Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Aktualności

" Finansowe i materialne formy pomocy dla uczniów I LO"

Napisano: 28 Sierpień, 2014 - 18:42 przez Administrator

Uzupełniając treść dzisiejszego zebrania z rodzicami i uczniami klas pierwszych, przesyłamy informacje oraz linki na temat pomocy dla uczniów naszej szkoły w zakresie dofinansowania dojazdów , zakupu podręczników, stypendium dla młodzieży uzdolnionej, dodatkowych zajęć z różnych przedmiotów maturalnych.

Dofinansowanie dojazdu do szkoły dla uczniów klas pierwszych

Dofinansowanie zakupu podręczników

( Kategorie: )

Spotkanie rodziców, uczniów klas pierwszych, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Napisano: 25 Sierpień, 2014 - 20:11 przez dyrektor

Wakacje były piękne, słoneczne, rozleniwione, ale właśnie dobiegają końca. Trochę szkoda, ale przecież początek rozruchu Nowego Roku Szkolnego ma swoje dobre strony. Spotkamy się z kolegami "na żywo", a powoli rozbiegając się w pierwszym tygodniu września, łagodnie przejdziemy do bardziej wytężonej pracy.

Oto harmonogram na najbliższe 10 dni

-czwartek 28 sierpnia 2014 r. odbędzie się posiedzenie plenarne Rady Pedagogicznej ( od godz. 9:00-14:00)-dla uczniów i rodziców istnieje możliwość spotkania się z nauczycielami.

-w ten sam dzień popołudniu (czwartek) godz. 17:00-spotkanie z wychowawcami, rodzicami i uczniami klas pierwszych. Bezpośrednio przed i w trakcie spotkania rozdamy uczniom klas pierwszych szkolne legitymacje. Przedstawimy wychowawców oraz informacje związane z wymaganiami szkolnymi. Po zebraniu będzie mozliwość wprowadzenia korekt w wyborze II języków obcych oraz ewentualnego przepisania się do innej klasy

( Kategorie: )

Lista podręczników na rok szkolny 2014/2015

Napisano: 14 Lipiec, 2014 - 23:00 przez Administrator

Podajemy listę podręczników, które będą obowiązywać w najbliższym roku szkolnym. Prosimy, by świeżo przyjęci do szkoły uczniowie klas I-szych wstrzymywali się z zakupem nowych podręczników, ponieważ większą część odkupią od rok starszych kolegów z klas II-gich. Przypominamy, że w I klasie kończymy w zakresie podstawowym zajęcia z biologii, chemii, fizyki, geografii, podstaw przedsiębiorczości, edukacji dla bezpieczeństwa, wiedzy o kulturze, historii, wiedzy o społeczeństwie, więc uczniowie klas II powinni odsprzedać taniej używane podręczniki swoim młodszym kolegom.

( Kategorie: )

Oficjalne wyniki rekrutacji do I LO w Łańcucie

Napisano: 9 Lipiec, 2014 - 14:43 przez Administrator

Po dostarczeniu oryginałów dokumentów, potwierdzających chęć podjęcia dalszej nauki w naszej szkole, rozpatrzeniu odwołań tych, którym brakło punktów, by zakwalifikować się w I-szym terminie naboru w poczet uczniów I LO, uformowaliśmy 5 klas:

Klasa matematyczno-fizyczna Ia

Klasy biologiczno-chemiczne Ib i Ic

Klasa matematyczno-geograficzno-chemiczna Id

( Kategorie: )

Karolina Zawadzka i Tomasz Skoczylas finalistami XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Napisano: 30 Czerwiec, 2014 - 13:48 przez Administrator

W dniach 6-8 czerwca 2014 r. w Supraślu (w Podlaskiem) odbył się Finał Centralny się XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w którym wzięli udział Karolina Zawadzka z kl. IB oraz Tomasz Skoczylas z kl. IIB.
Trwające 3 dni zawody rozpoczęły się w piątek, spotkaniem wszystkich uczestników, którzy zapoznali się z programem Olimpiady i odbyli wspólny spacer po Supraślu, niezwykle urokliwym miasteczku.
W sobotę od godziny 10:30 do 12:00 wszyscy finaliści zmagali się z niełatwym testem. Składał się on z 50 pytań, które sprawdzały wiedzę nie tylko z tzw. ekologii klasycznej, ale także z ochrony środowiska oraz przyrodniczych ciekawostek. Jednak Olimpiada Wiedzy Ekologicznej to nie tylko pisemne zmagania, ale także mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Tuż po napisaniu testu wszyscy zawodnicy wybrali się do Arboretum w Kopnej Górze znajdującego się na terenie Puszczy Knyszyńskiej, gdzie poszerzali swoją wiedzę z zakresu dendrologii, ale również historii tego malowniczego terenu. Atrakcją wieczoru okazał się wyjazd do nowoczesnej, zbudowanej ze szkła i metalu-Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, gdzie odbył się wieczór promocji regionu pod hasłem: Podlaskie – bogactwo różnorodności” oraz burzliwe EkoForum. Bezpośrednio po nim w salce kameralnej odbył się komediowy spektakl operowy „Pimpinone”.

( Kategorie: )

Praca Badawcza na XLIII Olimpiadę Biologiczną, „złotej” Urszuli Skorus opublikowana w „Biologii w szkole” nr 3 Maj/Czerwiec 2014

Napisano: 30 Czerwiec, 2014 - 13:45 przez Administrator

Praca Urszuli pt.: Rośliny owadożerne i pasożytnicze na terenie miasta Łańcuta i okolic oraz preferencje kanianki pospolitej Cuscuta Europaea w doborze żywiciela została wyróżniona podczas XLIII Olimpiady Biologicznej, nominowana do Międzynarodowego Konkursu Młodych Naukowców Unii Europejskiej oraz została opublikowana w czasopiśmie naukowym „Biologia w szkole”.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią pracy a także z artykułem pt.: „Dzień Tryfidów” pióra p. dr Piotra Borsuka, redaktora naczelnego „Biologii w szkole”, w którym opisuje przebieg zawodów centralnych i daje wskazówki jak dobrze napisać interesującą pracę olimpijską, za wzór stawiając pracę Urszuli.

( Kategorie: )

II miejsce Julii Nowak i kolegów na Festiwalu w Krakowie.

Napisano: 6 Czerwiec, 2014 - 15:22 przez Administrator

Aż 66 młodych wykonawców- solistów i zespołów- zgłosiło się do udziału w X Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Francuskiej , którego eliminacje odbyły się 14 marca 2014 w VI Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Celem Festiwalu, jest popularyzowanie języka i kultury krajów frankofońskich .
Międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą muzycy, znawcy języka francuskiego, przedstawiciele Konsulatu Francji w Krakowie, Towarzystwa Przyjażni Polsko- Francuskiej oraz Instytutu Francuskiego, wyłoniło 29 uczestników koncertu finałowego pt : ” C’ est beau, la vie”. Wśród finalistów znaleźli się również nasi reprezentanci.

( Kategorie: )

DRUŻYNA RATOWNIKÓW I LO W ŁAŃCUCIE POD WODZĄ PROF.WOJCIECHA RYBAKA CZWARTĄ EKIPĄ PODKARPACIA W...RATOWANIU ŻYCIA!!!

Napisano: 3 Czerwiec, 2014 - 16:05 przez Administrator

Po kilkuletniej przerwie zespół ratowników przedmedycznych Naszej szkoły wziął udział w Etapie Wojewódzkim XXII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, który odbył się w dniu 26 maja w Rzeszowie. Nasi paramedycy trenujący pod czujnym okiem prof. Wojciech Rybaka, w godnym pozazdroszczenia stylu zajęli bardzo wysokie - 4 miejsce, tracąc do podium zaledwie 3 niewielkie punkciki. Zwycięzcami zawodów została zdecydowanie bezkonkurencyjna ekipa ratowników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Krosna. Wielkie gratulacje!
W trakcie zawodów młodzież została oceniona z wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy po rozwiązaniu testu medycznego udzielali praktycznej pomocy poszkodowanym w ogniskach urazowych, gdzie m.in. pomagali w amputacji dłoni, przywracaniu oddechu i krążenia, poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym (złamanie kończyny dolnej, uraz głowy), poszkodowanym podczas napadu z bronią (rany postrzałowe klatki piersiowej i brzucha). Na każdym stanowisku wykonanie zadań podlegało surowej ocenie. Sędziowie zwracali szczególną uwagę na samoochronę ratowników, ratowanie życia, alarmowanie zintegrowanego systemu ratowniczego, udzielanie pierwszej pomocy oraz kierowanie zespołem ratowników i praca zespołowa.

( Kategorie: )

Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego

Napisano: 30 Maj, 2014 - 12:07 przez Administrator

W dniu 23 kwietnia 2014 reprezentacja 1 Liceum Ogólnokształcącego w składzie klasy 2A: Chwostek Jakub, Kazibudzki Adam, Walawender Damian z kierowcą, pełniącym też rolę dowódcy drużyny prof. Janem Magoniem pojechała do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, gdzie miały się odbyć Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Wyjechaliśmy z drobnym poślizgiem spowodowanym mocnym snem Kuby i równie mocnym postanowieniem godnego reprezentowania powiatu łańcuckiego, gdzie nieopatrznie nam się zwyciężyło w eliminacjach powiatowych. Na dzień dobry dowiedzieliśmy się, że tylko dwa licea łącznie z nami biorą udział jako reprezentanci swoich powiatów na 13 ogółem zgłoszonych (5 nie stawiło się). Reszta to w większości odjechane i objeżdżone „samochodówki”, ale co tam nie z takimi się przegrywało. Do zaliczenia było kilka konkurencji teoretycznych i praktycznych: test z przepisów ruchu drogowego, test z historii polskiej motoryzacji, praktyczne jazda samochodem po zapętlonej potrójnej ósemce, praktyczna pierwsza pomoc na szczęście na manekinach zw. fantomami i praktyczna obsługa samochodu. Jazda motocyklem nie wypaliła ze względu na pogodę, tak, że Kuba nie mógł się wykazać i zrehabilitować za zaspanie. Adam wykręcił niezłą ósemkę, za to qjon Damian w pełnej skali indywidualnej załapał się na 6 miejscu na 39 zawodników, normalniejszy Adam na 11, a całkiem normalny Kuba w środku stawki. W sumie cała ekipa wykręciła 6 miejsce i jeszcze zdążyli załapać się na puchar ufundowany przez Prezesa Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie. Za rok jak dobrze pójdzie i zmienimy trenera to jest duża szansa na lepszą lokatę. W sumie organizacja była w miarę dobra, ceremonia końcowa trochę przydługa, nagrody takie sobie, ale zabawa fajna.

( Kategorie: )

Nowy projekt w ILO-"Klasy zamkowe-klasy liderów"

Napisano: 27 Maj, 2014 - 18:06 przez Administrator

Wraz z nastaniem nowego roku szkolnego 2014/2015 będziemy realizować w I-szych klasach nowy projekt p.t.: "Klasy zamkowe". Klasy Zamkowe to program wszechstronnego rozwoju adresowany do 54 najlepszych absolwentów gimnazjum, oparty na rozszerzonym programie nauczania (przedmiotów matematycznych, przyrodniczych i humanistycznych) oraz lokalnym dziedzictwie kulturowym, realizowany we współpracy z Muzeum Zamkiem w Łańcucie. Uczniowie zakwalifikowani do programu będą uczyć się w 2 klasach Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Łańcucie od września 2014 roku.
Klasy Zamkowe to:

( Kategorie: )
Subskrybuj zawartość