo”, jest jej totalnym przeciwieństwem. Z każdym kolejnym razem możemy odkrywać coraz to nowe tajemnice, ciekawostki, dowiedzieć się o przeróżnych przygodach mieszkańców, jak i postaci historycznych. A nawet gdyby znalazł się śmiałek twierdzący, że wie już o Lwowie wszystko, to gwarantuję, że słysząc propozycję wyjazdu - pierwszy spakuje paszport do walizki.

Jeśli echo ich głosów zamilknie, zginiemy….

Napisano: 1 Grudzień, 2019 - 14:44 przez Administrator

Julia Olbrycht z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Łańcucie wśród laureatów VIII Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego pt. Polskie więźniarki w Ravensbrück

Od ośmiu lat pod patronatem Kustosza Pamięci Narodowej dr Wandy Półtawskiej odbywa się wyjątkowe przedsięwzięcie, którego celem jest upamiętnienie więźniarek KL Ravensbrück. W jego organizację włączają się nie tylko inicjatorzy, czyli Dyrekcja i nauczyciele ze Szkoły w Pińczycach, ale również cała lokalna społeczność konsoliduje się, by to wielkie dzieło miało odpowiednią rangę, piękną oprawę i szeroki wydźwięk. Podsumowanie tegorocznej edycji miało miejsce zgodnie z tradycją w Bazylice oo. franciszkanów w Krakowie. Rozpoczęła je msza św. w intencji pomordowanych więźniarek KL, zaś w auli bł. Jakuba Strzemię odbyła się podniosła i piękna uroczystość: prezes IPN dr Jarosław Szarek wręczył nagrody laureatom i ich opiekunom.