Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Aktualności

WIELKI SUKCES I LO - otrzymaliśmy "Srebrną Tarczę"

Napisano: 22 Kwiecień, 2016 - 21:30 przez dyrektor


Miło nam zakomunikować , że w XVIII Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących nasza szkoła znowu znalazła się w gronie wyróżnionych szkół. W 2014 i 2015 r. otrzymaliśmy brązowe medale , a w tym roku uzyskaliśmy Srebrną Tarczę , plasując się na 12 miejscu w Województwie Podkarpackim. Pełny ranking na stronie miesięcznika "Perspektywy"

www.perpektywy.pl

( Kategorie: )

ZDOBYLIŚMY CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

Napisano: 21 Kwiecień, 2016 - 18:46 przez Administrator

Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, iż po trzyletnim okresie starań zostaliśmy docenieni wyjątkowym CERTYFIKATEM SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE. Właśnie dnia 19 kwietnia 2016r., podczas uroczystości na holu szkolnym, w otoczeniu zacnych gości reprezentujących między innymi Kuratorium Oświaty w Rzeszowie – pani Marioli Kiełboń (starszego wizytatora oraz Koordynatora Podkarpackiej Sieci Szkół i Placówek Promujących Zdrowie), pani Jadwigi Boho (Rejonowego Koordynatora, naszego opiekuna merytorycznego i inspiratora działań promujących zdrowie), pani wicestarosty Barbary Pilawy - Kraus, otrzymaliśmy ten wyjątkowy dokument. Stanowi on poświadczenie, iż społeczność Sienkiewiczaków stanęła, jak zawsze, na wysokości zadania.

( Kategorie: )

„JĘZYKOMANIAK PO RAZ CZWARTY!”

Napisano: 21 Marzec, 2016 - 07:58 przez Administrator

16 marca stary, ponad stuletni hol naszej Alma Mater po raz czwarty rozbrzmiał aż siedmioma językami Europy. O godzinie 9 rozpoczęliśmy Dzień Języków Obcych przygotowany dla uczniów I LO, na którym każdy znalazł coś dla siebie- nie tylko dla ducha, ale też dla ciała. Można było pokosztować hiszpańską paellę, angielskie kiełbaski prosto z rusztu ociekające tłuszczem, a na odważnych i najbardziej wybrednych smakoszy kulinarnych specjałów czekały ślimaki. Wszystko to przygotowane i podawane przez wybornych kucharzy i kucharki, w których wcielili się, oczywiście, uczniowie naszej szkoły. O godzinie 12 Pan Starosta Adam Krzysztoń, Pani Profesor Agnieszka Uberman, dyrektor Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Pan Dyrektor I LO Robert Szura dokonali uroczystego otwarcia IV Powiatowego Konkursu Języków Obcych „Językomaniak to Ja”.

( Kategorie: )

Wspaniały finał Akcji Honorowego Krwiodawstwa w I LO!

Napisano: 21 Marzec, 2016 - 07:50 przez Administrator

W dniu 17 marca 2016 r. w naszej szkole odbyła się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Inicjatorem i koordynatorem całego przedsięwzięcia był prof. Wojciech Rybak, opiekun Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi "Serce", jak również wieloletni zasłużony honorowy krwiodawca. Dla osób zaangażowanych w to piękne dzieło był to dzień szczególny. Sienkiewiczacy wykazali się ogromną odpowiedzialnością i wrażliwością. To Oni, młodzi ludzie o wielkim sercu, wspierani przez uczniów innych szkół powiatu łańcuckiego, razem oddali prawie 10 litrów krwi. Podarowali potrzebującym to, co dla nich najważniejsze - życie. Po całej akcji "krewniacy" dostali nagrody w postaci kilkunastu czekolad, chociaż i tak sądzą, że lepszą nagrodą dla nich była ogromna satysfakcja z tego, iż mogli pomóc drugiemu człowiekowi. Uczestnictwo w tego rodzaju przedsięwzięciach zaszczepia młodym ludziom potrzebę bezinteresownej pomocy potrzebującym, wielu z młodych krwiodawców po ukończeniu szkoły nadal odwiedza punkty krwiodawstwa. I tak trzymać!

( Kategorie: )

Wielka Akcja Honorowego Krwiodawstwa w I LO już 17 marca!!!

Napisano: 9 Marzec, 2016 - 20:34 przez Administrator

W czwartek, 17 marca w godz. 8:00 - 11:30 w sali gimnastycznej Naszej szkoły rozpocznie się doroczna Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Do udziału w tym doniosłym wydarzeniu zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów, którzy pragną podzielić się
z bliźnimi swoim bezcennym, ratującym życie płynem. Mile widziane będzie również Nasze zacne Grono Pedagogiczne wraz z Dyrekcją, a także wszyscy chętni spoza szkoły, którym bliska jest idea honorowego krwiodawstwa.
Aby oddać krew należy spełnić kilka istotnych warunków, przede wszystkim - być zdrowym, wypoczętym, zjeść dobre lecz nietłuste śniadanie oraz posiadać dowód osobisty, względnie prawo jazdy lub paszport. O pozostałych kwestiach warunkujących oddanie krwi można się dowiedzieć ze strony internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie pod adresem: https://www.rckk.rzeszow.pl/.

( Kategorie: )

Próbne matury z języka polskiego

Napisano: 9 Marzec, 2016 - 11:21 przez Administrator

Prosimy maturzystów o zapoznanie się z terminami próbnych matur z języka polskiego, szczegóły w załącznikach.

( Kategorie: )

AKCJA MINI FLASH MOB ZAKOŃCZONA

Napisano: 8 Luty, 2016 - 20:11 przez Administrator

Poniedziałkową godzinę wychowawczą uczniowie naszej szkoły wraz z profesorami spędzili bardzo aktywnie. Pod czujnym okiem naszego tancerza z klasy 2C, Marka Szajnara przy rytmach skocznej muzyki zatańczyli wspólnie odważni profesorowie oraz wspaniali uczniowie. Układ był prawdziwym sprawdzianem dla naszych umiejętności
w pląsaniu na parkiecie sali gimnastycznej zacnego gmachu. Okazało się, że zsynchronizowanie ruchów pokaźnej grupy nie jest najłatwiejsze ale pod dowództwem Marka nawet takie wyzwanie okazało się błahostką.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Flash mob’a, w szczególności prowadzącemu, osobom uczącym układu poszczególne klasy, zacnym profesorom, którzy tego dnia stanęli wraz z uczniami po jednej stronie barykady, filmującemu nasze przedsięwzięcie Piotrowi, fotografującym dziewczynom: Zuzannie, Klaudii, Emilii oraz ekipie nagłaśniającej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego, szalonego jak twierdzili niektórzy, przedsięwzięcia.

( Kategorie: )

Mini flash mob w I LO – „Sienkiewiczaki dbają o formę”

Napisano: 5 Luty, 2016 - 09:29 przez Administrator

Już w poniedziałek 8 lutego zapraszamy wszystkich: grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz uczniów do sali gimnastycznej na niezwykłą godzinę wychowawczą. Wspólnie przećwiczymy specjalnie stworzony na ta okazję układ taneczny. Obowiązkowy wygodny strój sportowy i przebrane obuwie. Poszczególne klasy zachęcamy by zadbały wraz z wychowawcami o element stroju wyróżniający grupę.

( Kategorie: )

NARCIARSKO-SNOWBOARDOWA PRZYGODA I LO W BESKIDZIE NISKIM!

Napisano: 3 Luty, 2016 - 20:25 przez Administrator

Uczniowie naszego Liceum pod opieką prof. Wojciecha Rybaka i prof. Moniki Kot wybrali się 01 lutego do Stacji Narciarskiej SKI-PARK MAGURA zlokalizowanej w rejonie masywu Magury Małastowskiej w Beskidzie Niskim, by tam doskonalić swoje umiejętności
w popularnych sportach zimowych, czyli narciarstwie i snowboardingu. Sprzyjające warunki pogodowe i nieźle przygotowany stok, pozwoliły na przyjemne i bezpieczne oddanie się "białemu szaleństwu". Czas dobrej zabawy na świeżym powietrzu tak szybko upłynął, że nikt nie mógł uwierzyć, że przygoda na stoku dobiegła już końca i trzeba było pożegnać Magurę. Najważniejsze, że wszyscy wrócili do domu cali i zdrowi. Uczestnicy imprezy wyrazili nadzieję, ze nie był to nasz ostatni wyjazd na stok tej zimy, a na pytanie - kiedy będzie kolejny, prof. Rybak odpowiada: "jeśli dopiszą warunki - być może tuż po feriach...".

( Kategorie: )

Próbne matury ustne z języka angielskiego

Napisano: 23 Styczeń, 2016 - 15:06 przez Administrator

Drodzy Maturzyści!
W załącznikach zamieszczamy harmonogram próbnych matur ustnych z języka angielskiego, które odbywać się będą w nadchodzącym tygodniu. Prosimy o zapoznaniem się ze szczegółami.

( Kategorie: )
Subskrybuj zawartość