Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Aktualności

Dzień otwarty w Naszej Szkole!

Napisano: 25 Maj, 2015 - 13:23 przez Administrator

Dziękujemy wszystkim Gimnazjalistom, którzy brali udział w Dniu Sienkiewiczaka, czyli Dniu Otwartym w Naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii z tego wydarzenia.

Galeria

( Kategorie: )

Film promocyjny I LO Łańcut 2015 jest już w sieci :)

Napisano: 10 Maj, 2015 - 18:34 przez Administrator

Można go zobaczyć tu: https://www.youtube.com/watch?v=R-zUIw-wpbA&feature=youtu.be

Zapraszamy też do Serwisu dla gimnazjalistów http://lo-lancut.pl/rekrutacja_2015_2016
i na nasz profil na fb https://www.facebook.com/lo.lancut?fref=ts

Za pomoc w realizacji filmu bardzo dziękujemy Firmie LIONFILM z Rzeszowa www.lionfilm.pl oraz Sklepowi PARYŻANKA - SKLEP DLA KAŻDEJ Z WAS z Rzeszowa www.paryzanka.eu

( Kategorie: )

Wielki sukces Akcji Honorowego Krwiodawstwa w I LO!

Napisano: 4 Maj, 2015 - 20:37 przez Administrator

W dniu 23.04.2015 w naszej szkole odbyła się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Inicjatorem i koordynatorem całego przedsięwzięcia był prof. Wojciech Rybak, opiekun Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi "Serce", jak również wieloletni zasłużony honorowy krwiodawca. Dla osób zaangażowanych w to piękne dzieło był to dzień szczególny. Sienkiewiczacy wykazali się ogromną odpowiedzialnością, wytrwałością
i kompetencją. To Oni, młodzi ludzie o wielkim sercu, wspierani przez gościa specjalnego, Pana Starostę - Adam Krzysztonia, razem oddali prawie 8 litrów krwi. Podarowali potrzebującym to, co dla nich najważniejsze - życie. Dzięki swojej dobrej woli mogli uszczęśliwić inne osoby, pomimo, że było to nie lada zadanie. Nie każdy jest gotów na czyny tego typu, wiele osób często rezygnuje z powodu strachu na widok krwi, a także imponujących gabarytami igieł. Przed zajęciem miejsca na fotelu krwiodawcy, uczniowie

( Kategorie: )

X Powiatowe Targi Edukacyjne

Napisano: 26 Kwiecień, 2015 - 21:21 przez Administrator

DRODZY GIMNAZJALIŚCI

28 i 29 kwietnia zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie na prezentację i stoisko I LO na X Powiatowych Targach Edukacyjnych. Przygotowaliśmy z tej okazji krótki film reklamowy, na targach będzie jego premiera. Zaprezentujemy się dopiero jako ósma szkoła, ale mamy nadzieję, że zostaniecie do końca, żeby go obejrzeć. Naprawdę warto :)

„Patrz jaka piękna jest szkoła nasza z lotu ptaka...”

( Kategorie: )

MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE, CZYLI WIELKA AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W I LO!!!

Napisano: 20 Kwiecień, 2015 - 18:45 przez Administrator

W czwartek, 23 kwietnia o godz. 8:00 w sali gimnastycznej Naszej szkoły rozpocznie się doroczna Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów, którzy pragną podzielić się z bliźnimi swoim bezcennym, ratującym życie płynem, a tym samym uzyskać status honorowego krwiodawcy.
Aby w danym dniu móc oddać krew, trzeba być zdrowym, wypoczętym, zjeść dobre lecz nietłuste śniadanie oraz posiadać dowód osobisty, względnie prawo jazdy lub paszport. O pozostałych kwestiach warunkujących oddanie krwi można sie dowiedzieć ze strony internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie pod adresem: https://www.rckk.rzeszow.pl/.

( Kategorie: )

WYSTAWA "ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI. ANTYKOMUNISTYCZNE PODZIEMIE NA RZESZOWSZCZYŹNIE PO 1944 ROKU" w I LO

Napisano: 18 Kwiecień, 2015 - 09:20 przez Administrator

W związku z kontynuacją obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne oraz mieszkańców powiatu łańcuckiego do obejrzenia wystawy oraz wysłuchania wykładu tematycznego:

"ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI. ANTYKOMUNISTYCZNE PODZIEMIE NA RZESZOWSZCZYŹNIE PO 1944 ROKU".

Prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu z dr Joanną Kordzikowską- koordynatorowi projektu w I LO w Łańcucie. tel. 17 225 29 61

( Kategorie: )

Dzień Samorządności w Naszej Szkole!

Napisano: 9 Kwiecień, 2015 - 21:18 przez Administrator

Tegoroczny Dzień Samorządności był szansą dla uczniów, aby ujawnili swoje talenty w działaniach wykraczających poza ramy jednostki lekcyjnej. Uczniowie wykonali następujące zadania: selfie klasowe, tablo, memy o naszej szkole, projekt koszulki promującej szkołę oraz filmik o szkole. Prace konkursowe oceniało jury w składzie: Prof. Edyta Jóźwiakowska, Prof. Iwona Skawina, Prof. Dariusz Gwizdak oraz Siostra Alberta. Poniżej przedstawiamy wyniki.

w kategorii selfie klasowe:
I miejsce- 2d
II miejsce- 2a
III miejsce- 2b

w kategorii tablo:
I miejsce- 2c
II miejsce- 1d
III miejsce- 2d

( Kategorie: )

V edycja Międzynarodowego Konkursu YPEF „Młodzież w Lasach Europy”

Napisano: 9 Kwiecień, 2015 - 20:23 przez Administrator

26.03.2015 roku w I LO w Łańcucie odbył się szkolny etap V edycji Międzynarodowego Konkursu YPEF „Młodzież w Lasach Europy”. Tegoroczna edycja konkursu YPEF jest organizowana w ramach obchodów Dni Przyjaciół Lasu 2015. Honorowy patronat nad tą akcją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski.
W tym roku etap szkolny pisaliśmy razem z uczniami z Boguchwały.
Wzięło udział 17 zespołów w tym 13 z I LO w Łańcucie
oraz 2 zespoły z Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale
i 2 z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale.

( Kategorie: )

Życzenia i refleksje świąteczne. Podziękowania

Napisano: 2 Kwiecień, 2015 - 22:49 przez dyrektor

Osoby dojrzałe i w sile wieku, często zastanawiają się co powiedzieć młodzieży, aby być dobrze zrozumianym. Prostą receptą na to wydaje się być często stosowana na lekcjach , zwłaszcza w szkole podstawowej metoda odgrywania ról. Więc teraz wyobrażam sobie, że oto mam usłyszeć życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy, będąc uczniem liceum w rzeczywistości lat osiemdziesiątych. A jakie to będą życzenia? Okaże się, że te obecne będą wręcz identyczne jak trzydzieści lat temu, mimo całkiem innego otoczenia. Wtedy życzono sobie by święta spędzić w gronie rodzinnym i by spotkać się z rodziną . Należy zaznaczyć, że była to wtedy atrakcja. Nie było zwykłych telefonów ( na moim osiedlu w czterdziesto-rodzinnym bloku nie miał nikt) czy połączeń międzymiastowych, nie mówiąc już o komórkach czy Skypie. Ale za to jeździło się po kilkaset kilometrów w zatłoczonych pociągach, rozmawiając wiele z przygodnie spotkanymi ludźmi, a moment spotkania z dawno nie widzianym wujkiem czy kuzynem, pozostawał na długo w pamięci.

( Kategorie: )

W podróży po "małej ojczyźnie" i wielkiej Europie - finał konkursu "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej''

Napisano: 31 Marzec, 2015 - 14:06 przez Administrator

18 marca odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Fotograficzny „Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej”, który organizowała Miejska Biblioteka wraz z II Liceum Ogólnokształcącym w  Łańcucie. Zmaganiom patronowali Starosta Powiatu Łańcuckiego oraz Burmistrz Miasta Łańcuta. Uczestnikami konkursu byli gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Łańcuta i okolicznych miejscowości. Ich zadaniem była recytacja utworów poetek pochodzących z naszego miasta oraz stworzenie fotografii ilustrującej wybrany wiersz. Do zmagań konkursowych przystapiły nasze znakomite recytatorki Ola Wołowiec, ( interpretowała wiersze Natalii Juchy ) i Kasia Nosek ( zaprezentowała wiersze Zosi Żurawskiej ) oraz specjalizująca się w sztuce fotograficznej Malwina Szul ( zilustrowała melancholijnym wizerunkiem jabłka liryki Karoliny Szyszki )

( Kategorie: )
Subskrybuj zawartość