Oficjalna strona 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

Aktualności

Dodatkowe zajęcia z różnych przedmiotów w naszym LO.

Napisano: 15 Wrzesień, 2014 - 16:07 przez Administrator

Z przyjemnością informujemy, że Powiat Łańcucki w roku szkolnym 2013/2014 i w roku szkolnym 2014/2015 będzie realizował projekt pn. „Wyrównywanie szans edukacyjnych w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Łańcucie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany w ramach Działania 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałania 9.1.2. „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych” Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

( Kategorie: )

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa.

Napisano: 3 Wrzesień, 2014 - 16:03 przez Administrator

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa -rusza rejestracja do gry i kursu e-learningowego szczegóły w zakładce SZOK i na www.sigg.edu.pl.

( Kategorie: )

" Finansowe i materialne formy pomocy dla uczniów I LO"

Napisano: 28 Sierpień, 2014 - 18:42 przez Administrator

Uzupełniając treść dzisiejszego zebrania z rodzicami i uczniami klas pierwszych, przesyłamy informacje oraz linki na temat pomocy dla uczniów naszej szkoły w zakresie dofinansowania dojazdów , zakupu podręczników, stypendium dla młodzieży uzdolnionej, dodatkowych zajęć z różnych przedmiotów maturalnych.

Dofinansowanie dojazdu do szkoły dla uczniów klas pierwszych

Dofinansowanie zakupu podręczników

( Kategorie: )

Spotkanie rodziców, uczniów klas pierwszych, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Napisano: 25 Sierpień, 2014 - 20:11 przez dyrektor

Wakacje były piękne, słoneczne, rozleniwione, ale właśnie dobiegają końca. Trochę szkoda, ale przecież początek rozruchu Nowego Roku Szkolnego ma swoje dobre strony. Spotkamy się z kolegami "na żywo", a powoli rozbiegając się w pierwszym tygodniu września, łagodnie przejdziemy do bardziej wytężonej pracy.

Oto harmonogram na najbliższe 10 dni

-czwartek 28 sierpnia 2014 r. odbędzie się posiedzenie plenarne Rady Pedagogicznej ( od godz. 9:00-14:00)-dla uczniów i rodziców istnieje możliwość spotkania się z nauczycielami.

-w ten sam dzień popołudniu (czwartek) godz. 17:00-spotkanie z wychowawcami, rodzicami i uczniami klas pierwszych. Bezpośrednio przed i w trakcie spotkania rozdamy uczniom klas pierwszych szkolne legitymacje. Przedstawimy wychowawców oraz informacje związane z wymaganiami szkolnymi. Po zebraniu będzie mozliwość wprowadzenia korekt w wyborze II języków obcych oraz ewentualnego przepisania się do innej klasy

( Kategorie: )

Lista podręczników na rok szkolny 2014/2015

Napisano: 14 Lipiec, 2014 - 23:00 przez Administrator

Podajemy listę podręczników, które będą obowiązywać w najbliższym roku szkolnym. Prosimy, by świeżo przyjęci do szkoły uczniowie klas I-szych wstrzymywali się z zakupem nowych podręczników, ponieważ większą część odkupią od rok starszych kolegów z klas II-gich. Przypominamy, że w I klasie kończymy w zakresie podstawowym zajęcia z biologii, chemii, fizyki, geografii, podstaw przedsiębiorczości, edukacji dla bezpieczeństwa, wiedzy o kulturze, historii, wiedzy o społeczeństwie, więc uczniowie klas II powinni odsprzedać taniej używane podręczniki swoim młodszym kolegom.

( Kategorie: )

Oficjalne wyniki rekrutacji do I LO w Łańcucie

Napisano: 9 Lipiec, 2014 - 14:43 przez Administrator

Po dostarczeniu oryginałów dokumentów, potwierdzających chęć podjęcia dalszej nauki w naszej szkole, rozpatrzeniu odwołań tych, którym brakło punktów, by zakwalifikować się w I-szym terminie naboru w poczet uczniów I LO, uformowaliśmy 5 klas:

Klasa matematyczno-fizyczna Ia

Klasy biologiczno-chemiczne Ib i Ic

Klasa matematyczno-geograficzno-chemiczna Id

( Kategorie: )

Praca Badawcza na XLIII Olimpiadę Biologiczną, „złotej” Urszuli Skorus opublikowana w „Biologii w szkole” nr 3 Maj/Czerwiec 2014

Napisano: 30 Czerwiec, 2014 - 13:45 przez Administrator

Praca Urszuli pt.: Rośliny owadożerne i pasożytnicze na terenie miasta Łańcuta i okolic oraz preferencje kanianki pospolitej Cuscuta Europaea w doborze żywiciela została wyróżniona podczas XLIII Olimpiady Biologicznej, nominowana do Międzynarodowego Konkursu Młodych Naukowców Unii Europejskiej oraz została opublikowana w czasopiśmie naukowym „Biologia w szkole”.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią pracy a także z artykułem pt.: „Dzień Tryfidów” pióra p. dr Piotra Borsuka, redaktora naczelnego „Biologii w szkole”, w którym opisuje przebieg zawodów centralnych i daje wskazówki jak dobrze napisać interesującą pracę olimpijską, za wzór stawiając pracę Urszuli.

( Kategorie: )

II miejsce Julii Nowak i kolegów na Festiwalu w Krakowie.

Napisano: 6 Czerwiec, 2014 - 15:22 przez Administrator

Aż 66 młodych wykonawców- solistów i zespołów- zgłosiło się do udziału w X Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Francuskiej , którego eliminacje odbyły się 14 marca 2014 w VI Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Celem Festiwalu, jest popularyzowanie języka i kultury krajów frankofońskich .
Międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą muzycy, znawcy języka francuskiego, przedstawiciele Konsulatu Francji w Krakowie, Towarzystwa Przyjażni Polsko- Francuskiej oraz Instytutu Francuskiego, wyłoniło 29 uczestników koncertu finałowego pt : ” C’ est beau, la vie”. Wśród finalistów znaleźli się również nasi reprezentanci.

( Kategorie: )

DRUŻYNA RATOWNIKÓW I LO W ŁAŃCUCIE POD WODZĄ PROF.WOJCIECHA RYBAKA CZWARTĄ EKIPĄ PODKARPACIA W...RATOWANIU ŻYCIA!!!

Napisano: 3 Czerwiec, 2014 - 16:05 przez Administrator

Po kilkuletniej przerwie zespół ratowników przedmedycznych Naszej szkoły wziął udział w Etapie Wojewódzkim XXII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, który odbył się w dniu 26 maja w Rzeszowie. Nasi paramedycy trenujący pod czujnym okiem prof. Wojciech Rybaka, w godnym pozazdroszczenia stylu zajęli bardzo wysokie - 4 miejsce, tracąc do podium zaledwie 3 niewielkie punkciki. Zwycięzcami zawodów została zdecydowanie bezkonkurencyjna ekipa ratowników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Krosna. Wielkie gratulacje!
W trakcie zawodów młodzież została oceniona z wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy po rozwiązaniu testu medycznego udzielali praktycznej pomocy poszkodowanym w ogniskach urazowych, gdzie m.in. pomagali w amputacji dłoni, przywracaniu oddechu i krążenia, poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym (złamanie kończyny dolnej, uraz głowy), poszkodowanym podczas napadu z bronią (rany postrzałowe klatki piersiowej i brzucha). Na każdym stanowisku wykonanie zadań podlegało surowej ocenie. Sędziowie zwracali szczególną uwagę na samoochronę ratowników, ratowanie życia, alarmowanie zintegrowanego systemu ratowniczego, udzielanie pierwszej pomocy oraz kierowanie zespołem ratowników i praca zespołowa.

( Kategorie: )

Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego

Napisano: 30 Maj, 2014 - 12:07 przez Administrator

W dniu 23 kwietnia 2014 reprezentacja 1 Liceum Ogólnokształcącego w składzie klasy 2A: Chwostek Jakub, Kazibudzki Adam, Walawender Damian z kierowcą, pełniącym też rolę dowódcy drużyny prof. Janem Magoniem pojechała do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, gdzie miały się odbyć Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Wyjechaliśmy z drobnym poślizgiem spowodowanym mocnym snem Kuby i równie mocnym postanowieniem godnego reprezentowania powiatu łańcuckiego, gdzie nieopatrznie nam się zwyciężyło w eliminacjach powiatowych. Na dzień dobry dowiedzieliśmy się, że tylko dwa licea łącznie z nami biorą udział jako reprezentanci swoich powiatów na 13 ogółem zgłoszonych (5 nie stawiło się). Reszta to w większości odjechane i objeżdżone „samochodówki”, ale co tam nie z takimi się przegrywało. Do zaliczenia było kilka konkurencji teoretycznych i praktycznych: test z przepisów ruchu drogowego, test z historii polskiej motoryzacji, praktyczne jazda samochodem po zapętlonej potrójnej ósemce, praktyczna pierwsza pomoc na szczęście na manekinach zw. fantomami i praktyczna obsługa samochodu. Jazda motocyklem nie wypaliła ze względu na pogodę, tak, że Kuba nie mógł się wykazać i zrehabilitować za zaspanie. Adam wykręcił niezłą ósemkę, za to qjon Damian w pełnej skali indywidualnej załapał się na 6 miejscu na 39 zawodników, normalniejszy Adam na 11, a całkiem normalny Kuba w środku stawki. W sumie cała ekipa wykręciła 6 miejsce i jeszcze zdążyli załapać się na puchar ufundowany przez Prezesa Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie. Za rok jak dobrze pójdzie i zmienimy trenera to jest duża szansa na lepszą lokatę. W sumie organizacja była w miarę dobra, ceremonia końcowa trochę przydługa, nagrody takie sobie, ale zabawa fajna.

( Kategorie: )
Subskrybuj zawartość