WIELKI SUKCES I LO - otrzymaliśmy "Srebrną Tarczę"

Napisano: 2 Lipiec, 2016 - 17:20 przez dyrektor

Miło nam zakomunikować , że w XVIII Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących nasza szkoła znowu znalazła się w gronie wyróżnionych szkół. W 2014 i 2015 r. otrzymaliśmy brązowe medale , a w tym roku uzyskaliśmy Srebrną Tarczę , plasując się na 12 miejscu w Województwie Podkarpackim. Pełny ranking na stronie miesięcznika "Perspektywy"

www.perpektywy.pl

Informacja dla maturzystów

Napisano: 2 Lipiec, 2016 - 14:25 przez Administrator

Drodzy Maturzyści!
W dniu 5 lipca 2016r. od godz. 9.00 do godz. 12.00 w sali 55 będzie możliwość spotkania się z wychowawcą i odebrania świadectwa maturalnego. Po godz. 12.00 świadectwa będą do odbioru w sekretariacie szkoły.

„PRAWO – DOBRY KURS”

Napisano: 29 Czerwiec, 2016 - 09:33 przez Administrator

W ramach zajęć rozszerzonych z wiedzy o społeczeństwie prowadzony jest program autorski opracowany i realizowany przez dr Joannę Kordzikowską. Polega on na dodatkowych zajęciach z wiedzy prawniczej. Uczniowie uczestniczą także w rozprawach sądowych w Sądzie Rejonowym w Łańcucie i wykładach prowadzonych przez sędziów. Dla wielu uczniów, którzy deklarują chęć podjęcia studiów prawniczych jest to nieoceniona pomoc w przygotowaniu się do realizacji wymarzonej ścieżki kształcenia. W przyszłym roku zajęcia zostaną wzbogacone spotkaniami, wykładami pracowników naukowych rzeszowskich uczelni wyższych.

ORGANIZACJA PRACY NA OSTANIE DNI ROKU SZKOLNEGO

Napisano: 16 Czerwiec, 2016 - 12:49 przez Administrator

Klasy drugie

Lekcje wg planu odbywają się do godziny 10.35
Od 10.55 – matura próbna z języka polskiego-poziom podstawowy

8.00 – matura próbna z j.angielskiego – poziom podstawowy (wszyscy uczniowie)
10.30 – matura próbna z j.angielskiego-poziom rozszerzony
(wg deklaracji)

8.00 – matura z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym

Klasy pierwsze
W środę i w czwartek Dni Sportu – odpowiedzialni: Jan Ciężar (Koordynator) oraz wychowawcy klas pierwszych

W czwartek o godzinie 8.00 – egzaminy sprawdzające/klasyfikacyjne

Podział godzin dla uczniów, którzy nie są zaangażowani w organizację Dnia Otwartego

Napisano: 30 Maj, 2016 - 19:28 przez Administrator

Lekcje odbywają się od godziny 8.55
Na zajęciach będzie sprawdzana obecność.

klasa 2a i klasa 2e
lekcja 2 (godz.8.55) : j.angielski mgr M.Bemben (sala 40)
lekcja 3 : j.angielski - mgr M.Bemben
lekcja 4: religia – siostra Alberta (sala 65)
lekcja 5: religia – siostra Alberta

klasa 2b, klasa 2c i klasa 2d
lekcja 2 (godz.8.55) : chemia - mgr U.Czaczkowska (sala 55)
lekcja 3 : chemia - mgr U.Czaczkowska
lekcja 4: religia – j.angielski - mgr E. Teichman(sala 42)
lekcja 5: religia – j.angielski - mgr E. Teichman(sala 42)

klasa 1b, klasa 1c

Dzień otwarty - Dzień Sienkiewiczaka w Naszym LO!

Napisano: 19 Maj, 2016 - 07:45 przez Administrator

Dzień Sienkiewiczaka w Naszej szkole odbędzie się 31 maja 2016 r. Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na godz. 9.00 , a na godz. 12.00 zapraszamy gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łańcucie.

Ogłoszenie dla maturzystów

Napisano: 12 Maj, 2016 - 08:46 przez Administrator

Maturzysto!
Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia organizuje V edycję stypendiów akademickich. W roku akademickim 2016/2017 Fundacja zamierza przyznać 600 stypendiów wypłacanych w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.

Jeśli:
- zdałeś egzamin maturalny w 2015 lub 2016 roku,
- w roku akademickim 2016/2017 po raz pierwszy podejmujesz studia,
- mieszkasz na wsi lub w mieście poniżej 30 000 mieszkańców,
- średni miesięczny dochód na osobę w twojej rodzinie w 2015 roku nie przekroczył 1110 zł,
zapoznaj się z Regulaminem Fundacji i zarejestruj się na naszej stronie.

Rekrutacja trwa od 11 lipca do 7 września 2016r. (do godz. 16:00).

Aktualizacja planu lekcji

Napisano: 6 Maj, 2016 - 16:13 przez Administrator

W związku z zakończeniem nauki przez uczniów klas trzecich zaktualizowaliśmy plan lekcji, który będzie obowiązywał od poniedziałku - 9 maja. Prosimy wszystkich uczniów o zapoznanie się ze zmianami.

ZDOBYLIŚMY CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

Napisano: 21 Kwiecień, 2016 - 18:46 przez Administrator

Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, iż po trzyletnim okresie starań zostaliśmy docenieni wyjątkowym CERTYFIKATEM SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE. Właśnie dnia 19 kwietnia 2016r., podczas uroczystości na holu szkolnym, w otoczeniu zacnych gości reprezentujących między innymi Kuratorium Oświaty w Rzeszowie – pani Marioli Kiełboń (starszego wizytatora oraz Koordynatora Podkarpackiej Sieci Szkół i Placówek Promujących Zdrowie), pani Jadwigi Boho (Rejonowego Koordynatora, naszego opiekuna merytorycznego i inspiratora działań promujących zdrowie), pani wicestarosty Barbary Pilawy - Kraus, otrzymaliśmy ten wyjątkowy dokument. Stanowi on poświadczenie, iż społeczność Sienkiewiczaków stanęła, jak zawsze, na wysokości zadania.

„JĘZYKOMANIAK PO RAZ CZWARTY!”

Napisano: 21 Marzec, 2016 - 07:58 przez Administrator

16 marca stary, ponad stuletni hol naszej Alma Mater po raz czwarty rozbrzmiał aż siedmioma językami Europy. O godzinie 9 rozpoczęliśmy Dzień Języków Obcych przygotowany dla uczniów I LO, na którym każdy znalazł coś dla siebie- nie tylko dla ducha, ale też dla ciała. Można było pokosztować hiszpańską paellę, angielskie kiełbaski prosto z rusztu ociekające tłuszczem, a na odważnych i najbardziej wybrednych smakoszy kulinarnych specjałów czekały ślimaki. Wszystko to przygotowane i podawane przez wybornych kucharzy i kucharki, w których wcielili się, oczywiście, uczniowie naszej szkoły. O godzinie 12 Pan Starosta Adam Krzysztoń, Pani Profesor Agnieszka Uberman, dyrektor Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Pan Dyrektor I LO Robert Szura dokonali uroczystego otwarcia IV Powiatowego Konkursu Języków Obcych „Językomaniak to Ja”.